Sort by
Sort by

Loga na obalech

Nutri-Score

Nutri-Score je dobrovolný systém nutričního označení umístěný na přední straně obalu potravin, vyvinutý nezávislými mezinárodními odborníky pro porovnání potravin stejné kategorie na základě jejich nutriční hodnoty na 100 g nebo 100 ml hotového výrobku.

Vegan

Potravinu lze nazvat veganskou podle mezinárodní normy ISO 23662:2021, pokud není vyrobena ze složek živočišného původu a v technologických krocích nebyla použita žádná látka živočišného původu nebo pomocná látka. Na našich obalech naleznete tzv. V-label, mezinárodně uznávanou a registrovanou známku pro označování veganských a vegetariánských produktů.

Bio

Logo s motivem listu s evropskými hvězdami je určeno pro biopotraviny vyrobené a balené v Evropské unii.

 Nestlé Cocoa plán

Cílem plánu Nestlé Cocoa je zlepšit kvalitu života farmářů a poskytnout vzdělání jejich dětem podporou rozvoje produkce kakaa a zajištěním základních lidských práv.
Více na www.nestlecocoaplan.com

Rainforest logo

Výrobky s logem žabky obsahují kakao, které splňuje podmínky udržitelně získávané suroviny a je certifikováno neziskovou společností Rainforest Alliance.
Více na www.ra.org.

Recyklační značky

Recyklační značky slouží spotřebitelům k usnadnění třídění odpadu. Tyto symboly jsou sice v rámci České a Slovenské republiky dobrovolné, nicméně se s nimi setkáte na všech našich obalech. S tím, kam vyhodit který obal, vám může pomoci také naše aplikace SortApp, podporovaná operačním systémem Android.

Zelený bod

Označení obalu značkou ZELENÝ BOD znamená, že za tento obal byl uhrazen finanční příspěvek organizaci zajišťující zpětný odběr a využití obalového odpadu.

obal k recyklaci

Symbol trojúhelníku s šipkami značí, že obal je určen k recyklaci a je doprovázen písemnou zkratkou či písmenem. To nám říká, z jakého materiálu je obal vyroben a my tak můžeme obal třídit do správného kontejneru.

Zpět na začátek