Sort by
Sort by

Aktuální informace o Rusku a Ukrajině

23. března 2022

Vzhledem k válce zuřící v Ukrajině se naše aktivity v Rusku omezují jen na poskytování nejzákladnějších potravin, jako je kojenecká výživa a lékařská/nemocniční výživa, nikoli na vytváření zisku. Tento přístup je v souladu s posláním a hodnotami naší společnosti. Zachovává zásadu zajištění základního práva na jídlo.

V Rusku zastavujeme prodej známých značek Nestlé, jako jsou mimo jiné KitKat a Nesquik. V Rusku nedosáhneme žádného zisku, takže ani nebudeme platit související daně. Pokud bychom i přesto zisku dosáhli, věnujeme ho humanitárním organizacím.

Tyto kroky doplňují naše předchozí opatření, kterými jsme zastavili dovoz do Ruska a vývoz z Ruska s výjimkou nejzákladnějších potravin, jako je dětská výživa. Zastavili jsme veškerou reklamu a kapitálové investice v zemi. Samozřejmě také plně dodržujeme všechny mezinárodní sankce vůči Rusku.

To doplňuje naši pomoc v podobě stovek tun potravin a rozsáhlé finanční podpory, kterou jsme již poskytli na podporu lidí v Ukrajině a uprchlíků v sousedních zemích. V našem úsilí pomoci budeme i nadále pokračovat. Stojíme na straně ukrajinského lidu a našich 5 800 zaměstnanců v Ukrajině.