Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pro média

Color Box Html

JUDr. Vratislav Janda

ředitel pro korporátní záležitosti
[email protected]
+420 602 217 129

Color Box Html

Robert Kičina

kontakt pro média
[email protected]
+420 724 420 148

News List
12. 09. 2019
Nestlé dnes oznámilo dvě novinky na cestě k udržitelné budoucnosti. Společnost se zavázala, že do roku 2050 dosáhne nulových čistých emisí skleníkových plynů. Zároveň dnes oficiálně otevírá vlastní Institut na vývoj obalů ve Švýcarsku. Po závazku nulového odlesňování do roku 2020, vývoji 100 % všech obalů recyklovatelných a opakovaně použitelných do roku 2025 se jedná o další kroky v boji s globálním oteplováním.
Liked this story? Share it with others.
15. 11. 2018
Ceny BpS TOP Odpovědná firma jsou nezávislým ratingem velkých i malých firem v oblasti udržitelného podnikání. Společnost Nestlé si ze slavnostního vyhlášení letošního patnáctého ročníku odnesla hned dvě významná ocenění. První v kategorii TOP Odpovědná velká firma, kde získala zlatý certifikát. Bronzovou příčku pak obsadila v žebříčku TOP Odpovědných firem v oblasti životního prostředí. Odborná porota ocenila celkový strategický přístup společnosti k odpovědnému podnikání. Do nezávislé platformy BpS TOP Odpovědná firma roku 2018 se přihlásilo celkem 75 firem s více než stovkou projektů.
Liked this story? Share it with others.
10. 10. 2018
Jaké mají děti ve věku mezi deseti a patnácti lety stravovací návyky? Každé desáté dítě tvrdí, že pro něj jídlo během dne není vůbec důležité, třetina pak údajně nepřemýšlí nad tím, co jí. Průzkum také ukázal, že zhruba deset procent dětí nikdy nejí s rodiči, pravidelně se s rodiči stravuje 42 procent dětí. Průzkum realizovala společnost Nestlé pro program Nestlé pro zdraví dětí zaměřujícího se na vzdělávání dětí ve vyváženém životním stylu.
Liked this story? Share it with others.
29. 05. 2018
V průměru zvýšila společnost Nestlé mzdy pracovníků ve výrobě o 23 % v České republice a o 31 % na Slovensku, a to v letech 2017 a 2018. Firma též v pěti letech investovala do svých továren více než 1 miliardu korun. Mezi klíčové značky, jejichž dědictví takto podporuje a dále rozvíjí, patří Orion, Hašlerky či Lentilky.
Liked this story? Share it with others.
15. 05. 2018
Od roku 2015 Nestlé v České a Slovenské republice vzdělává děti ve zdravém životním stylu v programu Nestlé pro zdraví dětí, který je součástí globálního programu Nestlé for Healthier Kids. V pěti tematických modulech se děti dozvědí hravou a zajímavou formou o zdravém životním stylu i důležitosti pestré stravy a pohybu. Program získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Liked this story? Share it with others.
15. 05. 2018
Od roku 2015 Nestlé v České a Slovenské republice vzdělává děti ve zdravém životním stylu v programu Nestlé pro zdraví dětí, který je součástí globálního programu Nestlé for Healthier Kids. V pěti tematických modulech se děti dozvědí hravou a zajímavou formou o zdravém životním stylu i důležitosti pestré stravy a pohybu. Program získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Liked this story? Share it with others.
10. 04. 2018
Nestlé dnes oznámilo ambici zajistit do roku 2025, že veškeré použité obaly budou recyklovatelné nebo znovupoužitelné. Cílem je, aby žádné obaly, včetně plastů, nekončily jako odpadky nebo na skládce. V České republice Nestlé již ušlo k tomuto cíli značnou cestu. Od roku 2013 nekončí žádný odpad z výroby na skládce, je buď recyklován (90 %) nebo energeticky využit (10 %). Nestlé se též aktivně podílí na místním systému třídění a recyklace odpadů EKO-KOM. V roce 2017 tak přispělo k snížení emisí CO2 o 9 712 tun CO2 ekv.
Liked this story? Share it with others.
27. 03. 2018

Nadměrná konzumace cukru patří mezi hlavní příčiny mnoha civilizačních onemocnění. Nestlé chce přispět k řešení. Nový typ cukru, získaný přírodní cestou, umožní zásadně snížit jeho obsah ve výrobcích. Zakázku na nový typ cukrovinky získal jako první na světě moravský závod Zora. Půjde o tyčinku Milkybar, prodávanou na britském trhu, obsah cukru v ní se sníží o 30 %.

Závod Zora v Olomouci platí v Nestlé za expertní centrum výroby čokoládových cukrovinek. Produkuje pro tuzemský i zahraniční trh. A právě pro trh ve Velké Británii nyní připravuje čokoládové tyčinky s unikátním novým cukrem. Díky němu obsahují o 30 % méně cukru, chutnají však stejně.

Nestlé oznámilo svůj převratný vynález v roce 2016. Podstatou je změna struktury krystalů cukru přírodní cestou. Krystaly tohoto tzv. strukturovaného cukru jsou porézní, provzdušněné. Na jazyku se rychleji rozpouštějí a chuťové pohárky rychleji vnímají sladkou chuť. Díky tomu je ve výrobcích nižší obsah cukru při zachování identické chuti.

Výživovými vlastnostmi potravin se dlouhodobě zabývají vědci ve výzkumném centru Nestlé ve švýcarském Lausanne. Na převratný vynález je přivedla cukrová vata prodávaná na poutích. Cukr použitý na její výrobu je vysoce aerovaný (provzdušněný), v ústech se okamžitě rozpouští a mnohem rychleji navozuje pocit sladkosti. Klasický krystalický cukr se naopak rozpouští pomalu a člověk chuťově vnímá jen malou část, kterou spolkne.

Výrobkem, ve kterém je poprvé na světě použito nového cukru, je anglická Milkybar (tedy „Mléčná tyčinka“). Ta je ve Spojeném království na trhu již od 30. let minulého století. Nová Milkybar Wowsomes se na trhu objeví začátkem dubna. Obsahuje mléko, křupavé ovesné cereálie, je vyrobena pouze z přírodních ingrediencí a bez použití sladidel. Nová tyčinka je společným dílem týmů ze Švýcarska, Anglie i Česka.

Liked this story? Share it with others.
13. 02. 2018

Obliba kategorie hořkých prémiových čokolád v Česku dlouhodobě roste. Společnost Nestlé loni uvedla na trh edici hořké čokolády ORION Mistrovská edice se 68 % kakaa. Milovníky kvalitní čokolády zaujala konceptem Čokoládového ateliéru ORION. Čokoládou provoněný ateliér otevírá znovu své dveře a zkušený čokolatiér zve na procházku čokoládovou zahradou. Ochutnáte čokoládu vyrobenou převážně z místních a udržitelně získaných ingrediencí.

Letošní první Čokoládový ateliér ORION, v konceptu čokoládové zahrady, nabídl návštěvníkům možnost vytvořit si vlastní čokoládu, čokoládové pralinky ve tvaru květu či ochutnávku delikátní čokoládové pěny.

„Nová hořká receptura 68% kakaa specifická svou intenzivní a vyváženou chutí a jemnou konzistencí si velmi rychle získala oblibu milovníků kvalitní čokolády. A právě ji dáme ochutnat návštěvníkům Čokoládového ateliéru ORION. Čokolády ORION vyrábíme v olomouckém závodě  a ladíme je podle našich chuťových preferencí již více než 120 let,“ uvádí Lucie Klusáková, manažerka projektu Čokoládového ateliéru ORION.
Značka ORION je již více než 120 let spjata s naší zemí. Dodnes se vyrábí v továrně ZORA v Olomouci, kde pod rukama českých mistrů čokolády vzniká celé portfolio tabulkových čokolád i tyčinek. Se značkou se pojí významné osobnosti. Jednou z nich je i tvůrce hvězdy v logu – prvorepublikový malíř Zdenek Rykr. Unikátní obaly pro tabulkové čokolády v ateliéru budou pro velký úspěch znovu inspirovány právě jeho tvorbou pro značku ORION.

Liked this story? Share it with others.
24. 10. 2017

Nezávislá platforma pro odpovědné podnikání Byznys pro společnost udělila společnosti Nestlé Česko ocenění TOP Odpovědná velká firma. Ocenění vyzdvihuje aktivity firem na poli trvale udržitelného a odpovědného podnikání. Výsledky 14. ročníku byly vyhlášeny 18. října na slavnostním galavečeru v prostoru Továrna v pražských Holešovicích.

„Máme velkou radost, že se naše společnost dostala mezi finalisty a získali jsme tak zlatý certifikát. Ocenění TOP odpovědná firma je pro nás potvrzením toho, že jdeme správným směrem. Těší nás to o to víc, že jsme v dobré společnosti ostatních odpovědných firem“, říká Martina Šilhánová, manažerka CSR Nestlé Česko.

Liked this story? Share it with others.
20. 10. 2017

Dnešní Mezinárodní den kuchařů oslavily děti ZŠ TGM v Poděbradech společně s Nestlé a Asociací kuchařů a cukrářů ČR, vařením a dalšími aktivitami. Celodenní akce umožnila žákům všech školy projít kurzem o vyváženém životním stylu. Také měli možnost připravit pokrmy pod dohledem zkušených kuchařů nebo si ověřit pohybové dovednosti s lektory programu Děti na startu. Tématem letošního ročníku byly „superhrdinové zdravé výživy“.  Oslava se uskutečnila díky vzdělávacímu programu Nestlé pro zdraví dětí.

V pátek, 20. října na základní škole TGM v Poděbradech měli žáci 3.-7. tříd krátkou interaktivní přednášku o vyváženém životním stylu. Co jíst, kdy a v jakém množství? Proč je dobré jíst ovoce a zeleninu, co je to pestrá strava a další jednoduchá, ale důležitá fakta jim zábavnou formou vysvětlili lektoři programu.

„Touto edukativní a přitom zábavnou formou chceme zvyšovat povědomí o správné výživě, přiměřené fyzické aktivitě a jejich dopadu na zdraví, což je i hlavní cíl programu Nestlé pro zdraví dětí“, říká Torben Emborg, generální ředitel společnosti Nestlé Česko a Slovensko.

Liked this story? Share it with others.
17. 10. 2017

Nestlé již dlouho vystupuje proti dětské práci. V rámci iniciativy Nestlé Cocoa Plan již pomohlo několika tisícům dětí na Pobřeží slonoviny. Na dalších téměř 50 000 ohrožených dětí ve věku 5 až 17 let projekt v současné době dohlíží. Nyní program expanduje do sousední Ghany. V České republice najdete certifikované kakao ve výrobcích globálních i lokálních značek.

Postup v boji proti dětské práci představuje zpráva vydaná ve spolupráci Nestlé a International Cocoa Initiative. Poskytuje první podrobné zhodnocení stavu, úspěchů a také problémů, které je ještě třeba vyřešit, než se podaří dětskou práci odstranit úplně.

Postupu iniciativy se věnuje dedikovaný web, který poskytuje více informací o tom, jaký vliv má Nestlé Cocoa Plan na ty, kteří nám umožňují pochutnávat si na naší oblíbené čokoládě.

 

Liked this story? Share it with others.
17. 10. 2017

Nestlé již dlouho vystupuje proti dětské práci. V rámci iniciativy Nestlé Cocoa Plan již pomohlo několika tisícům dětí na Pobřeží slonoviny. Na dalších téměř 50 000 ohrožených dětí ve věku 5 až 17 let projekt v současné době dohlíží. Nyní program expanduje do sousední Ghany. V České republice najdete certifikované kakao ve výrobcích globálních i lokálních značek.

Postup v boji proti dětské práci představuje zpráva vydaná ve spolupráci Nestlé a International Cocoa Initiative. Poskytuje první podrobné zhodnocení stavu, úspěchů a také problémů, které je ještě třeba vyřešit, než se podaří dětskou práci odstranit úplně.

Postupu iniciativy se věnuje dedikovaný web, který poskytuje více informací o tom, jaký vliv má Nestlé Cocoa Plan na ty, kteří nám umožňují pochutnávat si na naší oblíbené čokoládě.

 

Liked this story? Share it with others.
18. 09. 2017

Nestlé oznámilo, že pomocí své globální iniciativy Nestlé needs YOUth do roku 2030 podpoří 10 milionů mladých lidí po celém světě při hledání práce.

Globální iniciativa Nestlé needs YOUth je zaměřená na podporu mladých do třiceti let. V této iniciativě se Nestlé spojuje s dalšími, včetně Aliance pro mladé (Alliance for Youth).

Dosáhnout stanoveného cíle do roku 2030 se iniciativa snaží několika způsoby. Kromě zaměstnávání mladých lidí se nyní zaměřuje i na podporu dalších generací zemědělců a usiluje o podporu inovací prostřednictvím vznikajících platforem jako je například [email protected]é.

Nestlé je první společností, která se připojila ke Globální iniciativě “Global Initiative on Decent Jobs for YOUth” spadající pod Mezinárodní organizaci práce. Snahou je prosazovat sociální spravedlnost a mezinárodně uznávaná pracovní práva.

Generální ředitel společnosti Nestlé Mark Schneider dnes na Valném shromáždění OSN v New Yorku prohlásil, že investovat do mladých lidí, je pro naši společnost velmi důležité, především z důvodu dosažení udržitelného rozvoje a současně jde o dlouhodobou investici pro společnost.

Liked this story? Share it with others.
30. 08. 2017

Tyčinka Margot získala ocenění Potravinářské komory ČR v kategorii Reformulace roku. Nová Margot, společnosti Nestlé, má více kokosu, méně cukru a je bez trans-mastných kyselin (TFA). Zlepšování nutričního složení je nikdy nekončící proces. Nestlé při něm využívá odborných studií i doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO).

„Ocenění Potravinářské komory nás velice těší a máme velkou radost z toho, že se nám podařilo vylepšit recepturu nejprodávanější české tyčinky a přitom zachovat její nezaměnitelnou chuť. Tato změna je výsledkem dlouhodobého vývoje,“ říká Zuzana Charvátová, manažerka značky Margot.

Tyčinka Margot patří dlouhodobě k nejprodávanějším čokoládovým tyčinkám. Vyrábí se v olomouckém závodě Zora a ročně jí společnost Nestlé na našem trhu prodá na 3 000 tun. Díky sníženému obsahu cukru zkonzumují lidé nyní  o 12 tun cukru za rok méně.

Liked this story? Share it with others.
30. 08. 2017

Tyčinka Margot získala ocenění Potravinářské komory ČR v kategorii Reformulace roku. Nová Margot, společnosti Nestlé, má více kokosu, méně cukru a je bez trans-mastných kyselin (TFA). Zlepšování nutričního složení je nikdy nekončící proces. Nestlé při něm využívá odborných studií i doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO).

„Ocenění Potravinářské komory nás velice těší a máme velkou radost z toho, že se nám podařilo vylepšit recepturu nejprodávanější české tyčinky a přitom zachovat její nezaměnitelnou chuť. Tato změna je výsledkem dlouhodobého vývoje,“ říká Zuzana Charvátová, manažerka značky Margot.

Tyčinka Margot patří dlouhodobě k nejprodávanějším čokoládovým tyčinkám. Vyrábí se v olomouckém závodě Zora a ročně jí společnost Nestlé na našem trhu prodá na 3 000 tun. Díky sníženému obsahu cukru zkonzumují lidé nyní  o 12 tun cukru za rok méně.

