Sort by
Sort by

Naše závody

Závod Krupka
Závod Krupka

Společnost Tivall byla založena v roce 1986 v Izraeli. Zaměřuji se na vyvážené vegetariánské a veganské produkty, především na mražený a chlazený sortiment, se kterým prorazila nejen na domácím izraelském trhu, ale také v Evropě.

Od roku 2007 začala společnost provozovat výrobní závod u nás v Krupce u Teplic. Výstavbu a zahájení iniciovalo potravinářské uskupení Osem, které je reprezentantem Nestlé v Izraeli a s nímž se v průběhu doby Tivall spojoval. Investice do nového závodu přinesla až 200 pracovních míst. Vegetariánské a veganské chlazené pokrmy ze závodu v Krupce od té doby směřovaly na řadu evropských trhů, především pak do Francie, Skandinávie, zemí Beneluxu nebo až do USA.

Tivall se zastoupením v Česku se v roce 2018 stal oficiálně součástí rodiny Nestlé jako Nestlé Krupka. Nový vlastník vložil do navýšení počtu personálu a rozšíření výroby velké investice. Závod Krupka se tak začal rychle rozrůstat a na podzim roku 2020 měl už přes 500 zaměstnanců a v provozu tři výrobní linky.

Rostlinné chlazené výrobky z továrny v Krupce jsou v obchodech známé pod značkou Garden Gourmet. Značka se snaží podporovat alternativní přístup ke stravování a přinášet chutné výrobky rostlinného původu pro všechny, kteří se stravují vegetariánsky, vegansky nebo flexitariánsky. Sortiment závodu byl vyvážen původně hlavně do zahraničních řetězců, jakými jsou např. britské Tesco nebo Sainsbury. Značka na český trh vstoupila v roce 2019, na slovenský trh vstoupila o rok později.

Závod Sfinx
Závod Sfinx

Závod Sfinx založil v Holešově v roce 1863 Philipp Kneisl. Fabrika po svém založení stále zvětšovala objem výroby, po první světové válce se výrobní sortiment rozrostl o figurky či bonboniéry. Po 53 letech se přemístil do Všetul, kde továrna sídlí dodnes.

Ve Sfinxu se vyrábí nejrůznější bonbóny. Mezi známé značky, které závod produkuje, patří tvrdé bonbóny BON PARI, Hašlerky, Slávie, Klokanky, Beskydky či bonbóny Anticol. Se Sfinxem jsou také neodmyslitelně spjaté želé bonbóny značky JOJO.

Výrobky ze Sfinxu neputují jen na český a slovenský trh, ale míří i do zahraničí, hlavně do Velké Británie, ale například také do Austrálie. Důraz na kvalitu ilustruje moderní laserový systém, který prosvícením v mžiku zkontroluje, zda každý želatinový bonbón má zcela dokonalý povrch i obsah.

Sfinx momentálně zaměstnává více než 360 zaměstnanců a řadí se mezi nejatraktivnější zaměstnavatele v regionu. Závod mimo jiné také pracuje na snižování vyprodukovaného odpadu a omezuje spotřebu vody a energie.

Závod Zora
Závod Zora

Počátky závodu Zora sahají až do konce 19. století. Výrobu továrnici zahájili v roce 1899 v historickém centru Olomouce. V roce 1910 se továrna přemístila do větší výrobní haly, kde sídlí dodnes.

V meziválečném období byly cukrovinky z olomoucké továrny velice oblíbené. Po válce se Zora stala součástí národního podniku „Československé čokoládovny“, její úspěch však neupadal. Státní podnik se po roce 1989 stal akciovou společností.

Na přelomu století se olomoucká čokoládovna stala největším tuzemským výrobcem tabulkových čokolád a bonboniér. V Zoře se vyrábí také rodinami oblíbené vánoční kolekce.

Se závodem Zora je spjata značka Orion. Její čokoládovna byla původně v Praze, v roce 2004 se však jejím novým domovem stala právě olomoucká Zora.

Závod vyrábí spoustu oblíbených cukrovinek. Kdo by neznal tyčinku Margot, Ledové kaštany, tyčinku Milena, Kofilu nebo Deli. Svou oblibu si získala také čokoláda Studentská pečeť a bonboniéry Modré z nebe. Závod vyrábí a následně vyváží produkty i pro zahraniční trhy. Jedná se například o tyčinku NUTS a bonboniéry Black Magic nebo After Eight.

V roce 2011 byla nainstalována linka OPM na výrobu dezertů. O deset let později ji doplnila linka Pick and place, která pomohla k postupné automatizaci balení dezertů. Ve stejném roce došlo následně k automatizaci přesunu zboží mezi linkami OPM a Pick and place. Některých dezertů se tak za celou výrobu nemusí dotknout lidská ruka.

Závod Carpathia
Závod Carpathia

Závod Carpathia byl založen roku 1875. V Horní Nitře tehdy rodina Heumanů založila palírnu, aniž by tušila, že po čase začne produkovat i další sortiment jako džemy a marmelády. Tato změna pomohla Carpathii přežít válečné období a nezkrachovat. Během 2. světové války vyhlásili podnik jako nepostradatelný, vyráběl tedy s plným vytížením kapacit potraviny pro armádu.

V 60. letech prošel podnik velkou změnou. Závod změnil své zaměření na výrobu a produkci dehydratovaných výrobků, tak jak ho známe dnes. Po roce 1989 se výroba v podniku soustředila především na sortiment dehydratovaných výrobků – bujónů a polévek. Podnik mohl díky investičním programům zahájit výrobu na nových linkách už v roce 1993 a už následující rok začala výroba sortimentu pod značkou Maggi.

Současná Carpathia je moderní potravinářský výrobce, jehož sortiment není oblíbený jen na českém a slovenském trhu, ale i na tom zahraničním. Nestlé Slovensko s.r.o. se tak dlouhodobě řadí mezi nejvýznamnější slovenské exportéry potravin.

Závod vykročil směrem k automatizaci a robotizaci. Objem výroby se zvyšuje a společnost investuje do nových moderních vysokorychlostních linek na výrobu bujónů. Podnik začíná s výrobou kostek Maggi a dvousložkových bujónů, které tvoří bujónová hmota a vrstva bylinek. Tyto výrobky se převážně vyvážejí. Podnik jde také vstříc jídelním trendům a zahajuje výrobu bioproduktů.

Zpět na začátek