Sort by
Sort by

Zdeňka Matoušková nově řídí HR v Nestlé

Zpět na Tiskové Zprávy
Praha

Novou ředitelkou HR pro Nestlé Česko a Slovensko se stala Zdeňka Matoušková. V Nestlé působí 10. rokem. Předtím zastávala pozici HR Business Partner a starala se také o vztahy se zaměstnanci.

Zdenka-Matouskova-HR.jpg

Hlavním úkolem nové ředitelky Zdeňky Matouškové bude nastavit a řídit strategii pro celé HR oddělení Nestlé v České a Slovenské republice. Nadále se bude věnovat rozvoji vztahů se zaměstnanci, kultivaci firemní kultury a zlepšování pracovního prostředí.

Zdeňka Matoušková při svém nástupu do Nestlé v roce 2011 zastávala roli manažera pro vzdělávání a rozvoj zaměstnanců. V obdobných pozicích sbírala před Nestlé zkušenosti ve společnosti Skanska nebo Komerční banka. Po dvouletém působení rozšířila svou pracovní náplň také o nábor nových zaměstnanců. Postupně začala řídit jednotlivé divize spadající pod HR v Nestlé pro Českou a Slovenskou republiku až se nakonec postavila do čela celého oddělení.

Zdeňka do své nové role nastupuje v době, kdy oba trhy ochromují dopady spojené s celosvětovou pandemií.

„V oblasti lidských zdrojů se pohybuji řadu let. Řídit HR v Nestlé je pro mě prakticky splněný sen. Vždy jsem chtěla mít možnost lidi posouvat, objevovat v nich skrytý potenciál a rozvíjet ho dál. V Nestlé jsem si vyzkoušela, že to jde a že společnosti na jejich zaměstnancích záleží. Proto beru tento postup i jako výzvu posunout HR zase o stupeň výše. Výzva je to ale i díky současné situaci. Nyní je více než kdykoliv předtím důležité naším zaměstnancům ukázat, že jsme silná a stabilní společnost, která se za ně v případě potřeby postaví. Od začátku pandemie pečlivě vyhodnocujeme rizika a nastavujeme procesy, tak abychom naše pracovníky udrželi v bezpečí. Kromě standardních benefitů, které jsou pro každého našeho zaměstnance stejné, jsme zohlednili současnou situaci a mimo jiné zavedli také příplatky za práci z domova či nabídli možnost bezplatné odborné psychologické pomoci vedle dalších benefitů podporující zdravý a vyvážený životní styl,“ říká Zdeňka Matoušková, nová ředitelka HR Nestlé Česko a Slovensko.


Kontakt pro média:
Robert Kičina, manažer pro korporátní komunikaci, [email protected], +420 724 420 148


Nestlé je největším výrobcem potravin a nápojů na světě. Podniká v 187 zemích světa, zaměstnává přes 270 000 zaměstnanců. Posláním Nestlé je přinášet sílu potravin pro zlepšení života nás i příštích generací. Nestlé nabízí široké portfolio výrobků a služeb pro lidi i jejich domácí mazlíčky. Jedná se o více než 2 000 značek, od globálních ikon jako je Nescafé nebo Nespresso až k místním značkám. Základem podnikání Nestlé je strategie rozvoje výživy, zdraví a vyváženého životního stylu. Společnost byla založena před 155 lety ve švýcarském Vevey, kde dodnes sídlí. V Česku Nestlé vyrábí ve svých závodech ZORA Olomouc a SFINX Holešov cukrovinky pod značkami Orion, Kofila, Margot, BonPari, JOJO atd. a v závodě Krupka chlazené a mražené vegetariánské pokrmy pod značkou Garden Gourmet. Na Slovensku v závodě Carpathia Prievidza vyrábí široký sortiment kulinářských výrobků pod značkami Maggi a Carpathia. Více na www.nestle.cz.

Zpět na začátek