Liked this story? Share it with others.
12. 07. 2017

Aliance pro mladé (Alliance for YOUth) byla založena před 4 lety, jejím cílem je pomáhat mladým lidem najít si své místo ve světě práce. Alza.cz se k této podpoře nově také připojila. V Česku má nyní aliance více než 40 členů, jejím zakládajícím partnerem je společnost Nestlé.

„Nezaměstnanost mladých a nedostatek příležitostí získat pracovní zkušenosti nám nejsou lhostejné,“ uvedl Marek Premus, HR ředitel v Alza.cz, a doplnil: „Bojujeme proti znevýhodňování mladých na pracovním trhu aktivně – program na podporu studentů v Alze běží již několik let, nyní je v něm 50 stážistů.“

Liked this story? Share it with others.
03. 04. 2017

Na konci roku 2016 společnost Nestlé odstranila trans-mastné kyseliny při výrobě. Jedná se o dobrovolný závazek nad rámec legislativních požadavků. Přes změny v recepturách se podařilo zachovat chuťové vlastnosti výrobků. Neustálé zlepšování nutričního složení je nikdy nekončící proces. Nestlé při něm využívá odborných studií i doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO).

„Naším cílem je neustále zlepšovat kvalitu výrobků. Proto jsme se zavázali k eliminaci trans-mastných kyselin, které vznikaly při výrobě. Negativní vliv na zdraví potvrdila řada odborných studií,“ říká Vratislav Janda, ředitel pro korporátní záležitosti Nestlé. „Podařilo se nám zachovat chuť všech dotčených výrobků, a to považuji za velký úspěch,“ dodává.

Liked this story? Share it with others.
03. 04. 2017

Na konci roku 2016 společnost Nestlé odstranila trans-mastné kyseliny při výrobě. Jedná se o dobrovolný závazek nad rámec legislativních požadavků. Přes změny v recepturách se podařilo zachovat chuťové vlastnosti výrobků. Neustálé zlepšování nutričního složení je nikdy nekončící proces. Nestlé při něm využívá odborných studií i doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO).

„Naším cílem je neustále zlepšovat kvalitu výrobků. Proto jsme se zavázali k eliminaci trans-mastných kyselin, které vznikaly při výrobě. Negativní vliv na zdraví potvrdila řada odborných studií,“ říká Vratislav Janda, ředitel pro korporátní záležitosti Nestlé. „Podařilo se nám zachovat chuť všech dotčených výrobků, a to považuji za velký úspěch,“ dodává.

Liked this story? Share it with others.
07. 03. 2017

Nestlé obnovilo spojení s českým designem. Čokoládová tyčinka Kofila se oblékne do obalů od čtyř českých designérů. Limitovaná edice vzešla z vítězů soutěže pořádané loni ve spolupráci s organizací Czechdesign.

„Vítězné návrhy se objeví na dvou milionech kusů, které budou k dostání v České republice i na Slovensku,“ uvedla Zuzana Spurná, manažerka značky Kofila. „Původně jsme chtěli uvést na trh jen vítězný design. Sešly se ale tak skvělé návrhy, že jsme nakonec vyrobili první čtyři.“

Jde o vítězné návrhy Kateřiny Kynclové, Markéty Michálkové, Lukáše Tomka (Tomski&Polanski) a Jána Vajsábela, které přibližně na tři měsíce nahradí standardní obal tyčinky. 

Liked this story? Share it with others.
07. 03. 2017

Nestlé obnovilo spojení s českým designem. Čokoládová tyčinka Kofila se oblékne do obalů od čtyř českých designérů. Limitovaná edice vzešla z vítězů soutěže pořádané loni ve spolupráci s organizací Czechdesign.

„Vítězné návrhy se objeví na dvou milionech kusů, které budou k dostání v České republice i na Slovensku,“ uvedla Zuzana Spurná, manažerka značky Kofila. „Původně jsme chtěli uvést na trh jen vítězný design. Sešly se ale tak skvělé návrhy, že jsme nakonec vyrobili první čtyři.“

Jde o vítězné návrhy Kateřiny Kynclové, Markéty Michálkové, Lukáše Tomka (Tomski&Polanski) a Jána Vajsábela, které přibližně na tři měsíce nahradí standardní obal tyčinky. 

Liked this story? Share it with others.
22. 02. 2017

Nestlé se zavázalo do roku 2020 odstranit 18 000 tun cukru z výrobků prodávaných v Evropě. V roce 2020 tak budou výrobky Nestlé v Evropě obsahovat o 5 % cukru méně než nyní. Nestlé tak chce podpořit Evropskou komisi a členské státy ve vývoji akčních plánů na vylepšení výrobků. Snižování obsahu cukru je součástí širšího spektra globálních závazků, které Nestlé oznámí 7.března.

Společnost oznámila závazek snížení obsahu cukru na maltské konferenci Evropské unie o dětské obezitě. „V situaci, kdy má jedno ze tří dětí nadváhu nebo je obézní, je jasné, že musíme dělat více, abychom jim nabídli zdravější výrobky a podpořili aktivní životní styl.“ Zdůraznil ve svém video vzkazu Marco Settembri, výkonný viceprezident Nestlé pro Evropu, Střední východ a severní Afriku, důležitost zdravé výživy:

Nestlé již mnoho let investuje do vývoje zdravějších a chutnějších výrobků, snižuje obsah cukru, soli, a tuku, přidává další živiny, jako např. celozrnné ingredience. Během posledních tří let firma v Evropě například odstranila 11 300 tun cukru z výrobků, které nebyly v souladu s výživovými kritérii Nestlé. V poslední době firma oznámila, že uvede na trh rozpustný nápoj NESQUIK, který bude mít pouze 3,4 g přidaného cukru na porci. Jde o podstatné snížení z 10,6 g přidaného cukru na porci standardní varianty nápoje. Nestlé také nedávno oznámilo vynález odlišně strukturovaného cukru, který umožní výrazné snížení cukru v cukrovinkách při zachování přírodní chuti.

Liked this story? Share it with others.
22. 02. 2017

Nestlé se zavázalo do roku 2020 odstranit 18 000 tun cukru z výrobků prodávaných v Evropě. V roce 2020 tak budou výrobky Nestlé v Evropě obsahovat o 5 % cukru méně než nyní. Nestlé tak chce podpořit Evropskou komisi a členské státy ve vývoji akčních plánů na vylepšení výrobků. Snižování obsahu cukru je součástí širšího spektra globálních závazků, které Nestlé oznámí 7.března.

Společnost oznámila závazek snížení obsahu cukru na maltské konferenci Evropské unie o dětské obezitě. „V situaci, kdy má jedno ze tří dětí nadváhu nebo je obézní, je jasné, že musíme dělat více, abychom jim nabídli zdravější výrobky a podpořili aktivní životní styl.“ Zdůraznil ve svém video vzkazu Marco Settembri, výkonný viceprezident Nestlé pro Evropu, Střední východ a severní Afriku, důležitost zdravé výživy:

Nestlé již mnoho let investuje do vývoje zdravějších a chutnějších výrobků, snižuje obsah cukru, soli, a tuku, přidává další živiny, jako např. celozrnné ingredience. Během posledních tří let firma v Evropě například odstranila 11 300 tun cukru z výrobků, které nebyly v souladu s výživovými kritérii Nestlé. V poslední době firma oznámila, že uvede na trh rozpustný nápoj NESQUIK, který bude mít pouze 3,4 g přidaného cukru na porci. Jde o podstatné snížení z 10,6 g přidaného cukru na porci standardní varianty nápoje. Nestlé také nedávno oznámilo vynález odlišně strukturovaného cukru, který umožní výrazné snížení cukru v cukrovinkách při zachování přírodní chuti.

Liked this story? Share it with others.
20. 02. 2017

Aliance pro mladé již třetím rokem podporuje zaměstnávání a zaměstnatelnost mladých lidí. Mezi její závazky patří podpora získávání pracovních zkušeností či bezplatné kariérní poradenství pro mladé do 30 let. V Česku má nyní aliance 40 členů, jejím zakládajícím partnerem je společnost Nestlé.

Hlavní motivací partnerů aliance je snaha o aktivní podporu mladých lidí při uplatnění na pracovním trhu. Zavázali se, že se budou aktivně podílet na speciálních programech pro mladé a poskytovat jim rady a pracovní zkušenosti. To vše bezplatně. Členové aliance do těchto snah zapojují své zaměstnance, kteří se tak stávají mentory v kariérním poradenství či při přípravě k přijímacímu pohovoru.

Připojení velkoobchodu MAKRO k Alianci pro mladé dnes podepsali výkonný ředitel MAKRO Cash & Carry ČR a METRO Cash & Carry SR, Guillaume Chêne a generální ředitel Nestlé Česko a Slovensko, Torben Emborg.

„MAKRO se nachází na cestě od prodeje ke službám, kde naše poslání vidíme v podpoře a rozvoji soukromého podnikání. Jedná se o velmi dynamické prostředí a mladí lidé jsou vždy nositeli změny a inspirace, proto jim bedlivě nasloucháme a vytváříme pro ně příležitosti. Jsou naše budoucnost,“ říká Guillaume Chêne.

Liked this story? Share it with others.
20. 02. 2017

Průzkum Světové zdravotnické organizace odhalil, že české děti nedodržují správnou životosprávu. Často nesnídají a především dívky mají pokřivené vnímání své tělesné hmotnosti. Společnost Nestlé na tuto situaci reaguje programem „Nestlé pro zdraví dětí“, kterým již prošlo 48 000 dětí. Program nyní získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Za dva roky tři týmy lektorů navštívily více než 400 škol a pracovaly s téměř 48 000 dětí. Pro letošní je plán proškolit dalších 25 000 dětí. Program za 2 roky své existence navštívil a proškolil děti v 11 regionech České republiky. Téměř 60 % ze všech  proškolených dětí je ve věku 9-12 let. Tedy ve věku, kdy jsou ochotny tyto informace přijímat a můžeme tak podpořit správné návyky v celé rodině.

„Záštity ministerstva si velice vážíme,“ říká Torben Emborg, generální ředitel Nestlé Česko. „Je důkazem, že jdeme správnou cestou a naše úsilí o propagaci vyváženého životního stylu mezi dětmi má smysl.“

Liked this story? Share it with others.
06. 12. 2016

Nadměrná konzumace cukru patří mezi hlavní příčiny mnoha civilizačních onemocnění. Češi cukrem rozhodně nešetří. Nestlé nyní přichází s možným řešením. Vyvíjí nový typ cukru, který umožní snížit obsah cukru až o 40 %. Inovované výrobky budou na trhu nejdříve v roce 2018.

Nestlé se dlouhodobě zaměřuje na zlepšování výživových vlastností výrobků. Tento převratný vynález, který je právě v procesu patentování, spočívá ve změně struktury krystalů cukru. Krystaly se na jazyku rychleji rozpouštějí a chuťové pohárky rychleji vnímají sladkou chuť. Nejedná se tedy o chemickou modifikaci, ale o změnu struktury krystalků. V čokoládových cukrovinkách by mohlo dojít ke snížení obsahu cukru až o 40 %, při zachování chuťového profilu.

Liked this story? Share it with others.
15. 11. 2016

Nedostatečná kvalita přípravy na budoucí zaměstnání znevýhodňuje mladé na pracovním trhu. Téměř 66 % mladých má nedostatek možností získat praxi při studiu. Aliance pro mladé již třetím rokem situaci řeší. Od roku 2014 v celé Evropě zaměstnala a proškolila 115 000 mladých. V letech 2017-2020 Aliance svůj závazek zdvojnásobí. Vytvoří 230 000 příležitostí pro mladé.

„Nesoulad kvality přípravy mladých vzdělávací soustavou s požadavky a potřebami zaměstnavatelů je natolik zásadní, že se do řešení problému rozhodly zapojit i některé soukromé společnosti,“ říká poslankyně Evropského parlamentu, Martina Dlabajová. „Příkladem může být právě Aliance pro mladé podporovaná firmou Nestlé. Vážím si její snahy zvyšovat konkurenceschopnost mladých lidí na trhu práce, neboť potřebné propojení vzdělávacího systému s reálnými potřebami firem stále chybí.“

Aliance pro mladé od roku 2014 zaměstnala či poskytla trénink 115 000 mladých do 30 let. Jen Nestlé v České republice a na Slovensku poskytlo pracovní příležitost a tréning téměř 1 600 mladých. Společnost Nestlé si nyní vytýčila nové cíle na roky 2017 – 2020. Chce zaměstnat 360 mladých lidí do 30 let. Dalším 500 studentů poskytne pracovní zkušenosti prostřednictvím stáží a učňovských programů.

Liked this story? Share it with others.
15. 11. 2016

Nedostatečná kvalita přípravy na budoucí zaměstnání znevýhodňuje mladé na pracovním trhu. Téměř 66 % mladých má nedostatek možností získat praxi při studiu. Aliance pro mladé již třetím rokem situaci řeší. Od roku 2014 v celé Evropě zaměstnala a proškolila 115 000 mladých. V letech 2017-2020 Aliance svůj závazek zdvojnásobí. Vytvoří 230 000 příležitostí pro mladé.

„Nesoulad kvality přípravy mladých vzdělávací soustavou s požadavky a potřebami zaměstnavatelů je natolik zásadní, že se do řešení problému rozhodly zapojit i některé soukromé společnosti,“ říká poslankyně Evropského parlamentu, Martina Dlabajová. „Příkladem může být právě Aliance pro mladé podporovaná firmou Nestlé. Vážím si její snahy zvyšovat konkurenceschopnost mladých lidí na trhu práce, neboť potřebné propojení vzdělávacího systému s reálnými potřebami firem stále chybí.“

Aliance pro mladé od roku 2014 zaměstnala či poskytla trénink 115 000 mladých do 30 let. Jen Nestlé v České republice a na Slovensku poskytlo pracovní příležitost a tréning téměř 1 600 mladých. Společnost Nestlé si nyní vytýčila nové cíle na roky 2017 – 2020. Chce zaměstnat 360 mladých lidí do 30 let. Dalším 500 studentů poskytne pracovní zkušenosti prostřednictvím stáží a učňovských programů.

Liked this story? Share it with others.
14. 11. 2016

Společnost Nestlé Česko se stala Stříbrnou TOP ODPOVĚDNOU FIRMOU 2016. Již 13. ročník soutěže organizovala nezávislá platforma Byznys pro společnost. Soutěž TOP Odpovědná firma každý rok vyzdvihuje a oceňuje strategické aktivity velkých i malých společností v oblasti trvale udržitelného a odpovědného podnikání. Nestlé cenu obdrželo za svůj komplexní přístup ke společenské odpovědnosti.

„TOP Odpovědná firma je dnes jediným veřejným ratingem pro odpovědné podnikání a CSR u nás. Umožňuje firmám porovnat své přístupy a dosáhnout zlaté, stříbrné či bronzové úrovně. Ty nejlepší firmy pak obdrží hodnocení projekt či strategie roku,“ říká Pavlína Kalousová, předsedkyně platformy Byznys pro společnost.

Liked this story? Share it with others.
21. 06. 2016

Luis Cantarell, výkonný vice-prezident Nestlé pro Evropu, střední východ a severní Afriku říká: „Nyní máme 28 různých národních řešení stejného problému. Záměna za jeden dlouhodobý evropský politický rámec vytvoří rovné podmínky a podpoří konkurenci, což povede k inovacím v oblasti výživy.“

Pan Cantarell promluvil na oslavách 150 let od založení společnosti Nestlé v Bruselu, kterých se zúčastnilo více než 300 osobností evropské politiky i občanské společnosti. Mluvilo se především o potravinách, udržitelnosti, budoucnosti výživy a také o závazcích Nestlé vůči společnosti.

