Sort by
Sort by

Tento mezinárodní projekt vznikl pod taktovkou Nestlé v roce 2009. Projekt funguje již v 84 zemích světa. V Česku do něj máme zapojeno 1083 škol a získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Odborným garantem programu je Společnost pro výživu, v čele s MUDr. Petrem Tláskalem, CSc. Na Slovensku se program Nestlé pro zdraví dětí dokonce dostal pod jménem „Viem, čo zjem“ do školních osnov jako volitelný předmět.

Cílem tohoto vzdělávacího programu je motivovat rodiny, a především pak žáky základních škol k vyváženému životnímu stylu, správným stravovacím návykům a podpořit jejich zájem o pohybové aktivity. V Nestlé se snažíme, aby si díky programu „Nestlé pro zdraví dětí“ žáci osvojili zásady vyváženého životního stylu a nabyté znalosti byly pro ně přínosné v průběhu celého života.

Program obsahuje řadu výukových modulů, které dětem osvětlují, co a jak jíst, a především v jakém množství. Dále se je snažíme edukovat, jak s potravinami zacházet, jak je kombinovat a v neposlední řadě, jak neplýtvat.

V rámci programu v Česku i na Slovensku pravidelně pořádáme kulinářské akce na školách, kam přijede jak edukační tým, tak i tým kuchařů Nestlé Professional. Společně s dětmi si nejdřív projdeme teorii, následně zdravě uvaříme a společně si na tom pochutnáme.

V následujících letech se budeme snažit pracovat na vzdělávání učitelů v oblasti nutriční výživy a šířit osvětu o našich modulech. Ty mají pedagogové zdarma k dispozici v praktické grafické formě.

Nestlé pro zdraví dětí - video

 

Zpět na začátek