Sort by
Sort by

Co dělá Nestlé ohledně změny klimatu?

Wind power

Změna klimatu je jednou z největších celospolečenských výzev. Je také jedním z největších rizik pro výrobu surovin, které se používají v našich potravinách a nápojích. Podnikáme kroky, abychom se stali společností s nulovými čistými emisemi a urychlili přechod k regenerativním potravinovým systémům.

Jaký je váš plán boje proti změně klimatu?

V prosinci 2020 jsme jako jedna z prvních potravinářských společností zveřejnili Plán k dosažení nulových čistých emisí. V těchto a následujících letech budeme realizovat aktivity, které povedou ke snížení emisí skleníkových plynů na polovinu do roku 2030 a k dosáhnutí nulových čistých emisí do roku 2050, a to i přes to, že naše podnikání bude nadále růst. V roce 2022 jsme dosáhli snížení emisí skleníkových plynů o 6,4 milionu tun.

Sehráváme hlavní roli při řešení emisí v celém našem obchodním a dodavatelském řetězci. Podporujeme zemědělce a dodavatele v rozvoji regenerativního zemědělství. V příštích 10 letech každoročně vysázíme 20 milionů stromů a do roku 2025 plánujeme dokončit ve všech našich provozech přechod na elektřinu ze 100% obnovitelných zdrojů. Kromě toho také zvyšujeme počet „uhlíkově neutrálních“ značek.

Zpět na začátek