Pan Cantarell také zdůraznil nutnost jednat nyní, firmy nemohou čekat na změny zákonů. „V situaci, kdy je 30 % evropské populace obézních, máme problém a měli bychom dělat více,.“ říká.

V posledních dvou letech společnost Nestlé odstranila ze svých výrobků 8 600 tun cukru, 260 tun sodíku a 440 tun nasycených tuků. Firma v nadcházejících měsících oznámí nové závazky v oblasti výživy a zdraví.

Liked this story? Share it with others.
21. 06. 2016

Luis Cantarell, výkonný vice-prezident Nestlé pro Evropu, střední východ a severní Afriku říká: „Nyní máme 28 různých národních řešení stejného problému. Záměna za jeden dlouhodobý evropský politický rámec vytvoří rovné podmínky a podpoří konkurenci, což povede k inovacím v oblasti výživy.“

Pan Cantarell promluvil na oslavách 150 let od založení společnosti Nestlé v Bruselu, kterých se zúčastnilo více než 300 osobností evropské politiky i občanské společnosti. Mluvilo se především o potravinách, udržitelnosti, budoucnosti výživy a také o závazcích Nestlé vůči společnosti.

Pan Cantarell také zdůraznil nutnost jednat nyní, firmy nemohou čekat na změny zákonů. „V situaci, kdy je 30 % evropské populace obézních, máme problém a měli bychom dělat více,.“ říká.

V posledních dvou letech společnost Nestlé odstranila ze svých výrobků 8 600 tun cukru, 260 tun sodíku a 440 tun nasycených tuků. Firma v nadcházejících měsících oznámí nové závazky v oblasti výživy a zdraví.

Liked this story? Share it with others.
16. 06. 2016

V čem spočívá Recept na úspěch největší potravinářské firmy?
Oslavy 150 let Nestlé vrcholí: ve čtvrtek, 16. června 2016 představilo Nestlé ve společnosti partnerů a vybraných hostí svůj „Recept na úspěch“. Jaký je? „Naší firmu po celém světě provází dva hlavní elementy: chuť objevovat a vynalézat a osobní nasazení lidí,“ říká generální ředitel Nestlé Česko a Slovensko, Torben Emborg. Díky 150 let trvajícímu podnikatelskému duchu a invenci je Nestlé nyní největší potravinářskou firmou na světě i v České a Slovenské republice.

Kvalita a marketingová strategie i před 150 lety
Když v roce 1866 američtí bratři Pageové přivezli ze zámoří do Švýcarska technologii výroby sušeného mléka, asi netušili, jak se podnikání, které založili, jednou rozroste. Kousek od nich ve Švýcarsku podnikal ve stejné době Henri Nestlé, v Německu vyučený lékárník. Toho proslavila první průmyslově vyráběná dětská výživa.

Už na počátku minulého století mělo Nestlé mnoho společného s tím, jaká je firma dnes: šlo o globální firmu (exportovala do Ameriky i Asie, továrny měla např. i v Austrálii), která chytře využívala marketingu (Henri Nestlé vytvořil z rodinného erbu první logo a trval na jeho používání na všech výrobcích). Společným znakem byla také kvalita výrobků. „Nestléova mléčná moučka“ pomohla snížit dětskou úmrtnost a předznamenala současné zaměření společnosti na výživu, zdraví a vyvážený životní styl.

Recept na úspěch na dalších 150 let?
Priority Nestlé se po století a půl téměř nezměnily – stále jimi jsou kvalitní výrobky, péče o zdraví, zodpovědné podnikání a nápaditý marketing.

„Věřím v lidi, věřím tomu, že každý, kdo pracuje v Nestlé, přispěl k našemu úspěchu. Jsem přesvědčený, že tu budeme i za dalších 150 let,“ říká k tomu generální ředitel Nestlé Česko a Slovensko, Torben Emborg.

České dědictví stále žije
Nestlé na trh v České republice a na Slovensku uvádí výrobky více než 60 značek. Významná část již mnohé desítky let vzniká v českých a slovenských závodech – moravské Zoře a Sfinxu a slovenské Carpathii.

Na „české stopě“ Nestlé potkáme kupodivu ženu: Albínu Maršnerovou, která založila v Balbínově ulici na pražských Vinohradech firmu na výrobu orientálních cukrovinek. Důležitým rokem pro firmu bylo datum 1921, kdy pro ni začal pracovat jedenadvacetiletý student, Zdenek Rykr. Vytvořil proslavené logo Orion, čokoládovou hvězdu, ikonický obal na tyčinku Kofila a mnoho dalších nádherných designů, log a (řečeno dnešním jazykem) marketingových kampaní. Rykrovo dílo nyní vystavuje Národní galerie v Praze.

Značka Orion má nyní domov v olomoucké Zoře, která ročně vyrobí více než 43 000 tun čokoládových cukrovinek.

Kořeny nedalekého závodu Sfinx v Holešově sahají ještě dál než samotné Nestlé – cukrovinky vyrábí již 153 let! Mezi nejslavnější sladké dobroty nyní patří Lentilky, Bon Pari či Hašlerky.

Dalším důležitým místem současného Nestlé v tuzemsku je závod Carpathia ve slovenské Prievidzi – zde našly domov značky Maggi a Carpathia.

 

Liked this story? Share it with others.
26. 04. 2016

Česká čokoládovna ORION stála ve 20. letech minulého století u základů reklamní grafiky. Umělec a kunsthistorik Zdenek Rykr pro ni vytvořil její hvězdu i symbol tyčinky KOFILA: v kávě si libujícího mouřenína. Společnost Nestlé nyní vyhlašuje soutěž pro grafické designéry na nový obal limitované edice této čokoládové tyčinky s kávovou příchutí. Vítězný návrh vybere odborná porota v čele s Alešem Najbrtem.

Nestlé Česko, majitel čokoládovny ORION, vyhlašuje jednokolovou soutěž pro grafické designéry na návrh obalu na čokoládovo-kávovou tyčinku KOFILA. Vítězný návrh bude realizován a objeví se na limitované edici v odhadovaném počtu 2 milióny kusů. Půjde tak o pokračování spolupráce KOFILY s uměleckým designérem. 

Liked this story? Share it with others.
26. 04. 2016

Česká čokoládovna ORION stála ve 20. letech minulého století u základů reklamní grafiky. Umělec a kunsthistorik Zdenek Rykr pro ni vytvořil její hvězdu i symbol tyčinky KOFILA: v kávě si libujícího mouřenína. Společnost Nestlé nyní vyhlašuje soutěž pro grafické designéry na nový obal limitované edice této čokoládové tyčinky s kávovou příchutí. Vítězný návrh vybere odborná porota v čele s Alešem Najbrtem.

Nestlé Česko, majitel čokoládovny ORION, vyhlašuje jednokolovou soutěž pro grafické designéry na návrh obalu na čokoládovo-kávovou tyčinku KOFILA. Vítězný návrh bude realizován a objeví se na limitované edici v odhadovaném počtu 2 milióny kusů. Půjde tak o pokračování spolupráce KOFILY s uměleckým designérem. 

Liked this story? Share it with others.
13. 04. 2016

Program Plus pro Vás od Nestlé se stal i letos výživovým partnerem běžeckého seriálu Česká pojišťovna RunTour 2016. Ten začne 16. dubna v Českých Budějovicích a zakončí jej závod 19. listopadu v Pardubicích. Na RunTour si mohou zaběhat dospělí i děti.

Návštěvníky akce čeká u stánku programu Plus pro Vás od Nestlé ochotný tým, který bude poskytovat užitečné informace o vyváženém životním stylu. Navíc si zde díky speciálnímu přístroji každý může nechat změřit svůj index tělesné hmotnosti (body mass index – BMI), doplněný informacemi o vhodné životosprávě, a pro běžce je připraveno i něco navíc. Nejmenší účastníci si pak mohou užít výtvarné aktivity.

Liked this story? Share it with others.
08. 03. 2016

Více než jednomu milionu žen v Asii a Africe v zemědělských komunitách se díky práci s Nestlé podařilo zlepšit své postavení, uvádí nová zpráva Nestlé o společenské odpovědnosti.

Vždy jsme věřili, že proto, aby naše firma prosperovala, potřebujeme, aby se dařilo také společnosti, která nás obklopuje,“ říká předseda představenstva Nestlé Peter Brabeck-Letmathe.

Při příležitosti Mezinárodního dne žen vydalo Nestlé svou zprávu o společenské odpovědnosti, která informuje též o plnění stanovených cílů. Zpráva mimo jiné přibližuje pokrok v oblasti genderové vyváženosti a informuje, že 34 % vedoucích pozic v Nestlé celosvětově zastávají ženy. V České republice to je téměř 40 %.

Našich 39 závazků jde ještě dál, než je dodržování platné legislativy, jsou založeny na společných hodnotách, v něž věříme. Ty také formují naše aktivity při uplatňování konceptu Vytváření sdílené hodnoty,“ dodává generální ředitel Nestlé, S.A. Paul Bulcke.

Nestlé zprávou o společenské odpovědnosti, která je vydávána spolu s Výroční zprávou 2015, přináší informace o vývoji firmy v oblasti výživy, společenské udržitelnosti, a také vody a životního prostředí.

Prohlédněte si anglickou verzi Zprávy Nestlé o společenské udržitelnosti.

Liked this story? Share it with others.
08. 03. 2016

Více než jednomu milionu žen v Asii a Africe v zemědělských komunitách se díky práci s Nestlé podařilo zlepšit své postavení, uvádí nová zpráva Nestlé o společenské odpovědnosti.

Vždy jsme věřili, že proto, aby naše firma prosperovala, potřebujeme, aby se dařilo také společnosti, která nás obklopuje,“ říká předseda představenstva Nestlé Peter Brabeck-Letmathe.

Při příležitosti Mezinárodního dne žen vydalo Nestlé svou zprávu o společenské odpovědnosti, která informuje též o plnění stanovených cílů. Zpráva mimo jiné přibližuje pokrok v oblasti genderové vyváženosti a informuje, že 34 % vedoucích pozic v Nestlé celosvětově zastávají ženy. V České republice to je téměř 40 %.

Našich 39 závazků jde ještě dál, než je dodržování platné legislativy, jsou založeny na společných hodnotách, v něž věříme. Ty také formují naše aktivity při uplatňování konceptu Vytváření sdílené hodnoty,“ dodává generální ředitel Nestlé, S.A. Paul Bulcke.

Nestlé zprávou o společenské odpovědnosti, která je vydávána spolu s Výroční zprávou 2015, přináší informace o vývoji firmy v oblasti výživy, společenské udržitelnosti, a také vody a životního prostředí.

Prohlédněte si anglickou verzi Zprávy Nestlé o společenské udržitelnosti.

Liked this story? Share it with others.
22. 02. 2016

Webová stránka programu Plus pro Vás od Nestlé se představuje v novém. Moderní design je responsivní a plně uzpůsobený pro osoby se zrakovým postižením. Informace o zdravém životním stylu od předních odborníků jsou tak dostupné opravdu každému.

I po šesti letech existence programu nás stále baví bořit mýty spojené s výživou i životním stylem a přinášet čtenářům tipy na aktivní život a lepší zdraví,“ prozrazuje manažerka projektu Plus pro Vás od Nestlé, Zuzana Travencová. „V Nestlé se snažíme myslet opravdu na všechny, proto jsem moc ráda, že naše nové webové stránky si nyní pohodlně přečtou i nevidomí.

Program Plus pro Vás od Nestlé byl otestován pracovníky projektu BlindFriendly, který se zabývá přístupností webových stránek pro uživatele nejen se zdravotním postižením. Radek Pavlíček, metodik projektu a uznávaný odborník na přístupnost webu, říká: „Těší nás zájem společnosti Nestlé o tématiku přístupnosti a kvalitní zpracování webu. Během testování jsme nenarazili na žádnou závažnou překážku, která by uživatelům se zrakovým postižením komplikovala přístup k některým částem obsahu webové prezentace www.plusprovas.cz či k některým jejím funkcionalitám.

Na webovém portálu Plus pro Vás od Nestlé najdou uživatelé hodnotné rady nutričního specialisty a dietologa RNDr. Pavla Suchánka, kondičního a pohybového specialisty Davida Hufa nebo psycholožky Denisy Maderové. Články se věnují aktuálním tématům a nebojí se ani těch kontroverzních.
Liked this story? Share it with others.
11. 02. 2016
Společnost Nestlé se rozhodla s okamžitou platností ukončit partnerství s Mezinárodní atletickou federací (IAAF), se kterou organizovala program Kids Athletics. Toto rozhodnutí bylo učiněno v souvislosti s obviněními z korupce a dopingu, jež byla proti IAAF vznesena.
Liked this story? Share it with others.
11. 02. 2016
Společnost Nestlé se rozhodla s okamžitou platností ukončit partnerství s Mezinárodní atletickou federací (IAAF), se kterou organizovala program Kids Athletics. Toto rozhodnutí bylo učiněno v souvislosti s obviněními z korupce a dopingu, jež byla proti IAAF vznesena.
Liked this story? Share it with others.
21. 01. 2016

Brno (21. ledna 2016) – Umělé zasněžování pitnou vodou v Kopřivnici, vyšší spotřeba vody v Toulcově dvoře, nedostatečné zasakování dešťových vod v lomu Hády u Brna – to je výčet pouze několika problematických situací, jejichž řešení hledá čtvrtý ročník soutěže Pro vodu. Uzávěrka soutěžních návrhů je 22. února 2016. Autoři nejlepších projektů pak získají Ceny Nestlé ve výši 30, 15 a 5 tisíc korun. Podrobnější informace Nadace Partnerství uvádí na webu www.soutezprovodu.cz. 

Soutěže Pro vodu se mohou zúčastnit jednotlivci i týmy, mezi jednu z podmínek však patří věk od 18 do 30 let. „V průběhu prosince a ledna proběhly dva semináře, které soutěžícím poskytly potřebné informace i zpětnou vazbu k rozpracovaným návrhům. Své nápady však mohou lidé, kteří se plánují do soutěže zapojit, nadále konzultovat s devíti mentory z různých oborů,“ říká koordinátorka soutěže Zuzana Šeptunová z Nadace Partnerství.

 Kromě řešení situací uvedených na webu je soutěž otevřená také dalším projektům a inovativním nápadům zaměřeným na prevenci sucha či povodní, čištění odpadní vody, snížení spotřeby pitné vody, zadržování vody v krajině i městech. Soutěž je také příležitostí pro architekty a krajináře, kteří navrhují revitalizace území a uvažují o vodních tocích a dalších krajinných prvcích všestranným, přírodě blízkým pohledem.

 „Pro Nestlé je odpovědné hospodaření s vodou prioritním tématem. Nespokojujeme se ale jen s úsporami vody v našich závodech. Jdeme dále a chceme do ochrany vody zapojit širší veřejnost a především mladé, kterým dáváme možnost uplatnit svou kreativitu a získat cenné zkušenosti s vývojem projektu,“ říká Martina Šilhánová, manažerka pro CSR z Nestlé.

Liked this story? Share it with others.
13. 01. 2016

Společnost Nestlé reviduje svoji politiku v oblasti transmastných kyselin. Do konce roku 2016 hodlá definitivně zamezit jejich vzniku při výrobě všech potravin a nápojů. Společnost již od roku 1999 systematicky snižuje obsah těchto látek ve svých produktech. Činí tak v souladu s doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO) i dalších nadnárodních autorit. Většina transmastných kyselin v běžném jídelníčku pochází z potravin obsahujících průmyslově zpracovávané tuky.

