Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Kamiony sladkostí od Nestlé pro hrdiny těchto dnů

Zpět na Tiskové Zprávy
Praha,

Odhodlání udělat správnou věc, rychlá koordinace práce třech desítek kolegů, a ve finále více než 5 600 kartónů energie – kávy, tabulkových čokolád, tyčinek, bonbonů, cereálií, ovocných kapsiček a energetického želé, které se Nestlé rozhodlo darovat složkám Integrovaného záchranného systému (IZS) jako poděkování za jejich intenzivní nasazení při boji s novým typem koronaviru. Výrobky za tři a půl milionu korun budou tento týden distribuovány do skladů IZS. Část poputuje také do nemocnic a dětem rodičů ze záchranných složek.

„Stačilo několik dnů, aby se myšlenka pomoct těm, kteří jsou v první linii v boji proti šíření koronaviru, proměnila na kamiony plné zboží. Kolegové z různých oddělení napříč firmou neváhali ani vteřinu, spojili síly a připravili vše, co v tom okamžiku mohli dát dohromady pro záchranáře, hasiče, lékaře, zdravotní sestřičky a Policii ČR. Prostě si vážíme hrdinů těchto dnů. Touto pozorností bychom jim chtěli pomoct doplnit energii a na okamžik zpříjemnit práci. Děkujeme za všechno, co v těchto dnech dělají pro ochranu zdraví nás všech,“ říká Vratislav Janda, ředitel pro korporátní záležitosti Nestlé Česko a Slovensko.

Výrobky značek Bon Pari, DELI, Energy Jelly, JOJO, Kit Kat, Nescafé, Nescafé Dolce Gusto, Cereálie Nestlé, Nestlé dětská výživa, SFINX Slavia, ORION, ORION Modré z nebe a Studentská pečeť budou rozděleny mezi složky IZS, tedy Hasičskému záchrannému sboru, Zdravotnické záchranné službě a Policii ČR. Další část bude distribuována pro FN Motol, Nemocnici na Homolce, FN Olomouc a FN Brno. A poslední část je určena pro zařízení poskytující péči dětem rodin ze složek IZS.

Nestlé byla jednou z prvních společností v Česku, které zaváděly přísná preventivní opatření proti šíření koronaviru s cílem ochránit zdraví svých zaměstnanců a zajistit bezpečný provoz svých závodů. „Jako největší potravinářská firma v Česku vnímáme svou odpovědnost při zajišťování dodávek potravin a nápojů českým spotřebitelům. Díky nasazení a obětavé práci zaměstnanců ve výrobě, distribuci a v terénu, a také díky jejich disciplíně při aplikaci preventivních opatření, naše společnost pokračuje v plném provozu a vyrábíme potraviny pro české domácnosti ve všech třech závodech v České republice,“ dodává V. Janda.

Kolaz_kamion-sladkosti-pro-hrdiny.png

Kontakt pro média:
Robert Kičina, manažer pro korporátní komunikaci, [email protected], +420 724 420 148


Nestlé je největším výrobcem potravin a nápojů na světě. Podniká v 189 zemích světa, zaměstnává 328 000 zaměstnanců. Posláním Nestlé je zvyšovat kvalitu života a přispívat ke zdravější budoucnosti. Nestlé nabízí široké portfolio výrobků a služeb pro lidi i jejich domácí mazlíčky. Jedná se o více než 2 000 značek, od globálních ikon jako je Nescafé nebo Nespresso až k místním značkám. Základem podnikání Nestlé je strategie rozvoje výživy, zdraví a vyváženého životního stylu. Společnost byla založena před více jak 150 lety ve švýcarském Vevey, kde dodnes sídlí. V Česku Nestlé vyrábí ve svých závodech ZORA Olomouc a SFINX Holešov cukrovinky pod značkami Orion, Kofila, Margot, BonPari, JOJO atd. a v závodě TIVALL Krupka chlazené a mražené vegetariánské pokrmy pod značkou Garden Gourmet. Na Slovensku v závodě Carpathia Prievidza vyrábí široký sortiment kulinářských výrobků pod značkami Maggi a Carpathia. Více na www.nestle.cz.