Nestlé pro zdraví dětí

Do roku 2030 pomůžeme 50 milionům dětí vést zdravější život.

Nestlé pro zdraví dětí - video

 

Výživa je klíčem k zajištění zdravého vývoje dítěte. Avšak jako obvykle je teorie jedna věc a praxe jiná. Motivace dětí k tomu, aby jedli více zeleniny a ovoce, zajištění toho, aby jejich jídla byla co nejvýživnější, a začlenění různorodých zdrojů bílkovin – včetně rostlinných alternativ – mohou být někdy pro rodiče a opatrovníky náročné.

Přes program Nestlé pro zdraví dětí se snažíme podporovat rodiče a opatrovníky v jejich úsilí vychovat zdravější děti. Celosvětově uvádíme na trh jídla a nápoje s lepším nutričním profilem, abychom tak reagovali na výživové potřeby dětí, a zároveň poskytujeme prostřednictvím školních programů vzdělávání v oblasti výživy, tipy pro každý den a zdravé recepty pro rodiče. Naší ambicí je do roku 2030 pomoci 50 milionům dětí vést zdravější život.

N4HK-book.jpg

Podzimní kampaň #HealthierKids na našich sociálních sítích

Připravte s dětmi zdravé jídlo a použijte při tom některý z doporučených výrobků Nestlé*. Pochlubte se vytvořeným dílem na svých sociálních účtech, přidejte k příspěvkům hastag #HealthierKids a staňte se součástí Nestlé kuchařky pro děti.

Inspirujte ostatní a najděte pro sebe inspiraci na zdravá jídla z celého světa. Vyhledejte je na Facebooku a Instagram pomocí hastagu #HealthierKids.

* Doporučené výrobky: Cereálie Nestlé, Dětské taštičky Nestlé a Naturnes, Nesquik instantní kakao, Granko kakaové mléko, Granko kakaový prášek, Garden Gourmet Veggie kuličky nebo řízek, Garden Gourmet Vegan burger nebo Garden Gourmet Sensational mleté.

 

 

Zapojením dětí do přípravy jídel jim pomůžete k osvojení zdravějších stravovacích návyků. Zvýší se tím kvalita jejich stravy a děti pak mají větší sklon jíst ovoce a zeleninu. Proto podporujeme a prosazujeme „spolupráci“, jakmile se rodiče a děti sejdou v kuchyni.

Proč je nejlepším jídlem to, které připravíme společně?

Kvalita stravy je vyšší u dětí, které doma pomáhají s přípravou jídel.
[1,2,3*]
Děti, které doma pomáhají s přípravou jídel, jedí více ovoce a zeleniny.
[4,5,6*]
Děti, které se zapojují do přípravy jídel, dávají více přednost zelenině.
[7,8,9*]

1. V Kanadě byla celková kvalita stravy žáků 5. tříd vyšší u těch, kteří doma pomáhali s přípravou jídla alespoň jednou týdně ve srovnání s těmi, kteří s přípravou jídla nepomáhali vůbec (Chu YL et al. J Nutr Educ Behav. 2014;46:304-8)

2. Průřezová studie v Austrálii ukázala, že chlapci (nikoliv dívky) se „zdravými“ stravovacími návyky se více podíleli na přípravě jídel než chlapci s „vysoce energetickými“ stravovacími návyky (Leech RM et al. Appetite. 2014;75:64-70)

3. Pomoc s vařením byla pozitivně spojována s dodržováním zdravého středomořského způsobu stravování u žáků 7. - 9. tříd v Portugalsku (Leal FM et al. Persp in Pub Health. 2011;131:283-7)

4. Žáci 5. tříd v Kanadě, kteří doma pravidelně pomáhali s přípravou jídel, jedli denně o 1,4 více porcí ovoce a zeleniny (v kombinaci) než děti, které jídla nikdy nepřipravovaly (Chu YL et al. J Nutr Educ Behav. 2014;46:304-8)

5. U japonských dětí (ve věku 10-11 let), které pomáhaly s přípravou jídel, byla větší pravděpodobnost, že budou každý den jíst zeleninu a ovoce ve srovnání s těmi, kteří se přípravy jídla neúčastnily (Nozue M et al. Nutr Res Pract. 2016; 10:359-63)

6. Zapojení malých dětí (ve věku 2-5 let) do přípravy jídla zvýšilo četnost příjmu ovoce a zeleniny (Shim JE et al. J Nutr Educ Behav. 2016;48:311-7)