„Uvědomujeme si negativní dopad transmastných kyselin pocházejících z částečně ztužených tuků. Množství vědeckých studií prokázalo jejich nepříznivý vliv na zdraví. Do konce roku 2016 proto dojde k eliminaci vzniku těchto látek v našich produktech, současně se zachováním bezpečnosti, kvality a chuti sortimentu Nestlé. Tento cíl je v souladu s naším posláním přispívat k vysoké kvalitě života spotřebitelů prostřednictvím nabídky zdravějších a chutnějších potravin,‟ přibližuje uvažování společnosti Torben Emborg, generální ředitel Nestlé Česko a Slovensko.

Postoj Nestlé jako reakce na globální iniciativy

Nestlé svým rozhodnutím reaguje na globální výzvu WHO i dalších autorit na poli zdravotnictví a výživy. Světová zdravotnická organizace ve své zářijové zprávě pro Evropu doporučuje, aby maximálně jedno procento kalorií v naší stravě pocházelo z transmastných kyselin (TFA). Podobný postoj zaujímá také Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA). Například USA nebo některé členské země Evropské unie již přijaly zákonná opatření na omezení limitu na 2 g průmyslově vyráběných TFA na 100 g celkového obsahu tuku v potravině. Společnost Nestlé se jako přední světová společnost v oblasti výživy, zdraví a vyváženého životního stylu aktivně zasazuje rovněž o legislativní úpravu těchto doporučení.

Liked this story? Share it with others.
13. 01. 2016

Společnost Nestlé reviduje svoji politiku v oblasti transmastných kyselin. Do konce roku 2016 hodlá definitivně zamezit jejich vzniku při výrobě všech potravin a nápojů. Společnost již od roku 1999 systematicky snižuje obsah těchto látek ve svých produktech. Činí tak v souladu s doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO) i dalších nadnárodních autorit. Většina transmastných kyselin v běžném jídelníčku pochází z potravin obsahujících průmyslově zpracovávané tuky.

„Uvědomujeme si negativní dopad transmastných kyselin pocházejících z částečně ztužených tuků. Množství vědeckých studií prokázalo jejich nepříznivý vliv na zdraví. Do konce roku 2016 proto dojde k eliminaci vzniku těchto látek v našich produktech, současně se zachováním bezpečnosti, kvality a chuti sortimentu Nestlé. Tento cíl je v souladu s naším posláním přispívat k vysoké kvalitě života spotřebitelů prostřednictvím nabídky zdravějších a chutnějších potravin,‟ přibližuje uvažování společnosti Torben Emborg, generální ředitel Nestlé Česko a Slovensko.

Postoj Nestlé jako reakce na globální iniciativy

Nestlé svým rozhodnutím reaguje na globální výzvu WHO i dalších autorit na poli zdravotnictví a výživy. Světová zdravotnická organizace ve své zářijové zprávě pro Evropu doporučuje, aby maximálně jedno procento kalorií v naší stravě pocházelo z transmastných kyselin (TFA). Podobný postoj zaujímá také Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA). Například USA nebo některé členské země Evropské unie již přijaly zákonná opatření na omezení limitu na 2 g průmyslově vyráběných TFA na 100 g celkového obsahu tuku v potravině. Společnost Nestlé se jako přední světová společnost v oblasti výživy, zdraví a vyváženého životního stylu aktivně zasazuje rovněž o legislativní úpravu těchto doporučení.

Liked this story? Share it with others.
09. 12. 2015

Nestlé vybralo v Holešově tři příjemce grantů pro rok 2016

Celkem 140 tisíc korun si mezi sebou rozdělí trojice vítězných projektů z holešovského regionu. Nestlé granty uděluje od roku 2005. Cílem je podpořit neziskové organizace zaměřující se na pohybové aktivity dětí a mládeže, zdravý životní styl či ochranu životního prostředí. Na konečném výběru se podíleli také zástupci města Holešova. Slavnostní předání grantů proběhne v závodě Sfinx 10. 12. 2015 za přítomnosti představitelů Holešova a vedení závodu.

„Společnost Nestlé dlouhodobě usiluje o to, být dobrým sousedem v lokalitách, v nichž působí. Protože věříme, že klíčové jsou v tomto ohledu zejména výživa a vyvážený životní styl, podporujeme již deset let zajímavé projekty souznící s heslem zdravý pohyb ve zdravém prostředí. Letošní volba nebyla snadná, nakonec vzešly z 11 zájemců o grant tři vítězné projekty. Díky tomu jsme také navýšili celkovou finanční částku z původních 100 na 140 tisíc korun“, vysvětluje Jana Blecherová, manažerka pro vnější vztahy společnosti Nestlé.

Finanční podporu si mezi sebe rozdělí následující organizace:

  • SKŘÍTEK, z. s. na „Netradiční zámecký víceboj“
  • Taneční klub GRADACE Kroměříž na konání VII. ročníku celorepublikové soutěž ve standardních a latinskoamerických tancích O VŠETULSKOU LENTILKU 2016
  • Junák-český skaut, středisko Holešov na projekt „Oživlé hradiště-Propadeňák“
Liked this story? Share it with others.
23. 11. 2015

Nestlé vybralo v Olomouci čtyři příjemce grantů pro rok 2016

Celkem 120 tisíc korun si mezi sebou rozdělí čtveřice vítězných projektů z olomouckého regionu. Nestlé granty uděluje od roku 2005. Cílem je podpořit neziskové organizace zaměřující se na pohybové aktivity dětí a mládeže, zdravý životní styl či ochranu životního prostředí. Na konečném výběru se podíleli také zástupci města Olomouce. Slavnostní předání grantů proběhne v závodě Zora dne 9.12.2015. za přítomnosti   představitelů statutárního města Olomouce a vedení závodu.

„Společnost Nestlé dlouhodobě usiluje o to, být dobrým sousedem v lokalitách, v nichž působí. Protože věříme, že klíčové jsou v tomto ohledu zejména výživa a vyvážený životní styl, podporujeme již deset let zajímavé projekty souznící s heslem zdravý pohyb ve zdravém prostředí. Letošní volba nebyla vůbec snadná, i proto nakonec z 16 zájemců o grant vzešly hned čtyři vítězné projekty. Díky tomu jsme také navýšili celkovou finanční částku z původních 100 na 120 tisíc korun,‟ vysvětluje Jana Blecherová, manažerka pro vnější vztahy společnosti Nestlé. 

Liked this story? Share it with others.
08. 11. 2015

Nestlé získalo prestižní ocenění Podnik podporující zdraví

Společnost Nestlé získala nejvyšší dosažitelné ocenění v soutěži Podnik podporující zdraví. V soutěži, kterou organizuje Státní zdravotní ústav v Praze pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR, uspělo Nestlé již počtvrté v řadě.

Na zisk titulu Podnik podporující zdraví jsme nesmírně hrdí. Chceme být lídrem v oblasti výživy a vyváženého životního stylu, proto je jen logické, že podporujeme naše zaměstnance, aby žili aktivně, sportovali a správně se stravovali. Těší mě, že naše úsilí ocenila i odborná veřejnost,“ říká Torben Emborg, generální ředitel Nestlé pro Českou a Slovenskou republiku.

Soutěž Podnik podporující zdraví je od roku 2005 pravidelně vyhlašovaná hlavním hygienikem České republiky. Od roku 2007 jsou soutěžící podniky rozděleny do dvou kategorií - velké podniky (s více než 250 zaměstnanci) a malé a střední podniky (s méně než 250 zaměstnanci). Všechny oceněné podniky se vyznačují vysokou úrovní péče o zdraví zaměstnanců a zaměřením na preventivní aktivity v oblasti podpory zdraví.

Liked this story? Share it with others.
21. 10. 2015

Čtenáři stránek Plus pro Vás od Nestlé opět dostanou příležitost vyzkoušet každý den jiný druh sportu. Čtvrtý ročník akce Měsíc naplno od Nestlé startuje už 2. listopadu! Zájemci si užijí celý leden 2016 sportování zadarmo s kartou MultiSport.

Akce Měsíc naplno startuje už počtvrté na stránkách Plus pro vás od Nestlé zaměřených na vyvážený životní styl, správné stravování a dostatečný pohyb. Měsíc naplno vychází vstříc všem, kteří mají problém se k pohybovým aktivitám odhodlat.

Liked this story? Share it with others.
22. 10. 2015

Žadatelem o grant může být pouze právnická osoba registrovaná v České republice působící v neziskové oblasti, tedy občanská sdružení a obecně prospěšné společnosti.

Projekt musí být realizován na území mikroregionu Holešovsko.

Celková částka určená na granty pro rok 2015 je 100 000,- Kč, která bude rozdělena výběrovou komisí na 1- 3 vybrané projekty. Příspěvek může činit nejvýše 80% výdajů žadatele na projekt (tj. spolufinancování projektu musí být zabezpečeno z jiných zdrojů než zdrojů Nestlé a to minimálně ve výši 20 %). Příspěvek lze poskytnout pouze na nákup materiálu a služeb. Grant není určen na krytí provozních nákladů organizací. Projekt musí být zrealizován do 31.12. 2016.

Liked this story? Share it with others.
22. 10. 2015

Letošním heslem je zdraví dětí.
Společnost Nestlé dnes společně s Asociací kuchařů a cukrářů, členem asociace World Chefs, oslavila Mezinárodní den kuchařů. Hlavním tématem letošního ročníku bylo zdraví dětí. Žáci ZŠ Tusarova v Praze 9 absolvovali edukativní a zábavný den. Dozvěděli se, jak důležitý je pro lidský organismus vyvážený jídelníček, vařili společně s šéfkuchařem Miroslavem Kubecem a domů si odnesli vyvážené recepty.
„Jedním z cílů naší společnosti je pomoci lidem dodržovat zásady vyváženého životního stylu. Uvědomujeme si, jaká nebezpečí představují civilizační nemoci jako je obezita, diabetes nebo vysoký krevní tlak. Proto se programem Nestlé Healthy Kids snažíme systematicky zvyšovat povědomí o správné výživě, přiměřené fyzické aktivitě a jejich dopadu na zdraví,“ říká Torben Emborg, generální ředitel společnosti Nestlé Česko a Slovensko.

Liked this story? Share it with others.
21. 10. 2015

Čtenáři stránek Plus pro Vás od Nestlé opět dostanou příležitost vyzkoušet každý den jiný druh sportu. Čtvrtý ročník akce Měsíc naplno od Nestlé startuje už 2. listopadu! Zájemci si užijí celý leden 2016 sportování zadarmo s kartou MultiSport.

Akce Měsíc naplno startuje už počtvrté na stránkách Plus pro vás od Nestlé zaměřených na vyvážený životní styl, správné stravování a dostatečný pohyb. Měsíc naplno vychází vstříc všem, kteří mají problém se k pohybovým aktivitám odhodlat.

Liked this story? Share it with others.
20. 08. 2015

Výběrového řízení se může zúčastnit právnická osoba registrovaná v ČR působící v neziskové oblasti. Realizace projektů je pro území města Olomouc. Žádosti je možné podávat do 12. 10. 2015. Mediálním partnerem projektu je Olomoucký deník.

 

 

Liked this story? Share it with others.
01. 08. 2015

V prvním srpnovém týdnu si připomínáme Světový týden kojení. Společnost Nestlé vnímá nesnadnou situaci pracujících matek a jejich potřebu skloubit mateřské a profesní povinnosti. Ve své centrále proto zřídila speciální místnost určenou pro kojení, přebalování a hraní. Tato aktivita spadá do rámce globální iniciativy Nestlé Global Maternity Protection.

Vážíme si rodinných hodnot a mateřství. Mezi našimi zaměstnanci je celá řada žen, které někdy přivedou do práce i své děti, často i ty nejmenší. Právě těm je určena klidná a příjemná místnost, kterou mohou využívat pro kojení, ale také pro zabavení větších ratolestí,‟ vysvětluje Ondřej Havelka, ředitel divize dětské výživy Nestlé.

Mateřské mléko je nenahraditelným zdrojem živin pro nejmenší děti. Představuje dokonalou a lehce stravitelnou kombinaci výživných látek. Ty navíc podporují imunitu a přispívají k ochraně před běžnými infekčními chorobami, případně urychlují zotavení. Málokdo také ví, že se mateřské mléko umí přizpůsobit měnícím se potřebám dítěte. V prsech se nejprve tvoří kolostrum, poté tzv. přechodné mléko a nakonec zralé mléko. Nejen z těchto důvodů se doporučuje kojit dítě co nejdéle. Nestlé následuje doporučení Světové zdravotnické organizace a plně podporuje kojení jako výlučný způsob výživy dětí do 6 měsíců věku. Je však vhodné v kojení pokračovat i poté - ideálně do dvou let věku dítěte, ale i déle.

Liked this story? Share it with others.
06. 07. 2015

Společnost Nestlé představila celosvětovou Politiku ochrany mateřství platnou pro všechny své zaměstnance, která by se měla stát jedním z nejpokrokovějších programů svého druhu v odvětví.

Politika, která je založena na úmluvě ILO (International Labour Organization) o ochraně mateřství, stanoví minimální standardy, jež musí být do roku 2018 zavedeny na všech pracovištích Nestlé.

Politika poskytuje zaměstnancům minimálně 14 týdnů placené rodičovské dovolené a právo prodloužit si rodičovskou dovolenou až na šest měsíců. Tato kritéria se vztahují na všechny zaměstnance pečující o novorozence včetně otců a adoptivních rodičů.

Zahrnuje také ochranu zaměstnanosti, flexibilní pracovní úvazky a zaručuje přístup do kojících místností během pracovní doby na ředitelstvích a pracovištích s více než 50 zaměstnanci. V Nestlé je v současné době k dispozici více než 190 kojících místností na všech pracovištích v celém světě.

Petr Vogt, viceprezident pro lidské zdroje Nestlé S.A. k tomu uvádí: „Tato politika nám pomáhá lépe podporovat matky a jejich rodiny na všech pracovištích po celém světě a posilovat naši výhradní podporu kojení během prvních šesti měsíců dítěte.

Liked this story? Share it with others.
02. 07. 2015

První ročník projektu Atletika pro děti do škol končí společně se školním rokem. Letos se podařilo zapojit 168 škol z celé České republiky. Nejvíce jich bylo ve Středočeském kraji, a to 27. Projekt, jehož partnerem je Nestlé, organizuje Český atletický svaz. Čtrnácti školám darovala speciální atletické pomůcky pro výuku. Do roku 2017 bude proškoleno 2 000 současných a budoucích učitelů tělocviku - jen za první ročník jich bylo 760. Očekává se celkové zapojení až 200 tisíc dětí.

Máme velkou radost z toho, že si atletika získává své místo ve školních výukových plánech. Je zřejmé, že klíčem k úspěchu je v tomto případě kvalitní proškolení pedagogů a také přítomnost speciálních pomůcek, které nejsou na školách běžně dostupné. Těší nás, že právě v tom může Nestlé českému školství pomoci,“ vysvětluje manažer projektu, Pavel Novák ze společnosti Nestlé.

Spolupráce Nestlé s Českým atletickým svazem odstartovala v roce 2014 připojením českého svazu k projektu Mezinárodní atletické federace IAAF a Nestlé SA „Kids Athletics!“ Podrobné informace o projektu najdete na: www.atletikaprodeti.cz.

Liked this story? Share it with others.
24. 06. 2015

Nezaměstnanost mladých lidí je v posledních letech palčivým problémem. Od roku 2013 se na jejím řešení podílí Aliance pro mladé (Alliance for YOUth). Společnost Nestlé v ní sdružuje přes 200 evropských firem. Dalším krokem ke zlepšení situace je propojení soukromého a státního sektoru. Základní kámen položil dnešní parlamentní seminář pod záštitou předsedy výboru pro sociální politiku, předsedy rozpočtového výboru a místopředsedkyně výboru pro vědu, vzdělání, mládež, kulturu a tělovýchovu.

