Sort by
Sort by

Recyklací kávových kapslí k lepším zítřkům

Hliníkové kapsle do koše nepatří
Recyklací kávových kapslí k lepším zítřkům
Asi si říkáte, jak recyklace kapslí přispívá k lepší budoucnosti pro naší planetu. Je to vlastně poměrně jednoduché. V dnešní době jsme na každém kroku obklopeni produkty v obalech, které recyklovat sice můžeme, často nás to ale ani nenapadne.

Kávové kapsle Nespresso jsou vyrobeny z hlínku, který se používá jako obalový materiál právě pro schopnost udržet kávu čerstvou a plnou aroma. Hliník tuto schopnost neztrácí ani po opětovné recyklaci. Hliník je nekonečně recyklovatelný, dá se z něj vyrobit mnoho užitečných výrobků. Od součástek do motorů, automobilové díly, okenní rámy či jízdní kola.

Právě jízdní kolo značky Festka je názornou ukázkou toho, co všechno je v našem kraji možné vyrobit z recyklovaného hliníku. Jeho designér Tomáš Hnida se při realizaci inspiroval právě tvarem a barevnými variacemi kapslí Nespresso. Toto kolo “Festka for Nespresso” potvrzuje druhý život hliníku, nejen ve své funkčnosti, ale i kráse výrobku.

A jak můžete v recyklačním procesu přispět vy? Pokud rádi pijete kávu Nespresso, požádejte při nákupu kapslí prodávajícího o bezplatný recyklační pytel. Po naplnění pytle použitými kapslemi ho můžete odevzdat v Nespresso butiku při vašem dalším nákupu. Naši zaměstnanci se pak postarají, aby vámi odevzdané kapsle putovaly do lokálního recyklačního centra v Týnci nad Labem.

Značka Nespresso má dnes kapacitu recyklovat 80 % použitých kapslí, což chce do roku 2020 zvýšit na 100 %.  S jejím úplným naplněním můžete pomoci i vy!

Zpět na začátek