7. U žáků 5. tříd v Kanadě byla pravidelná pomoc s vařením spojena s 10% nárůstem v upřednostňování zeleniny (Chu YL et al. Pub Health Nutr. 2013;16:108-12)

8. Větší zapojení nebo rozsah podpory dětí ze strany rodičů při přípravě jídla byly pozitivně spojeny s upřednostňováním zeleniny u dětí ve věku 3-7 let (Vollmer RL and Baietto J. Appetite. 2017;113:134-40)

9. Předškoláci byli ochotnější jíst zeleninu, když dítě pomáhalo připravovat recepty se zeleninou (Ugalde M et al. JMIR Serius Games. 2017;5:e20)

   

Podívejte se na recepty zdravých a chutných jídel, které si můžete připravit se svými dětmi.

   
   

Dvě hlavní oblasti programu:

   

1. Urychlení transformace našeho produktového portfolia

 

S cílem zajistit, že naše značky podporují zdravější životní styl a vyhovují dnešním výživovým potřebám, jsme v našem produktovém portfoliu:

  • od roku 2014 odstranili více jak 40 000 tun cukru a 6 200 tun nasycených tuků;
  • od roku 2012 odstranili více jak 15 000 tun soli;
  • v roce 2017 zvýšili množství prodávaných potravin obohacených o mikroživiny na 174 miliard
  • zajistili, že 99,8% našeho portfolia neobsahuje trans-mastné kyseliny (TFA)
 

Do roku 2020 jsme rovněž přijali závazky orientované na budoucnost:

  • přidat 750 milionů porcí (80g) zeleniny
  • do produktů přidat nejméně 300 milionů porcí (16g) obilovin, luštěnin, ořechů a semen bohatých na vlákninu
  • dále snižovat cukry o 5%
  • dále snižovat sůl o 10%
  • splnit naše závazky z roku 2014 týkající se snížení nasycených tuků o 10% ve všech relevantních produktech, které nesplňují doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO)
 
graphic

Novinky v našem portfoliu: Nestlé NESQUIK® Alphabet, Granko, Nestlé NaturNes, Garden Gourmet

V roce 2018 jsme uvedli na trh víc než 1300 nutričně vylepšených výrobků a rok předtím přibližně 1000. Poskytli jsme přes 184,7 miliard porcí nutričně obohacených potravin a nápojů v zemích, kde lidem chybí životně důležité mikroživiny, jako je jód nebo železo.

Několik příkladů:

Nestlé NaturNes

Nestlé NaturNes – dětská výživa v bio kvalitě

 

Značka Nestlé NaturNes nabízí portfolio výrobků v té nejvyšší bio kvalitě přizpůsobené nejpřísnějším normám a současným požadavkům na výživu miminek a dětí. Na Českém i Slovenském trhu jsou k dispozici výrobky v kategorii ovocných a ovocno-zeleninových pyré a obilné mléčné i nemléčné příkrmy. V následujících měsících bude řada výrobků Nestlé NaturNes dále rozšiřována, tak aby umožnila zasytit malý i velký hlad v jakoukoli denní dobu.

Granko

Kakaové mléko Granko na cesty i do školy

 

Oblíbená značka GRANKO přichází s novinkou v podobě Kakaového mléka GRANKO. Studená forma oblíbeného kakaového nápoje obsahuje o 30 % méně cukru oproti průměrnému množství v ostatních kakaových mléčných nápojích na našem trhu. Navíc je obohacené o vitamíny a minerály. Kakaové mléko GRANKO je jediným nápojem, který v roce 2019 získal ocenění v soutěži Cena Potravinářské komory ČR o nejlepší inovativní potravinářský výrobek. Lepší start pro naši novinku jsme si ani nemohli přát.

Nestlé NESQUIK® Alphabet

Písmenkové cereálie Nestlé NESQUIK® Alphabet

 

Nestlé NESQUIK® Alphabet nabízí kombinaci zábavného učení pomocí písmenek s lahodnou chutí a kombinací důležitých živin pro výborný start do nového dne. NESQUIK® Alphabet navíc obsahuje o 30 % méně cukru oproti běžným dětským cereáliím.