Mladí lidé představují naši budoucnost a my i naši partneři si to uvědomujeme. Dnes mohu s potěšením oznámit, že se nám podařilo zahájit diskuzi na parlamentní půdě o možnostech podpory zaměstnavatelů, kteří se rozhodnou mladé zaměstnat,“ říká Torben Emborg, generální ředitel společnosti Nestlé Česko a Slovensko. Přesvědčení o oboustranném prospěchu se stalo motivací a hlavním argumentem při jednání o spolupráci se státní sférou.

Liked this story? Share it with others.
15. 06. 2015

Program Plus pro Vás od Nestlé podporuje vyvážený životní styl. Jako hlavní partner akce Maminy Cup zve k účasti na pátém ročníku, který se uskuteční v sobotu 20. června 2015 v areálu ZŠ Jeseniova v Praze.

Společnost Nestlé dlouhodobě podporuje vyvážený životní styl. Právě proto je nám akce Maminy Cup velmi blízká,“ říká Tereza Vlčková, manažerka projektu Plus pro Vás od Nestlé. „Naším partnerstvím chceme zdůraznit význam pohybu, který je spolu s vhodným jídelníčkem základem vyváženého životního stylu nejen maminek.

Program Plus pro Vás od Nestlé přináší na svém internetovém portálu zajímavé informace, nápady a tipy doplněné radami a komentáři předních specialistů a odborníků z oblasti výživy, pohybu, ale také odpočinku. Přímo na akci Maminy Cup 2015, která proběhne 20. 6. 2015 v areálu ZŠ Jeseniova v Praze, budou moci návštěvníci program lépe poznat a dozvědět se o vyváženém životním stylu více.

Liked this story? Share it with others.
27. 05. 2015

Výrobci, dodavatelé, distributoři a prodejci rychloobrátkového zboží dnes oficiálně představili společnou platformu, tzv. Iniciativu pro férový obchod (IPFO). Slavnostní představení svou přítomností podpořili také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministr zemědělství Marian Jurečka, Petra Buzková, předsedkyně IPFO a Christel Delberghe, poradkyně generálního tajemníka Evropského svazu obchodu EuroCommerce.

Iniciativa pro férový obchod je národní platformou evropské Supply Chain Initiative prosazující zásady správné obchodní praxe, která existuje v Evropě od září 2013 a do níž se zapojilo již téměř 200 společností, resp. 926 organizací v členských zemích EU, pokud připočteme i dceřiné společnosti mezinárodních firem. Signatáři české iniciativy, mezi něž patří mj. společnosti Tesco, Nestlé, Ahold, Kaufland, Coca Cola, Mars a další, zaměstnávají desítky tisíc pracovníků všech oborů a vytvářejí celkový obrat ve výši stovek miliard korun.

Liked this story? Share it with others.
27. 05. 2015

Projekt Atletika pro děti do škol, jejímž partnerem je Nestlé, přilákal ve středu na stadion AK Olomouc přes 400 dětí z prvních stupňů základních škol. Školáci strávili den pohybem a setkali se se svými sportovními idoly! Na programu byla rozcvička, potom zábavný atleticky osmiboj a následně autogramiáda.

„V Olomouci sídlí naše největší středoevropská čokoládovna a je tu též domov značky Orion. Jsme proto rádi, že jsme mohli místním dětem ukázat, že existuje i něco lepšího, než je "sportování" u počítače,“ uvádí Pavel Novák, manažer projektů společenské odpovědnosti v Nestlé.

Liked this story? Share it with others.
15. 04. 2015

Nestlé a program Plus pro Vás od Nestlé výživovými partnery běžeckého seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour 2015

Nestlé a program Plus pro Vás od Nestlé jsou výživovými partnery čtvrtého ročníku běžeckého seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour 2015. Závody proběhnou postupně v Českých Budějovicích, Olomouci, Hradci Králové, Liberci, Brně, Ostravě, Plzni a nakonec v Praze.

Společnost Nestlé dlouhodobě a aktivně podporuje vyvážený životní styl. Proto chceme naším partnerstvím s běžeckým seriálem vyzdvihnout nepostradatelnost pohybu, který je spolu s vhodným jídelníčkem základem vyváženého životního stylu,“ říká Tereza Vlčková, manažerka projektu Plus pro Vás od Nestlé.

Liked this story? Share it with others.
02. 04. 2015

Bezpečné potraviny jsou pro Nestlé nejvyšší prioritou

V úterý 7. 4. 2015 si připomínáme Světový den zdraví. Letošním tématem je bezpečnost potravin, kterou společnost Nestlé vnímá jako svou nejvyšší prioritu. Zajišťuje maximální kvalitu, dodržuje mezinárodní standardy, provádí kontroly a pravidelné audity na několika úrovních.

Výrobky Nestlé jsou zárukou nejvyšší kvality. Důraz je kladen na transparentnost všech kroků výroby a zpracovatelských procesů. Všechny produkty splňují legislativní požadavky. Každý dodavatel surovin a obalů prochází opakovaně náročným auditem. Suroviny splňují fyzikálně-chemické a mikrobiologické požadavky,“ říká Jana Bártová z technické divize.

Liked this story? Share it with others.
02. 04. 2015

Bezpečné potraviny jsou pro Nestlé nejvyšší prioritou

V úterý 7. 4. 2015 si připomínáme Světový den zdraví. Letošním tématem je bezpečnost potravin, kterou společnost Nestlé vnímá jako svou nejvyšší prioritu. Zajišťuje maximální kvalitu, dodržuje mezinárodní standardy, provádí kontroly a pravidelné audity na několika úrovních.

Výrobky Nestlé jsou zárukou nejvyšší kvality. Důraz je kladen na transparentnost všech kroků výroby a zpracovatelských procesů. Všechny produkty splňují legislativní požadavky. Každý dodavatel surovin a obalů prochází opakovaně náročným auditem. Suroviny splňují fyzikálně-chemické a mikrobiologické požadavky,“ říká Jana Bártová z technické divize.

Liked this story? Share it with others.
30. 03. 2015

Consumer Goods Forum pomáhá spotřebitelům osvojit si zdravější životní styl

Nestlé aktivně prosazuje zdravý životní styl. Společně se svým předním obchodním partnerem, Royal Ahold, předsedá světové asociaci Consumer Goods Forum (CGF), která spojuje výrobce a prodejce ve snaze zefektivnit obchodní praktiky. CGF nyní vydává zprávu o tom, jak její členové podporují vyvážený životní styl spotřebitelů.

Paul Bulcke, generální ředitel Nestlé S. A. a Dick Boer, generální ředitel Royal Ahold, kteří asociaci spolu předsedají, říkají: „Jako výrobci a prodejci jsme přesvědčeni, že máme povinnost informovat spotřebitele a zákazníky a pomáhat jim tak v rozhodování při výběru produktů. Poskytujeme tak praktickou podporu v oblasti výživy a vyváženého životního stylu všem spotřebitelům po celém světě”.

CGF se zasazuje o odstartování pozitivní změny ve všech odvětvích dotýkajících se spotřebitelů a zákazníků po celém světě, aniž by docházelo k narušení hospodářské soutěže. Zabývá se zejména tématy, jako je bezpečnost potravin, udržitelnost, nebo efektivita dodavatelského řetězce.

Liked this story? Share it with others.
30. 03. 2015

Consumer Goods Forum pomáhá spotřebitelům osvojit si zdravější životní styl

Nestlé aktivně prosazuje zdravý životní styl. Společně se svým předním obchodním partnerem, Royal Ahold, předsedá světové asociaci Consumer Goods Forum (CGF), která spojuje výrobce a prodejce ve snaze zefektivnit obchodní praktiky. CGF nyní vydává zprávu o tom, jak její členové podporují vyvážený životní styl spotřebitelů.

Paul Bulcke, generální ředitel Nestlé S. A. a Dick Boer, generální ředitel Royal Ahold, kteří asociaci spolu předsedají, říkají: „Jako výrobci a prodejci jsme přesvědčeni, že máme povinnost informovat spotřebitele a zákazníky a pomáhat jim tak v rozhodování při výběru produktů. Poskytujeme tak praktickou podporu v oblasti výživy a vyváženého životního stylu všem spotřebitelům po celém světě”.

CGF se zasazuje o odstartování pozitivní změny ve všech odvětvích dotýkajících se spotřebitelů a zákazníků po celém světě, aniž by docházelo k narušení hospodářské soutěže. Zabývá se zejména tématy, jako je bezpečnost potravin, udržitelnost, nebo efektivita dodavatelského řetězce.

Liked this story? Share it with others.
27. 03. 2015

Soutěž Pro vodu – cenu Nestlé za inovativní projekty v roce 2015 ovládla trojice studentek

V souvislosti s nedávným Světovým dnem vody Nadace Partnerství vyhlásila výsledky již 3. ročníku soutěže Pro vodu - cena Nestlé za inovativní projekty hospodaření s vodou. První vítězný projekt se zaměřil na úspory vody na školách, druhý navrhuje způsob práce s dešťovou vodou na sídlišti. Úspěšné autorky včera převzaly ocenění a finanční odměny ve výši 30 tisíc korun. Finálovými návrhy se můžete inspirovat na www.soutezprovodu.cz.

Svůj nápad, jak změnit nešetrné či nevhodné způsoby využívání vody, ve finále prezentovalo celkem 9 soutěžních týmů nebo jednotlivců. I v letošním ročníku převládaly projekty, které spíše řešily hospodaření s vodou ve městech a krajině než v budovách a domácnostech,“ komentuje účast v jednotlivých kategoriích organizátorka soutěže Zuzana Šeptunová z Nadace Partnerství.

Liked this story? Share it with others.
23. 03. 2015

Nestlé darovalo školám 14 sad atletického náčiní

Nestlé Česko se loni stalo partnerem Českého atletického svazu v projektu Atletika pro děti do škol. Zástupci škol ze všech krajů na území Čech převzali 21. března od společnosti Nestlé celkem 8 sad speciálního atletického náčiní pro děti. Moravským školám budou zbývající sady předány 28. března v Brně.

Dar Nestlé díky distribuci do všech krajů v České republice výrazně zvyšuje dostupnost špičkového vybavení pro školy a umožňuje pedagogům, aby své žáky seznámili s atletickým vybavením již nyní, a to ve spolupráci s místními atletickými oddíly,“ řekl Pavel Novák, manažer CSR v Nestlé Česko a Slovensko.

Cílem projektu Atletika pro děti do škol je přivést k atletice dětské talenty, a to jak v hodinách tělesné výchovy, tak v rámci školních volnočasových programů.

Liked this story? Share it with others.
20. 03. 2015

Nestlé snižuje spotřebu vody v českých závodech

Celkem 40,6 % vody ve výrobě uspořila společnost Nestlé v posledních čtyřech letech. V neděli 22.3. si připomínáme Světový den vody. Společnost Nestlé se ekologickou udržitelností zabývá dlouhodobě. V loňském roce dále snížila množství vody spotřebované v závodech na 2,81 m3/t.

Naše společnost systematicky pracuje na zdokonalování výrobních procesů, abychom dovedli efektivně využívat všech přírodních zdrojů. Přestože si v tomto směru klademe náročné cíle, v dlouhodobém horizontu se daří je úspěšně naplňovat,‟ vysvětluje Nataša Matyášová, ředitelka technické divize pro Českou a Slovenskou republiku.

Voda je nezbytnou podmínkou lidské existence a její potenciální nedostatek pro potřeby rostoucí světové populace je stále intenzivněji vnímanou hrozbou. Snahou Nestlé je využít moderní technologie a inovovat výrobní postupy tak, aby se v nejvyšší možné míře omezilo nadužívání vody a dalších energetických surovin.

Liked this story? Share it with others.
18. 03. 2015

Nestlé S.A. vydává Zprávu o společenské odpovědnosti 2014

Nestlé S.A. dnes vydalo každoroční zprávu o pokroku v plnění závazků v oblasti společenské odpovědnosti.

2014 Nestlé in society: Creating Shared Value report (v angličtině)

Tento souhrnný dokument, vydaný spolu s Výroční zprávou za rok 2014 (v angličtině), přináší popis plnění 38 konkrétních cílů, které si společnost Nestlé stanovila. Plná verze dokumentu bude k dispozici 7. dubna.

Nestlé dosahuje těchto konkrétních cílů také díky pravidelnému setkávání s nevládními organizacemi, akademickou i vládní sférou a dalšími. Nasloucháme jejich kritice i doporučením a tento dialog naše snahy posiluje,“ řekl Paul Bulcke, generální ředitel Nestlé S.A.

Liked this story? Share it with others.
18. 03. 2015

Nestlé S.A. vydává Zprávu o společenské odpovědnosti 2014

Nestlé S.A. dnes vydalo každoroční zprávu o pokroku v plnění závazků v oblasti společenské odpovědnosti.

2014 Nestlé in society: Creating Shared Value report (v angličtině)

Tento souhrnný dokument, vydaný spolu s Výroční zprávou za rok 2014 (v angličtině), přináší popis plnění 38 konkrétních cílů, které si společnost Nestlé stanovila. Plná verze dokumentu bude k dispozici 7. dubna.

Nestlé dosahuje těchto konkrétních cílů také díky pravidelnému setkávání s nevládními organizacemi, akademickou i vládní sférou a dalšími. Nasloucháme jejich kritice i doporučením a tento dialog naše snahy posiluje,“ řekl Paul Bulcke, generální ředitel Nestlé S.A.

Liked this story? Share it with others.
11. 03. 2015

Plus pro Vás od Nestlé již tradičně partnerem celorepublikových STROLLERING Závodů kočárků s ČPZP

Nestlé je letos partnerem již čtvrtého ročníku celorepublikových Závodů kočárků ve sportovní chůzi, jejichž organizátorem je občanské sdružení Strollering®. Závody odstartují v sobotu 28. března 2015 v 15 hodin na více než 30 místech po celé České republice.

Nestlé i tento rok aktivně podporuje vyvážený životní styl. V rámci programu Plus pro Vás přináší Nestlé na svém internetovém portálu zajímavé informace, nápady a tipy doplněné radami a komentáři předních specialistů a odborníků z oblasti výživy, ale také pohybu a odpočinku.

Liked this story? Share it with others.
20. 02. 2015

Přes 11 000 mladých Evropanů loni využilo příležitostí iniciativy Nestlé needs YOUth

Nezaměstnanost mladých a jejich zařazení na pracovní trh je problematickým bodem takřka ve všech evropských státech. Společnost Nestlé se dlouhodobě aktivně angažuje v řešení tohoto tématu prostřednictvím ucelené iniciativy Nestlé needs YOUth. Rok od zapojení Nestlé do celoevropské iniciativy na podporu zaměstnanosti mladých, zastřešené Evropskou komisí, jsou známé konkrétní výsledky.

Nestlé needs YOUth v celé Evropě

Nestlé needs YOUth představuje komplexní aktivitu, která podporuje mladé do 30 let v jejich cestě na pracovní trh bez ohledu na dosažené vzdělání či obor působnosti.

Společnost Nestlé si stanovila cíl v České republice a na Slovensku přijmout během tří let 240 nových zaměstnanců do 30 let. Tento cíl se nám podařilo naplnit, ba dokonce překonat již v uplynulém roce. Našlo u nás uplatnění 305 nových zaměstnanců, takže náš tříletý plán je již nyní přeplněn o 27 %,” vysvětluje Andrea Brožová, manažerka korporátní komunikace Nestlé.

