Sort by
Sort by

Nestlé podporuje obyvatele Ukrajiny

Účast v iniciativě #StandUpForUkraine, dorovnávání peněžních darů Mezinárodní federaci společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) a poskytování darů v podobě našich výrobků – jen několik z aktivit Nestlé na podporu Ukrajiny. Celkový příspěvek Nestlé obyvatelům Ukrajiny za rok 2022 činí přes 15 milionů švýcarských franků (cca 380 milionů korun).

Potraviny pro potřebné

Darované potraviny

Nestlé pokračuje v poskytování potravinových darů místnímu obyvatelstvu i lidem v sousedních zemích. Doposud jsme poskytli více než 100 milionů porcí – to je v průměru více než dva produkty pro každého občana Ukrajiny. Mezi nimi jsou instantní potraviny, kojenecká výživa, lékařská/nemocniční výživa a krmivo pro domácí mazlíčky.

Ve spolupráci s ukrajinskou charitativní organizací Kryla Nadii jsme také zorganizovali přímou humanitární pomoc ve Lvově: 6 kamionů (více než 90 tun) kojenecké výživy, 2 kamiony s více než 20 tunami instantních potravin a 1 kamion (11 tun) produktů Nestlé Health Science.

Nepřerušujeme dodávky

  • Nestlé je jednou z mála společností, které v Ukrajině stále doplňují regály v obchodech a zásobují obyvatele. V současné době je naše společnost schopna dodávat 60 % předválečného objemu.
  • Během této krize jsou naše továrny na západě země (Lvov a Lutsk) v provozu po celou dobu, kdy to bezpečnostní situace umožňuje. Situaci vyhodnocujeme každý den.
  • V těžce zasaženém Charkově máme továrnu na nudle. Vzhledem k silnému ostřelování v oblasti musel být její provoz zastaven. Naši kolegové na místě prokázali obrovskou odvahu a statečnost, když ve městě otevřeli naše distribuční centrum, které funguje jako dárcovské centrum a poskytuje potraviny místním.
nestle-podporuje-obyvatele-ukrajiny.jpg

Podporujeme naše ukrajinské zaměstnance

Jsme v úzkém kontaktu s našimi 5 500 kolegy, abychom zajistili jejich bezpečnost a děláme vše pro to, abychom je a jejich rodiny podpořili v Ukrajině i mimo ni. Některé z kroků, které jsme podnikli, zahrnují:

  • výplaty záloh na mzdy;
  • jednorázové platby na podporu stěhování;
  • zachování platů v nejbližší budoucnosti;
  • poskytování pracovních nabídek ukrajinským zaměstnancům v Nestlé v jiných zemích.
  • poskytování nouzových balíčků, které zahrnují základní produkty

Zaměstnanci Nestlé se zapojují do pomoci

Podpora ze strany zaměstnanců

V souladu s naší dlouholetou tradicí solidarity poskytují zaměstnanci Nestlé na celém světě humanitární pomoc prostřednictvím darů pro Mezinárodní federaci společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC). Nestlé tyto příspěvky zdvojnásobí, díky tomu i jejich dopad.

ČESKÁ REPUBLIKA A SLOVENSKO
V Česku a na Slovensku jsme zřídili telefonickou linku v ukrajinštině, na kterou se naši ukrajinští kolegové mohou obracet 24 hodin 7 dní v týdnu. Přepravujeme ukrajinské kolegy a jejich rodiny ze slovensko-ukrajinských hranic. Těm, kdo nemají ubytování, ho pomáháme zajistit prostřednictvím zaměstnanecké databáze ubytovacích kapacit. Naši ukrajinští kolegové, kteří se dostali do Česka a Slovenska mohou využít tzv. Buddies, kteří jim jsou oporou při jednání s úřady, školami, lékaři či při řešení běžných záležitostí.

Pořádáme potravinové, materiální i finanční sbírky. V zaměstnanecké sbírce jsme překonali 600 000 Kč. Tuto částku Nestlé zdvojnásobilo na více než 1,2 milionu korun, které putovaly na pomoc ukrajinským uprchlíkům v Česku a na Slovensku. Lidem prchajícím z Ukrajiny míří také desítky tun našich výrobků přes potravinové banky.

STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPA
Zajistili jsme mimo jiné dočasné ubytování pro 650 kolegů a jejich rodinné příslušníky, včetně 180 dětí. Zřídili jsme specializované linky pomoci, které pomáhají zaměstnancům a jejich rodinám řešit individuální potřeby.

V sousedních zemích, například v Polsku, jsme zřídili podpůrná centra, která přijímají zaměstnance a jejich rodiny, kteří uprchli z Ukrajiny. Například část továrny v Řešově jsme přeměnili na ubytovací zařízení pro zaměstnance a jejich rodiny, kteří překračují ukrajinsko-polskou hranici. V Polsku kolegové také přispívají Červenému kříži, potravinovým bankám, místním charitativním organizacím a distribuují kojeneckou výživu, vodu a další potraviny.

Od vypuknutí války pozorně sledujeme vývoj situace a neustále přizpůsobujeme naši pomoc těm, kdo ji potřebují.

nestle-podporuje-obyvatele-ukrajiny-2.jpg