Garden Gourmet

Značka Garden Gourmet přináší lahodné vegetariánské pokrmy

 

Garden Gourmet je symbolem nutričně hodnotných a lahodných bezmasých pokrmů z kvalitních surovin. Svými produkty se snaží inspirovat a rozšiřovat povědomí o bezmasé stravě a jejímu pozitivnímu dopadu na životního prostředí. Od roku 2019 je k dostání i v českých obchodech. Věděli jste, že výrobky Garden Gourmet vyrábíme v závodu Tivall v České republice?

2. Inspirace pomocí podpůrných programů a služeb

 

Rodičům a opatrovníkům nabízíme pomoc při výchově dětí ke zdravějším stravovacím návykům a životnímu stylu. Vyvíjíme programy a on-line služby k tomu, abychom jim poskytli poznatky v oblasti výživy, zdravé recepty a praktické tipy.

V roce 2018 pronikly programy Nestlé pro zdraví dětí k 29 milionům dětí v 86 zemích po celém světě.

Zde jsou některé příklady:

Nestlé Baby & já

Nestlé Baby & já

Osvojení správných návyků v oblasti výživy již v útlém věku je nezbytné k tomu, aby z nás byli zdraví dospělí. Nestlé Baby & já nabízí rodičům osobní služby v oblasti výživy v prvních 1000 dnech života — od těhotenství pro 2. narozeniny dítěte.

Program je k dispozici ve více než 50 zemích a v současné době je do něj registrováno téměř 10 milionů rodičů. Naše povětšinou on-line služby zahrnují poutavý e-learningový kurz, který proměňuje nejnovější vědecké poznatky v jednoduché a praktické rady pro výživu.

Nestlé Professional a Mezinárodní den šéfkuchařů

Nestlé Professional a Mezinárodní den šéfkuchařů

Při oslavách Mezinárodního dne šéfkuchařů spolupracují kuchaři z celého světa s učiteli a rodiči, sdílejí s nimi svou lásku ke zdravému vaření a učí děti základním dovednostem pro zdravé vaření.

Mezinárodní den šéfkuchařů se koná každý rok a připojuje se k němu více než 10 milionů kuchařů. Organizujeme ho také v Česku i na Slovensku. Další informace.

Školní program Nestlé pro zdraví dětí

Školní program Nestlé pro zdraví dětí

Náš program, který je speciálně určen pro školy, poskytuje ve spolupráci s více než 300 partnery po celém světě učitelům, rodičům a dětem řadu pohybových aktivit a aktivit z oblasti výživy a podporuje tak zdravý životní styl ve školním prostředí ve více než 86 zemích.

Lekce vychází z věd z oblasti výživy a z behaviorálních věd a jejich cílem je motivovat děti k osvojení minimálně šesti zdravých návyků.

teaser - Nestlé pro zdraví dětí

Program „Nestlé pro zdraví dětí“ v České republice je součástí globálního programu „Nestlé for Healthier Kids“. Cílem je motivovat rodiny a především žáky základních škol ke zdravému životnímu stylu, správným stravovacím návykům a podpořit zájem o pohybové aktivity.

Ambicí je pomoci prostřednictvím programu 50 milionům dětí po celém světě vést zdravější život. A to nejen prostřednictvím vzdělávání dětí, rodičů a těch, kteří o děti pečují, ale také díky výzkumu a vývoji produktů. K tomu jsme se zavázali v naší strategii do roku 2030.

Program „Nestlé pro zdraví dětí“ byl v České republice zahájen v roce 2015 a od té doby jím prošlo více než 130 000 dětí po celé ČR. Program získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a je provozován a financován společností Nestlé Česko ve spolupráci s odborným garantem Společností pro výživu, v čele s MUDr. Petrem Tláskalem, CSc.

Za úspěchem programu stojí také kvalitní expertní tým společnosti EDHANCE, který vzdělávací materiály připravuje a aktivity neustále rozvíjí tak, aby splňovaly specifické potřeby škol a místních komunit.

Nestlé věří, že díky programu „Nestlé pro zdraví dětí“ si žáci osvojí zásady zdravého životního stylu a nabyté znalosti pro ně budou přínosné v průběhu celého jejich života.

   

Značky pro zdravější život

 

V souladu s posláním naší společnosti, kterým je přinášet sílu potravin pro zlepšení života nás i příštích generací, vyvíjíme úsilí, aby naše produktové značky pomáhaly spotřebitelům vést zdravější život.

Značky pro zdravější život