Liked this story? Share it with others.
15. 01. 2015

Společnost Nestlé v roce 2014 zaměstnala v ČR a SR 305 mladých lidí

Nezaměstnanost mladých je palčivým problémem mnoha evropských států. Společnost Nestlé se rozhodla přispět k jeho řešení a v roce 2013 odstartovala iniciativu Nestlé needs YOUth zaměřenou na podporu mladých do třiceti let. V jejím rámci se firma zavázala do roku 2016 splnit hned několik cílů. V České republice a na Slovensku je jedním z nich je přijetí 240 nových zaměstnanců v této věkové kategorii, což se podařilo splnit na 127 %.

Splnění cílů dříve, než se čekalo

Nestlé needs YOUth podporuje mladé lidi v Evropě a jejich zaměstnatelnost. Jedná se o ucelenou aktivitu, která rozšiřuje, posiluje a rozvíjí šance na pracovní uplatnění pro mladé do 30 let. Společnost Nestlé si mimo jiné stanovila cíl v ČR a SR přijmout 240 nových zaměstnanců z této kategorie do roku 2016. Tento cíl se podařilo překonat již v roce 2014 - v Nestlé našlo uplatnění 305 nových zaměstnanců, což představuje splnění tříletého plánu na 127 %, navíc ve značném předstihu.

Liked this story? Share it with others.
09. 01. 2015

Závazek snížit obsah soli Nestlé splnilo! 

Společnost Nestlé se v roce 2009 zavázala snížit obsah soli ve svých dehydratovaných kulinářských výrobcích MAGGI na úroveň poloviny denního doporučeného množství do konce roku 2014. Tento dobrovolný závazek se nám podařilo splnit. Ve svém úsilí o další snižování obsahu soli, cukru, tuku a dalších citlivě vnímaných ingrediencí v našich výrobcích ale nepolevujeme.

Jako člen Potravinářské komory ČR společnost Nestlé v roce 2009 dobrovolně uzavřela závazek snížit do konce roku 2014 obsah sodíku / soli v dehydratovaných kulinářských výrobcích nejméně na úroveň poloviny denního doporučeného množství, tj. ≤ 1,2 g sodíku na jednu porci. Toto množství vychází z příjmu doporučovaného Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Závazek se týká dehydratovaných polévek a dehydratovaných hotových pokrmů, které mají jasně definovanou porci a jsou určeny k přímé spotřebě.

Liked this story? Share it with others.
03. 11. 2014

Závod Sfinx zvítězil v národním kole v rámci kampaně Zdravé pracoviště.

 

Závod společnosti Nestlé Česko se sídlem v moravském Holešově se připojil k celoevropské kampani Zdravé pracoviště 2014–2015 a jejímu tématu „Zdravé pracoviště zvládne i stres“. V národním kole soutěže za „Správnou praxi“ představil závod vyrábějící známé bonbony značek JOJO či BON PARI svůj projekt efektivní komunikace se zaměstnanci a jejich zapojení do řízení bezpečnosti práce, díky kterému se podařilo snížit stres na pracovišti a celkově zvýšit bezpečnost práce. Za své úsilí získal závod ocenění za 1. místo.

BlahopřáníTato celoevropská kampaň probíhá pod záštitou Evropské agentury pro bezpečnosti a ochranu zdraví při práci a její součástí je i mezinárodní soutěž inovativních přístupů k řešení otázek BOZP na pracovištích.

Liked this story? Share it with others.
03. 11. 2014

V kondici i v novém roce s Plus pro Vás od Nestlé

Stránky Plus pro Vás od Nestlé (www.plusprovas.cz) přinášejí svým uživatelům akci Měsíc naplno, tedy jedinečnou příležitost, jak se po Vánocích dostat zpět do formy a celý leden 2015 sportovat zdarma po celé České republice s kartou MultiSport Benefit.

Liked this story? Share it with others.
15. 10. 2014

Vysokoškoláci, kteří chtějí pomoci lépe zacházet s vodou, mohou přihlásit své nápady do studentské soutěže „Pro vodu – cena Nestlé za inovativní projekty hospodaření s vodou“. Podle pravidel soutěže by měli navrhnout, jak omezit plýtvání vodou, jak ji šetrně čistit a znovu využívat nebo umožnit její přirozené zasakování v městech i krajině. Nejlepší projekty získají finanční odměny ve výši až 30 tisíc korun. Uzávěrka přihlášek do soutěže, kterou již po třetí vyhlašuje Nadace Partnerství, je 12. února 2015. Podrobnější informace jsou dostupné na www.soutezprovodu.cz.

Liked this story? Share it with others.
09. 10. 2014

Nestlé dlouhodobě podporuje vyvážený životní styl a proto se i letos zúčastní akce Den zdraví 2014, kterou organizuje společnost STOB (STop OBezitě). Akce se koná v sobotu 18. října 2014 od 10 hodin v Praze – na základní škole Rakovského v Modřanech.

Program Plus pro Vás od Nestlé se prostřednictvím internetového portálu zaměřuje na vyvážený životní styl, do kterého patří správná strava, dostatek pohybu a bezpochyby i psychická pohoda. Zajímavé informace, nápady, tipy jsou doplněny radami a komentáři předních specialistů a odborníků. Pro usnadnění cesty k vyváženému životnímu stylu jsou připraveny interaktivní aplikace a nechybí ani ankety a soutěže podporující právě vyvážený životní styl.

I v letošním roce se účastníme akce Den zdraví, abychom podpořili ty, kteří se zajímají o svůj životní styl, a rádi bychom tímto všechny pozvali. Akce se uskuteční v sobotu 18. října 2014 od 10 hodin na Základní škole Rakovského v Modřanech.

Liked this story? Share it with others.
18. 09. 2014

Nezaměstnanost mladých zůstává i přes zlepšení ekonomické situace v Evropě palčivým problémem. Podle průzkumu, který pro Nestlé realizovala společnost Datank, považují tři čtvrtiny mladých ve věku od 18 do 30 let provázanost studia a praxe za nedostatečnou. Řešení přichází možná překvapivě přímo od potenciálních zaměstnavatelů, nadnárodních korporací i menších firem, a to v podobě celoevropské Aliance pro mladé (Alliance for Youth).

„Mladí lidé představují naši budoucnost. Situace na trhu podléhá neustálým změnám, ale nezaměstnanost a nedostatečná motivace této generace má nezměrné ekonomické a sociální dopady pro celý kontinent. Řešení problému nelze ponechat pouze na veřejném sektoru, úloha byznysu je nezastupitelná, a proto jsme zde my s našimi partnery, abychom mladým ukázali směr a podali jim pomocnou ruku na trhu práce," říká Torben Emborg, generální ředitel společnosti Nestlé pro Českou a Slovenskou republiku.

Liked this story? Share it with others.
18. 09. 2014

Nezaměstnanost mladých zůstává i přes zlepšení ekonomické situace v Evropě palčivým problémem. Podle průzkumu, který pro Nestlé realizovala společnost Datank, považují tři čtvrtiny mladých ve věku od 18 do 30 let provázanost studia a praxe za nedostatečnou. Řešení přichází možná překvapivě přímo od potenciálních zaměstnavatelů, nadnárodních korporací i menších firem, a to v podobě celoevropské Aliance pro mladé (Alliance for Youth).

„Mladí lidé představují naši budoucnost. Situace na trhu podléhá neustálým změnám, ale nezaměstnanost a nedostatečná motivace této generace má nezměrné ekonomické a sociální dopady pro celý kontinent. Řešení problému nelze ponechat pouze na veřejném sektoru, úloha byznysu je nezastupitelná, a proto jsme zde my s našimi partnery, abychom mladým ukázali směr a podali jim pomocnou ruku na trhu práce," říká Torben Emborg, generální ředitel společnosti Nestlé pro Českou a Slovenskou republiku.

Liked this story? Share it with others.
16. 09. 2014

Nezaměstnanost mladých a nedostatek příležitostí získat pracovní zkušenosti nám nejsou lhostejné. Zakládáme proto spolu se svými partnery Alianci pro mladé (Allinace for YOUth). Co všechno Aliance přinese, oznámíme na tiskové konferenci 18. září ve všech evropských zemích.

Přímý přenos z konference v evropské centrále Nestlé ve švýcarském Vevey můžete sledovat 18.9. od 10:30 v živém vysílání.

Otázky můžete klást na: [email protected] (prosím uveďte své jméno a zemi).

Více informací zde: http://www.nestle.com/media/mediaeventscalendar/allevents/alliance-youth-employment-european-challenge

Liked this story? Share it with others.
16. 09. 2014

Nezaměstnanost mladých a nedostatek příležitostí získat pracovní zkušenosti nám nejsou lhostejné. Zakládáme proto spolu se svými partnery Alianci pro mladé (Allinace for YOUth). Co všechno Aliance přinese, oznámíme na tiskové konferenci 18. září ve všech evropských zemích.

Přímý přenos z konference v evropské centrále Nestlé ve švýcarském Vevey můžete sledovat 18.9. od 10:30 v živém vysílání.

Otázky můžete klást na: [email protected] (prosím uveďte své jméno a zemi).

Více informací zde: http://www.nestle.com/media/mediaeventscalendar/allevents/alliance-youth-employment-european-challenge

Liked this story? Share it with others.
01. 09. 2014

Společnost Nestlé, přední výrobce značkových nápojů a potravin, si uvědomuje svou odpovědnost při podpoře vyváženého jídelníčku a zdravého životního stylu, a to především u dětí. Naše výrobky proto uvádíme na trh zodpovědně. Kromě striktního dodržování legislativy a příslušných předpisů jsme přijali interní – mnohdy přísnější – pravidla komunikace a marketingu a zasazujeme se též o přijímání dalších dobrovolných závazků v rámci celého potravinářského průmyslu. Jsme proto zakládajícím členem platformy „Evropský závazek“ (EU Pledge).

Liked this story? Share it with others.
09. 08. 2014

Henri NestléNestlé slaví dvousté výročí narození Henriho Nestlé, muže, jehož firma vyrábějící dětskou výživu se, po sloučení s Anglo-Swiss Condensed Milk Co. v roce 1905, rozrostla až na největšího výrobce značkových potravin a nápojů na světě.

Zaměření na vědecké inovace, cit pro marketing a ambice stát se globálním hráčem na trhu umožnily Henrimu Nestlé před dvěma stoletími vybudovat svůj prosperující podnik a ani dnes nepřestávají formovat a pohánět naši firmu.

“I po dvou staletích navazuje podnikání společnosti Nestlé na odkaz svého zakladatele,“ říká Paul Bulcke, generální ředitel Nestlé S.A.

“I když naše společnost od té doby několikanásobně zvýšila množství výrobků i trhů, na kterých podniká, zaměření na kvalitu a využití nejnovějších vědeckých poznatků k zlepšení výživových hodnot našich výrobků se nemění,“ dodal.

Liked this story? Share it with others.
09. 08. 2014

Henri NestléNestlé slaví dvousté výročí narození Henriho Nestlé, muže, jehož firma vyrábějící dětskou výživu se, po sloučení s Anglo-Swiss Condensed Milk Co. v roce 1905, rozrostla až na největšího výrobce značkových potravin a nápojů na světě.

Zaměření na vědecké inovace, cit pro marketing a ambice stát se globálním hráčem na trhu umožnily Henrimu Nestlé před dvěma stoletími vybudovat svůj prosperující podnik a ani dnes nepřestávají formovat a pohánět naši firmu.

“I po dvou staletích navazuje podnikání společnosti Nestlé na odkaz svého zakladatele,“ říká Paul Bulcke, generální ředitel Nestlé S.A.

“I když naše společnost od té doby několikanásobně zvýšila množství výrobků i trhů, na kterých podniká, zaměření na kvalitu a využití nejnovějších vědeckých poznatků k zlepšení výživových hodnot našich výrobků se nemění,“ dodal.

Liked this story? Share it with others.
23. 06. 2014

Nestlé navazuje na úspěch své iniciativy „Nestlé needs YOUth“, která pomáhá bojovat s nezaměstnaností mladých v Evropě, a spolu se svými obchodními partnery vytváří Alianci pro mladé („Alliance for YOUth“).

Iniciativa „Nestlé needs YOUth“ zatím v Evropě pomohla téměř 5 000 mladých lidí najít zaměstnání nebo stáž. V České republice a na Slovensku takto našlo uplatnění více než 100 mladých Čechů a Slováků, další téměř stovka vysokoškolských studentů prošla bezplatným Nestlé Kariérním poradenstvím.

„Alliance for YOUth“ pomůže mobilizovat firmy, které chtějí pomoci mladým v Evropě získat práci.

Prezident Evropské komise, José Manuel Barroso, spolu s představiteli portugalské vlády dnes spolu s Laurentem Freixem, výkonným viceprezidentem a ředitelem Nestlé pro Evropu, a s obchodními partnery Nestlé v Lisabonu podepsali Evropskou alianci pro učně („European Alliance for Apprenticeships“) pod záštitou Evropské komise.

Liked this story? Share it with others.
23. 06. 2014

Nestlé navazuje na úspěch své iniciativy „Nestlé needs YOUth“, která pomáhá bojovat s nezaměstnaností mladých v Evropě, a spolu se svými obchodními partnery vytváří Alianci pro mladé („Alliance for YOUth“).

Iniciativa „Nestlé needs YOUth“ zatím v Evropě pomohla téměř 5 000 mladých lidí najít zaměstnání nebo stáž. V České republice a na Slovensku takto našlo uplatnění více než 100 mladých Čechů a Slováků, další téměř stovka vysokoškolských studentů prošla bezplatným Nestlé Kariérním poradenstvím.

„Alliance for YOUth“ pomůže mobilizovat firmy, které chtějí pomoci mladým v Evropě získat práci.

Prezident Evropské komise, José Manuel Barroso, spolu s představiteli portugalské vlády dnes spolu s Laurentem Freixem, výkonným viceprezidentem a ředitelem Nestlé pro Evropu, a s obchodními partnery Nestlé v Lisabonu podepsali Evropskou alianci pro učně („European Alliance for Apprenticeships“) pod záštitou Evropské komise.

Liked this story? Share it with others.
25. 03. 2014

Při příležitosti Světového dne vody se uskutečnilo finále druhého ročníku soutěže Pro vodu – cena Nestlé za inovativní projekty hospodaření s vodou.

Úkolem soutěžících bylo navrhnout, jak lépe zacházet s vodou ve městě a krajině nebo v budovách a technologiích. Autorky vítězných projektů – Brno žít, vodu pít a Nová nábřeží Svitava - dnes převzaly finanční odměny ve výši 30 tisíc korun. Druhá a třetí místa obdržela šeky v hodnotě 10 a 5 tisíc korun. Podrobnější informace o soutěži jsou dostupné na www.soutezprovodu.cz.

Do studentské soutěže, kterou organizuje Nestlé a Nadace Partnerství, zaměřené na šetrné hospodaření s vodou se se svými nápady přihlásilo celkem devatenáct soutěžících. Devět z nich pak postoupilo do finále k osobní prezentaci před odbornou porotou, u níž si musely projekt obhájit.

Liked this story? Share it with others.
22. 03. 2014

Nestlé sníží svou spotřebu vody v Evropě o 40%

Společnost Nestlé se zavázala k významnému snížení spotřeby vody ve svých evropských závodech. Do roku 2020 chce dosáhnout o 40% nižší spotřeby vody, než tomu bylo v roce 2010.

Již v období mezi lety 2004 a 2010 se jí podařilo snížit objem vody používané v evropských továrnách o 36%.

“Ačkoli nedostatek vody je pociťován více na jižní polokouli, je tento problém relevantní i pro Evropu,“ říká Laurent Freixe, výkonný viceprezident pro Evropu.

