Sort by
Sort by

Nestlé podporuje obyvatele Ukrajiny

Účast v iniciativě #StandUpForUkraine, dorovnávání peněžních darů Mezinárodní federaci společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) a poskytování darů v podobě našich výrobků – jen několik z aktivit Nestlé na podporu Ukrajiny. Celkový příspěvek Nestlé obyvatelům Ukrajiny za rok 2022 činí přes 15 milionů švýcarských franků (cca 380 milionů korun).

Potraviny pro potřebné

Darované potraviny

Nestlé pokračuje v poskytování potravinových darů místnímu obyvatelstvu i lidem prchajícím do sousedních zemích. Doposud jsme poskytli více než 160 milionů porcí – to je v průměru více než čtyři produkty pro každého občana Ukrajiny. Mezi nimi jsou instantní potraviny, kojenecká výživa, lékařská/nemocniční výživa, krmivo pro domácí mazlíčky či balená voda.

Ve spolupráci s ukrajinskou charitativní organizací Kryla Nadii jsme také zorganizovali přímou humanitární pomoc ve Lvově: 6 kamionů (více než 90 tun) kojenecké výživy, 2 kamiony s více než 20 tunami instantních potravin a 1 kamion (11 tun) produktů Nestlé Health Science. V roce 2023 plánujeme poskytnout potravinové dary na podporu obyvatel Ukrajiny v hodnotě 7 milionů švýcarských franků (cca 170 milionů korun).

Investice do nového závodu na výrobu nudlí na Ukrajině

Věříme v budoucnost Ukrajiny. Nestlé je jednou z velmi mála mezinárodních společností, které oznámily nové investice v Ukrajině od invaze Ruska v únoru 2022. V prosinci 2022 jsme oznámili investici ve výši 40 milionů švýcarských franků (cca 963 milionů korun) do nového výrobního závodu v západní Ukrajině. Tento nový výrobní závod ve Volyni bude spolu se stávajícím závodem v Torchynu Nestlé evropským regionálním centrem pro potravinářské a kulinářské výrobky a vytvoří více než 1 500 pracovních míst.

Nepřerušujeme dodávky

  • Naším posláním jako potravinářské společnosti je nadále se zaměřovat na zajištění spolehlivých dodávek základních potravin pro místní obyvatele.
  • Nestlé je jednou z mála společností, které v Ukrajině po celou dobu války doplňují regály v obchodech a zásobují místní obyvatele.
  • A i během války jsou naše továrny v Ukrajině v provozu po celou dobu, kdy to bezpečnostní situace umožňuje. Situaci vyhodnocujeme každý den.
nestle-podporuje-obyvatele-ukrajiny.jpg

Podporujeme naše ukrajinské zaměstnance

Jsme v úzkém kontaktu s našimi 5 500 kolegy, abychom zajistili jejich bezpečnost a děláme vše pro to, abychom je a jejich rodiny podpořili v Ukrajině i mimo ni. Některé z kroků, které jsme podnikli, zahrnují:

  • výplaty záloh na mzdy;
  • jednorázové platby na podporu stěhování;
  • zachování platů v nejbližší budoucnosti;
  • poskytování pracovních nabídek ukrajinským zaměstnancům v Nestlé v jiných zemích.
  • našim zaměstnancům pomáháme v přemístění se na bezpečnější místo v rámci Ukrajiny i mimo ni, pokud se rozhodnou přestěhovat
  • prostřednictvím dárcovské iniciativy UkraiNEST Foundation jsme dosud vybrali téměř 300 000 švýcarských franků (cca 7 milionů korun). Iniciativa pomáhá našim ukrajinským kolegům v postupné obnově jejich domovů.
  • Z našich kanceláří v Ukrajině jsme udělali tzv. 24/7 Survival Huby, které jsou našim kolegům a jejich rodinám nonstop k dispozici. Mají tak útočiště s topením, elektřinou i internetovým spojením.

Zaměstnanci Nestlé se zapojují do pomoci

Podpora ze strany zaměstnanců

V souladu s naší dlouholetou tradicí solidarity poskytují zaměstnanci Nestlé na celém světě humanitární pomoc prostřednictvím darů pro Mezinárodní federaci společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC). Nestlé tyto příspěvky vždy zdvojnásobí, díky tomu i jejich dopad.

ČESKÁ REPUBLIKA A SLOVENSKO
V Česku a na Slovensku jsme zřídili telefonickou linku v ukrajinštině, na kterou se naši ukrajinští kolegové mohli obracet 24 hodin 7 dní v týdnu. Přepravili jsme ukrajinské kolegy a jejich rodiny ze slovensko-ukrajinských hranic. Těm, kdo nemají ubytování, jsme ho pomohli zajistit prostřednictvím zaměstnanecké databáze ubytovacích kapacit. Naši ukrajinští kolegové, kteří se dostali do Česka a Slovenska mohli využít tzv. Buddies, kteří jim byli oporou při jednání s úřady, školami, lékaři či při řešení běžných záležitostí.

Pořádáme potravinové, materiální i finanční sbírky. Hned v první zaměstnanecké sbírce jsme překonali 600 000 Kč. Tuto částku Nestlé zdvojnásobilo na více než 1,2 milionu korun, které putovaly na pomoc ukrajinským uprchlíkům v Česku a na Slovensku. Lidem prchajícím z Ukrajiny jsme darovali také desítky tun našich výrobků přes potravinové banky.

STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPA
Zajistili jsme mimo jiné dočasné ubytování pro 650 kolegů a jejich rodinné příslušníky, včetně 180 dětí. Zřídili jsme specializované linky pomoci, které pomáhají zaměstnancům a jejich rodinám řešit individuální potřeby.

V sousedních zemích, například v Polsku, jsme zřídili podpůrná centra, která přijímají zaměstnance a jejich rodiny, kteří uprchli z Ukrajiny. Například část továrny v Řešově jsme přeměnili na ubytovací zařízení pro zaměstnance a jejich rodiny, kteří překračují ukrajinsko-polskou hranici. V Polsku kolegové také přispívají Červenému kříži, potravinovým bankám, místním charitativním organizacím a distribuují kojeneckou výživu, vodu a další potraviny.

Od vypuknutí války pozorně sledujeme vývoj situace a neustále přizpůsobujeme naši pomoc těm, kdo ji potřebují.

nestle-podporuje-obyvatele-ukrajiny-2.jpg

Zpět na začátek