Poptávka po vodě neustále roste a podle údajů Evropské komise se nedostatek vody dotýká jednoho z deseti lidí v EU. Ve své globální zprávě o vytváření sdílených hodnot se společnost Nestlé v souvislosti s vodou veřejně zavázala k dosažení řady cílů.

„Těchto cílů dosáhneme kombinací školení, změny chování a řadou rychlých opatření a investic,“ dodává pan Freixe.

Liked this story? Share it with others.
22. 03. 2014

Nestlé sníží svou spotřebu vody v Evropě o 40%

Společnost Nestlé se zavázala k významnému snížení spotřeby vody ve svých evropských závodech. Do roku 2020 chce dosáhnout o 40% nižší spotřeby vody, než tomu bylo v roce 2010.

Již v období mezi lety 2004 a 2010 se jí podařilo snížit objem vody používané v evropských továrnách o 36%.

“Ačkoli nedostatek vody je pociťován více na jižní polokouli, je tento problém relevantní i pro Evropu,“ říká Laurent Freixe, výkonný viceprezident pro Evropu.

Poptávka po vodě neustále roste a podle údajů Evropské komise se nedostatek vody dotýká jednoho z deseti lidí v EU. Ve své globální zprávě o vytváření sdílených hodnot se společnost Nestlé v souvislosti s vodou veřejně zavázala k dosažení řady cílů.

„Těchto cílů dosáhneme kombinací školení, změny chování a řadou rychlých opatření a investic,“ dodává pan Freixe.

Liked this story? Share it with others.
10. 03. 2014
Úsilí Nestlé naplnit závazky v oblasti společenské odpovědnosti je podrobně popsáno v nové zprávě „Nestlé ve společnosti 2013“*.

Celkem 35 cílů pokrývá oblasti výživy, vody, rozvoje venkova, ekologické udržitelnosti a oblast lidských práv.

Cílem Nestlé je tyto úkoly splnit nejpozději do roku 2020. Letos nově přibylo deset závazků a šest dalších je aktualizováno na základě informací, které společnost získala od klíčových partnerů za posledních 12 měsíců.

Tato zpráva ilustruje přesvědčení společnosti Nestlé, že dlouhodobý úspěch firmy spočívá nejen ve vytváření hodnot pro akcionáře, ale také ve vytváření hodnot pro společnost, ve které podniká.

Naše závazky zahrnují např. závazek dosáhnout v rámci potravinářského průmyslu vedoucího postavení v oblasti výzkumu výživy a zdraví, anebo závazek poskytovat nutričně kvalitní výrobky pro děti.

Liked this story? Share it with others.
10. 03. 2014
Úsilí Nestlé naplnit závazky v oblasti společenské odpovědnosti je podrobně popsáno v nové zprávě „Nestlé ve společnosti 2013“*.

Celkem 35 cílů pokrývá oblasti výživy, vody, rozvoje venkova, ekologické udržitelnosti a oblast lidských práv.

Cílem Nestlé je tyto úkoly splnit nejpozději do roku 2020. Letos nově přibylo deset závazků a šest dalších je aktualizováno na základě informací, které společnost získala od klíčových partnerů za posledních 12 měsíců.

Tato zpráva ilustruje přesvědčení společnosti Nestlé, že dlouhodobý úspěch firmy spočívá nejen ve vytváření hodnot pro akcionáře, ale také ve vytváření hodnot pro společnost, ve které podniká.

Naše závazky zahrnují např. závazek dosáhnout v rámci potravinářského průmyslu vedoucího postavení v oblasti výzkumu výživy a zdraví, anebo závazek poskytovat nutričně kvalitní výrobky pro děti.

Liked this story? Share it with others.
03. 03. 2014

Pan Vratislav JANDA, ředitel pro korporátní záležitosti Nestlé pro Česko a Slovensko

3. března 2014 nastoupil na pozici ředitele pro korporátní záležitosti Nestlé Česko s.r.o. pan Vratislav Janda. V této funkci nahrazuje pana Martina Waltera, který změnil směr své kariéry a nastoupil do komunikační agentury. Pan Janda (49) bude řídit a koordinovat všechny korporátní záležitosti Nestlé v České republice i na Slovensku.

Vratislav Janda má rozsáhlé zkušenosti nejen z diplomatických služeb, ale též z privátní sféry. Své více než desetileté působení na Ministerstvu zahraničních věcí zahájil v devadesátých letech na několika misích na Blízkém Východě, následně se zabýval oblastí národní bezpečnostní politiky a NATO, než se přesunul na velvyslanectví do amerického Washingtonu. Naposledy ve společnosti British American Tobacco vedl právní odbor a divizi vnějších vztahů a byl též členem představenstva.

Liked this story? Share it with others.
13. 02. 2014

Finanční rok 2013: organický růst 4,6 %, provozní zisková marže vzrostla o 20 bazických bodů, o 40 bazických bodů ve stálých měnách.

V roce 2013 vzrostly tržby Nestlé o 2,7 % na 92,2 miliard CHF, projevil se zde negativní vliv kurzových rozdílů ve výši 3,7 %. Organický růst 4,6 % se skládal z 3,1 % reálného vnitřního růstu a 1,5 % růstu cen. Akvizice, očištěné o odprodeje, přinesly dalších 1,8 %.

Liked this story? Share it with others.
13. 02. 2014

Finanční rok 2013: organický růst 4,6 %, provozní zisková marže vzrostla o 20 bazických bodů, o 40 bazických bodů ve stálých měnách.

V roce 2013 vzrostly tržby Nestlé o 2,7 % na 92,2 miliard CHF, projevil se zde negativní vliv kurzových rozdílů ve výši 3,7 %. Organický růst 4,6 % se skládal z 3,1 % reálného vnitřního růstu a 1,5 % růstu cen. Akvizice, očištěné o odprodeje, přinesly dalších 1,8 %.

Liked this story? Share it with others.
11. 12. 2013

Letos si rozdělí 4 neziskové organizace 175 000 Kč na projekty zdravého životního stylu ve zdravém prostředí

Společnost Nestlé Česko s.r.o. vyhlásila letošní vítěze grantového řízení pro Prahu 12. Jedná se o tradiční akci, kterou Nestlé organizuje již od roku 2005. Projekty se týkaly volného času dětí a mládeže, zdravého způsobu života a ochrany životního prostředí. O podporu žádalo 10 projektů od různých neziskových organizací. Kritériem pro získání finanční podpory byl zejména soulad se zadáním a počet osob, kterých se navrhovaný projekt dotkne, tj. budou se do něj moci zapojit či jeho výsledky využít. Nejlépe splnily kritéria zadání 4 organizace, které si mezi sebe rozdělí 175 000 Kč. Konkrétně to jsou:

Liked this story? Share it with others.
15. 11. 2013

Nestlé proti nezaměstnanosti mladých v Evropě
3 letý program 2014 – 2016 pro mladé do 30 let

Uplatnění v Česku a na Slovensku najde 540 absolventů, studentů a učňů

Praha, 15.11.2013 - Společnost Nestlé v Česku a na Slovensku v rámci 3 letého programu přijme do svých závodů a centrál 240 mladých lidí do 30 let. Současně umožní stáže a učňovský výcvik 300 vysokoškolských studentů, mladých absolventů či učňů. Dále podpoří zaměstnatelnost formou kariérového poradenství. Tréninkové moduly pro 25 členné skupiny poradí s přípravou na pohovory, vyplněním životopisu, vyhledáváním vhodných nabídek. Program Nestlé pro ČR a SR uvedl na tiskové konferenci v Praze Torben Emborg, generální ředitel Nestlé Česko.

Liked this story? Share it with others.
15. 11. 2013

Nestlé proti nezaměstnanosti mladých v Evropě
3 letý program 2014 – 2016 pro mladé do 30 let

Uplatnění v Česku a na Slovensku najde 540 absolventů, studentů a učňů

Praha, 15.11.2013 - Společnost Nestlé v Česku a na Slovensku v rámci 3 letého programu přijme do svých závodů a centrál 240 mladých lidí do 30 let. Současně umožní stáže a učňovský výcvik 300 vysokoškolských studentů, mladých absolventů či učňů. Dále podpoří zaměstnatelnost formou kariérového poradenství. Tréninkové moduly pro 25 členné skupiny poradí s přípravou na pohovory, vyplněním životopisu, vyhledáváním vhodných nabídek. Program Nestlé pro ČR a SR uvedl na tiskové konferenci v Praze Torben Emborg, generální ředitel Nestlé Česko.

Liked this story? Share it with others.
07. 11. 2013

Chraňme naše děti před diabetem

Praha, 7. listopadu 2013 – Cukrovka je onemocnění, které známe zejména u dospělých. Může se ale vyskytnout, a také se vyskytuje, i u dětí. Je to způsobeno zejména nadbytkem spotřeby jídla a nedostatkem pohybu. Této nemoci je možné a nutné se bránit a předcházet jí a hodně může změnit postoj. Děti je třeba od mládí k tomuto postoji vést. Blíží se 14. Listopad, Světový den diabetu. V tento den probíhají po celém světě osvětové a preventivní akce, jejichž cílem je na cukrovku upozornit.

Liked this story? Share it with others.
07. 11. 2013

Chraňme naše děti před diabetem

Praha, 7. listopadu 2013 – Cukrovka je onemocnění, které známe zejména u dospělých. Může se ale vyskytnout, a také se vyskytuje, i u dětí. Je to způsobeno zejména nadbytkem spotřeby jídla a nedostatkem pohybu. Této nemoci je možné a nutné se bránit a předcházet jí a hodně může změnit postoj. Děti je třeba od mládí k tomuto postoji vést. Blíží se 14. Listopad, Světový den diabetu. V tento den probíhají po celém světě osvětové a preventivní akce, jejichž cílem je na cukrovku upozornit.

Liked this story? Share it with others.
18. 10. 2013

Nestlé Česko uspělo v soutěži TOP Odpovědná firma 2013 a získalo 1.místo v kategorii Společensky prospěšný projekt se svým projektem Nestlé pro vodu v krajině. Cena je každoročně vyhlašována organizací Byznys pro společnost.

Do desátého, jubilejního ročníku se přihlásilo se svými projekty téměř 80 firem. Vítězové ve 13 kategoriích si převzali svá ocenění včera na slavnostním vyhlášení ve Slovanském domě.

Kategorie Společensky prospěšný projekt je ocenění za inovativní partnerský projekt, který podporuje a rozvíjí společnost a místní komunitu, zaměřuje se na aktuální témata a problémy a efektivním způsobem napomáhá k jejich řešení.

Liked this story? Share it with others.
18. 10. 2013

150 let závodu SFINX Holešov

SFINX, domov BON PARI, JOJO, Lentilek a Hašlerek – světový specialista Nestlé na výrobu nečokoládových cukrovinek

Holešov/Praha, 18.10.2013. Letos je to již 150 let od doby, kdy se v Holešově rozběhla výroba cukrovinek v dílně místního podnikatele Philippa Kneisla – dílna, která se rozrostla do podoby nynějšího závodu SFINX.

SFINX Holešov je specializovaným závodem společnosti Nestlé Česko s.r.o., zaměřeným na výrobu nečokoládových cukrovinek, především pod značkami JOJO a BON PARI. Je též „domovem“ tradičních cukrovinek jako jsou HAŠLERKY s tradicí, sahající do roku 1920, či LENTILKY, jejichž původ lze sledovat až do roku 1907.

Liked this story? Share it with others.
20. 09. 2013

Výrobky ORION nesly mezi prvními čárový kód

Organizace GS1 Czech Republic oslavila 30. výročí vstupu bývalého Československa do organizace EAN International v roce 1983 a zavedení čárového kódu na první výrobky „Made in Czechoslovakia“. Průkopníkem užívání kódu u nás se stal bývalý podnik Čokoládovny, na nějž navazuje Nestlé Česko, největší tuzemský výrobce cukrovinek. Za přínos k rozvoji automatické identifikace a snímání dat obdrželo dne 20.9.2013 Nestlé Česko slavnostní plaketu od GS1 Czech Republic.

Liked this story? Share it with others.
20. 09. 2013

Výrobky ORION nesly mezi prvními čárový kód

Organizace GS1 Czech Republic oslavila 30. výročí vstupu bývalého Československa do organizace EAN International v roce 1983 a zavedení čárového kódu na první výrobky „Made in Czechoslovakia“. Průkopníkem užívání kódu u nás se stal bývalý podnik Čokoládovny, na nějž navazuje Nestlé Česko, největší tuzemský výrobce cukrovinek. Za přínos k rozvoji automatické identifikace a snímání dat obdrželo dne 20.9.2013 Nestlé Česko slavnostní plaketu od GS1 Czech Republic.

Liked this story? Share it with others.
18. 09. 2013

Nestlé Česko s.r.o. získala v 15. ročníku cen za firemní image za rok 2013 cenu Rhodos v kategorii výrobců a dodavatelů potravin.

Nestlé Česko letos obhájilo pozici, oceněnou soškou Rhodos v kategorii potravinářských firem již vloni. Cena Rhodos tak symbolicky zhodnocuje práci všech zaměstnanců Nestlé, kteří - každým svým dílem - na závodech, v terénu jako prodejci či na ředitelství firmy, spoluvytvářejí úspěch firmy. Způsob, jak podnikáme, jak našeho úspěchu dosahujeme, se promítá do naší image a dělá z firmy „dobrou značku“. Zatímco naše značky a výrobky jsou mezi spotřebiteli široce známé a oblíbené, ne každý ze spotřebitelů si uvědomuje spojitost našich značek se společností, která je vyrábí. Je proto dobře, že cena Rhodos vyzvedává do popředí právě image Nestlé jako významné potravinářské firmy.

Liked this story? Share it with others.
11. 09. 2013

Charakteristika grantu

Grant je určen na podporu aktivit v následujících oblastech, resp. v jejich kombinaci:

  • volný čas dětí a mládeže s důrazem na fyzický pohyb
  • ochrana životního prostředí
  • zdravý způsob života, podpora fyzické aktivity

Žadatelem o grant může být pouze právnická osoba registrovaná v České republice působící v neziskové oblasti, tedy občanská sdružení a obecně prospěšné společnosti.

Projekt musí být realizován na území Městské části Praha 12.

Liked this story? Share it with others.
06. 09. 2013

INTERVIEW

Při své návštěvě ČR poskytl pan José López, výkonný viceprezident Nestlé pro výrobu a dodavatelský řetězec, rozhovor Hospodářským novinám. Rozhovor s paní Simone Radačičovou vyšel v HN 6.9.2013.

“České výrobní závody získávají pro Nestlé světový význam”

Když v roce 1979 rodák z Andalusie José López nastupoval do Nestlé, dnes světové potravinářské jedničky, chtěl především cestovat. A toho se mu během jeho kariéry dostalo plnými hrstmi, pracoval například v Malajsii, Japonsku nebo v Austrálii. Nyní má coby výkonný viceprezident pro výrobu a dodavatelský řetězec Nestlé na starosti i dohled nad zhruba 470 výrobními závody po celém světě, a to včetně továren v Česku. „Pro Nestlé naše české továrny postupně získávají světový význam, a to se týká třeba cukrovinek. Produkty z Česka prodáváme všude ve světě, v Kanadě, ve Spojených státech nebo v dalších zemích Evropy,“ řekl López v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Liked this story? Share it with others.
03. 09. 2013

Google a Nestlé: zrodil se “Android KitKat” Na 50 milionů kusů speciální série KitKat bude k dispozici v řadě zemí

Vevey, Švýcarsko, 3.9.2013. Google ukončil měsíce onlinových spekulací na téma jaké bude jméno nejnovější verze operačního systému Android pro mobily. Odhalil, že bude nazván ‘Android KitKat’ podle této oblíbené tyčinky z portfolia Nestlé. Tvůrci nejpopulárnější mobilní platformy na světě se dali dohromady s největší světovou potravinářskou společností a nazvali nově uvedenou platformu ‘Android KitKat’.

Počínaje uvedením Android Cupcake v roce 2009 začali vývojáři při vývoji Androidu používat jména, spojená s tématikou sladkostí. Po Android Cupcake pokračovali v abecedním pořádku až k verzi Android Jelly Bean. Zpráva, že písmeno ‘K’ bude spojeno s názvem tyčinky Nestlé KitKat překvapilo řadu komentátorů z oboru technologií, kteří obecně sdíleli očekávání, že další verze se bude jmenovat ‘Android Key Lime Pie’.

Liked this story? Share it with others.
22. 07. 2013

Sociální sítě hýbou internetovým světem a tou největší a nejpopulárnější sítí je Facebook. V České republice zažíváme „facebookový boom“ teprve několik let. Nejen jednotlivci, ale i společnosti se začali na Facebooku pohybovat a prezentovat. Webový portál Plus pro Vás, který od zimní sezóny 2010/2011 oslovuje ročně desítky tisíc spotřebitelů, zajímajících se o vyvážený životní styl, nyní bude lépe dosažitelný pro své návštěvníky, a to díky facebookovému profilu https://www.facebook.com/PlusProVas.cz. Návštěvník zde získá rychlý přehled, co je nového na stránkách Plus pro Vás a bude mít možnost reagovat a vyjadřovat svůj názor přímo na dané téma.

Liked this story? Share it with others.
22. 07. 2013

Sociální sítě hýbou internetovým světem a tou největší a nejpopulárnější sítí je Facebook. V České republice zažíváme „facebookový boom“ teprve několik let. Nejen jednotlivci, ale i společnosti se začali na Facebooku pohybovat a prezentovat. Webový portál Plus pro Vás, který od zimní sezóny 2010/2011 oslovuje ročně desítky tisíc spotřebitelů, zajímajících se o vyvážený životní styl, nyní bude lépe dosažitelný pro své návštěvníky, a to díky facebookovému profilu https://www.facebook.com/PlusProVas.cz. Návštěvník zde získá rychlý přehled, co je nového na stránkách Plus pro Vás a bude mít možnost reagovat a vyjadřovat svůj názor přímo na dané téma.

Liked this story? Share it with others.
10. 07. 2013
Nová moderní linka Mogul na výrobu želatinových výrobků byla spuštěna v závodě SFINX Holešov společnosti Nestlé Česko. Investice za řádově 150 milionů Kč tak doplní kapacitu závodu a posílí i exportní výkonnost závodu.

Instalace linky probíhala za plného provozu. Zatímco celková příprava projektu byla zahájená v roce 2011, samotná instalace proběhla během 3 týdnů. Projekt byl připraven za použití optimalizační metodiky LEAN VSED (Value Stream Engineering Design), která analyzuje a zefektivňuje řetězec navazujících výrobních operací. Díky této analýze a přijatým opatřením se podařilo – oproti tradičnímu rozmístění výroby – významně zefektivnit provoz, například snížit počet provozních činností o 16 – z původních 212 – a zkrátit celkovou cestu výrobku všemi etapami výroby až o 1000 metrů. Celková kumulovaná úspora času díky všem přijatým opatřením odpovídá 48 hodinám. „Moderní počítačově řízená linka je dalším příspěvkem k posílení kvality našich výrobků. Zároveň zajistí i lepší pracovní podmínky díky odstranění řady úkonů, spojených s těžkou ruční prací,“ uvedl Marco Toppino, ředitel závodu.

Liked this story? Share it with others.
01. 07. 2013

Na čtrnácti místech republiky vzniknou tůně, mokřady, rybníčky, obnovené prameny a studánky, i úsporné systémy dále využívající dešťovou vodu. Projekty by měly pomoci zlepšit současnou situaci nešetrného nakládání s vodou a zároveň sloužit jako inspirace pro další obce, organizace i veřejnost. Ukáží například, jak uspořit až 500 m³ pitné vody v budově, zužitkovat vodu svedenou z okapu pro zalévání zahrad a parku nebo jak mohou vodní prvky v krajině účinně ovlivnit riziko povodní i sucha. Projekty podpořila Nadace Partnerství grantem Nestlé pro vodu v krajině o celkové částce 823 tisíc korun. Informace o grantu jsou dostupné na www.nadacepartnerstvi.cz

Liked this story? Share it with others.
27. 06. 2013

Společnost Nestlé dnes oznámila své plány, jak v průběhu nadcházejících 3 let napomoci nejméně 20.000 mladých Evropanů ve věku do 30 let najít práci. Iniciativa pro podporu zaměstnanosti mládeže “Nestlé v Evropě” nabídne pracovní místa a vytvoří tisíce učňovských a absolventských pozic do r. 2016.

Jako součást této inciativy, jejíž další podrobnosti budou oznámeny v září 2013, bude Nestlé doporučovat i svým evropským dodavatelům, aby nabízeli mladým lidem pracovní místa, resp. učňovská či absolventská místa.

“Vlády samy o sobě nemohou vyřešit problém nezaměstnanosti mládeže v Evropě – firmy se musejí ujmout své role” uvedl Laurent Freixe, výkonný viceprezident a ředitel Nestlé pro Evropu. „Zavazujeme se nabídnout významnému počtu mladých lidí příležitost učit se a rozvíjet se v naší společnosti. Tyto nové příležitosti jsou přímým výsledkem našeho pokračujícího růstu a investic v Evropě“, dodal.

Liked this story? Share it with others.
06. 06. 2013

Na 400 000 porcí v hodnotě přes 1,9 milionu Kč.

S ohledem na mimořádnou situaci, která nastala v důsledku probíhajících povodní, se společnost Nestlé Česko s.r.o. rozhodla darovat potravinovou pomoc Českému Červenému kříži (ČČK) v celkové hodnotě 1,86 mil. Kč. Jde řádově o 40 palet a celkem na 380 000 porcí různých druhů potravin. Jedná se o výrobky jako např. dehydratované polévky MAGGI, snídaňové cereálie a cereální tyčinky NESTLÉ, rozpustná káva NESCAFÉ a cukrovinky, jako čokolády ORION a bonbóny JOJO a BON PARI. ČČK rozhodne o další distribuci do míst, kde bude potravin nejvíce potřeba.

Společnost Nestlé se rovněž rozhodla darovat potraviny v hodnotě bezmála 75 tis. Kč. v rozsahu téměř 12 000 porcí Městské části Praha 12, na jejímž území v Modřanech centrála Nestlé sídlí. Území městské části bylo přímo postiženo rozvodněnou Vltavou. MČ Praha 12 rozhodne v rámci řešení následků povodňové situace o další alokaci darovaných potravin dle potřeby.

Kontakt:

Martin Walter, Corporate Affairs Manager [email protected] tel: 261 322 976

Liked this story? Share it with others.
19. 04. 2013

Vítězem tendru na digitální služby pro značku DELI na českém a slovenském trhu je pražská pobočka bratislavské agentury ZARAGUZA*. Od 1.6.2013 se ujme správy facebookového profilu** i tvorby digitální strategie značky DELI. Od 1.6.2013 bude ZARAGUZA pracovat také pro značku KOFILA.

„Značka DELI má mezi spotřebiteli mnoho fanoušků a mezi nimi má stále větší oblibu facebooková stránka značky. Očekáváme, že s podporou agentury Zaraguza se nám v dynamicky se rozvíjejícím „digitálním“ prostředí podaří zajímavým obsahem oslovit a zapojit další skupiny spotřebitelů“, uvádí Zuzana Sekyrová, manažerka značky DELI pro český a slovenský trh.

Liked this story? Share it with others.
19. 04. 2013

Vítězem tendru na digitální služby pro značku DELI na českém a slovenském trhu je pražská pobočka bratislavské agentury ZARAGUZA*. Od 1.6.2013 se ujme správy facebookového profilu** i tvorby digitální strategie značky DELI. Od 1.6.2013 bude ZARAGUZA pracovat také pro značku KOFILA.

„Značka DELI má mezi spotřebiteli mnoho fanoušků a mezi nimi má stále větší oblibu facebooková stránka značky. Očekáváme, že s podporou agentury Zaraguza se nám v dynamicky se rozvíjejícím „digitálním“ prostředí podaří zajímavým obsahem oslovit a zapojit další skupiny spotřebitelů“, uvádí Zuzana Sekyrová, manažerka značky DELI pro český a slovenský trh.

Liked this story? Share it with others.
12. 04. 2013

Cílem projektu organizovaného Business Leaders Fórem a Podnikohospodářskou fakultou VŠE je propojit firmy s prostředím vysoké školy v oblasti společenské odpovědnosti. Tématem zpracováným spolu s Nestlé je analýza příležitostí spolupráce studentů a firem a doporučení, jakým způsobem se firmy mohou podílet na prevenci nezaměstnanosti absolventů škol.

Odborným garantem projektu je Ing. Alena Plášková, CSc. Pod jejím vedením týmy studentů v průběhu semestru zpracovávají zadání stanovená zapojenými firmami. Tento model umožňuje vysokoškolákům přímou spolupráci s podnikovou sférou. Získávají podrobné poznání aktuálních témat a zkušenosti s potřebami a přístupy firemního sektoru. Studenti společnostem nabízejí profesně nezatížený pohled, schopnost propojit a zpracovat informace a nalézt příklady úspěšných řešení v dané oblasti i v mezinárodním kontextu.

Liked this story? Share it with others.
02. 04. 2015

Bezpečné potraviny jsou pro Nestlé nejvyšší prioritou

V úterý 7. 4. 2015 si připomínáme Světový den zdraví. Letošním tématem je bezpečnost potravin, kterou společnost Nestlé vnímá jako svou nejvyšší prioritu. Zajišťuje maximální kvalitu, dodržuje mezinárodní standardy, provádí kontroly a pravidelné audity na několika úrovních.

Výrobky Nestlé jsou zárukou nejvyšší kvality. Důraz je kladen na transparentnost všech kroků výroby a zpracovatelských procesů. Všechny produkty splňují legislativní požadavky. Každý dodavatel surovin a obalů prochází opakovaně náročným auditem. Suroviny splňují fyzikálně-chemické a mikrobiologické požadavky,“ říká Jana Bártová z technické divize.

Liked this story? Share it with others.
02. 04. 2015

Bezpečné potraviny jsou pro Nestlé nejvyšší prioritou

V úterý 7. 4. 2015 si připomínáme Světový den zdraví. Letošním tématem je bezpečnost potravin, kterou společnost Nestlé vnímá jako svou nejvyšší prioritu. Zajišťuje maximální kvalitu, dodržuje mezinárodní standardy, provádí kontroly a pravidelné audity na několika úrovních.

Výrobky Nestlé jsou zárukou nejvyšší kvality. Důraz je kladen na transparentnost všech kroků výroby a zpracovatelských procesů. Všechny produkty splňují legislativní požadavky. Každý dodavatel surovin a obalů prochází opakovaně náročným auditem. Suroviny splňují fyzikálně-chemické a mikrobiologické požadavky,“ říká Jana Bártová z technické divize.

Liked this story? Share it with others.
22. 03. 2013

Nestlé se letos již podruhé stane hlavním partnerem celorepublikových závodů ve sportovní chůzi s kočárkem, jejichž organizátorem je občanské sdružení Strollering. Závody proběhnou v neděli 7. dubna na přibližně 25 místech po celé České republice.

Liked this story? Share it with others.
21. 03. 2013

Vyhlášení vítězů v soutěži Pro vodu – cena Nestlé za inovativní projekty hospodaření s vodou

U příležitosti Světového dne vody společnost Nestlé a Nadace Partnerství ocenily 3 studentské týmy, které zvítězily v soutěži Pro vodu – cena Nestlé za inovativní projekty hospodaření s vodou. Úkolem soutěžících bylo navrhnout, jak lépe zacházet s vodou v budovách, obcích a krajině. Autoři vítězných projektů – Mechatronická sprcha, Využití biodegradabilních nanovlákenných filtrů vyrobených z obnovitelných zdrojů k molekulární filtraci odpadních vod, Milovice – hledání města - převzali finanční odměny ve výši 30 tisíc korun z rukou zástupce Ministerstva školství Marka Zemana, ředitele Nadace Partnerství Miroslava Kundraty a zástupce společnosti Nestlé Martina Waltera. Podrobnější informace o soutěži jsou dostupné na www.soutezprovodu.cz.

Liked this story? Share it with others.
19. 03. 2013

Užijte si koupání, fitness, ale i relaxaci

Od čtvrtka 21. 3. do neděle 24. 3. 2013 připravil tým AQUAPALACE PRAHA pro návštěvníky akci nazvanou VÍKEND ZDRAVÍ. Přivítejte první jarní den, oslavte s námi Světový den vody a připravte své tělo na jarní sezónu. Během tohoto víkendu jsou pro návštěvníky Vodního světa, Saun, Fitness i SPA přichystané speciální akce, aquaerobik, Salsa zumba párty, ochutnávku oxygenoterapie, prezentaci kosmetiky nebo zvýhodněné cenové balíčky.

Aquapalace Praha přichystal pro návštěvníky speciální akci věnovanou zdraví a kráse. Ta je určena pro všechny nadšence zdravého životního stylu a pohybových aktivit. Ve Vodním světě, fitness, saunách i SPA je připraven zajímavý program, ze kterého si vybere opravdu každý – od osvěty zdravého saunování a speciálního saunového ceremoniálu Vital s použitím bioesence, přes ochutnávku oxygenoterapie, prezentaci kosmetiky Payot, možnosti konzultací s osobním trenérem, moderní kruhový trénink nebo cvičení Salsa Zumba speciál. V pátek a v sobotu nebudou chybět ani oblíbené eventy pro děti i dospělé ve Vodním světě.

Liked this story? Share it with others.
15. 02. 2013

Zkuste lépe hospodařit s vodou!
Společný projekt Nestlé a Nadace Partnerství vám to umožní.

Praha, 15.2.2013. Nový ročník projektu „Nestlé pro vodu v krajině“ byl zahájen vyhlášením grantů pro neziskové organizace, obce, školy a spolky. O finanční příspěvek v maximální výši do 80 tisíc korun na jeden projekt je možné žádat do 30. dubna.

Liked this story? Share it with others.
14. 02. 2013

Finanční rok 2012:
dobré výsledky skupiny Nestlé napříč všemi oblastmi podnikání

Vevey, 14.2.2013

Tržby Nestlé vzrostly o CHF 8.6 miliard neboli o 10.2%, na CHF 92.2 miliard. Organický růst byl 5.9%, opíral se o silný růst v posledních letech a skládal se z 3.1% reálného vnitřního růstu a z 2.8% růstu cen. Po letech záporného vlivu přinesly kurzové změny navýšení tržeb o 1.7% a akvizice, očištěné o odprodeje, přinesly dalších 2.6%.

Liked this story? Share it with others.
14. 02. 2013

Finanční rok 2012:
dobré výsledky skupiny Nestlé napříč všemi oblastmi podnikání

Vevey, 14.2.2013

Tržby Nestlé vzrostly o CHF 8.6 miliard neboli o 10.2%, na CHF 92.2 miliard. Organický růst byl 5.9%, opíral se o silný růst v posledních letech a skládal se z 3.1% reálného vnitřního růstu a z 2.8% růstu cen. Po letech záporného vlivu přinesly kurzové změny navýšení tržeb o 1.7% a akvizice, očištěné o odprodeje, přinesly dalších 2.6%.

Liked this story? Share it with others.