Sort by
Sort by

Recyklací k lepším zítřkům

Třídíte odpad správně?
Recyklací k lepším zítřkům

Třídění odpadu by mělo být samozřejmostí nejen ve světě byznysu, ale i v každé domácnosti. Přitom to tak v mnoha případech není, i když jsou základní pravidla recyklace v podstatě jednoduchá.

Proč třídit odpad?

Plovoucí ostrov odpadků někde uprostřed Tichého oceánu nebo každým dnem se zvyšující hory smetí na skládkách. Není těžké si představit, do jakých extrémů tento scénář může vést. A právě tomu chceme recyklací předejít. Třídění odpadu má kromě nezpochybnitelně dobrého vlivu na životní prostředí také další výhody. Poskytuje materiály, které mohou sloužit k další výrobě a pomáhá vytvářet i další pracovní místa.

Papíru nejvíc sluší modrá

Právě tohoto recyklovatelného materiálu vyprodukuje průměrná domácnost nejvíce. Nejjednodušším způsobem je odnést jej do modrého kontejneru. Co do něj patří? Časopisy, noviny, sešity, krabice, papírové obaly, cokoliv z lepenky nebo knihy (ty ale pouze bez vazby). Pozor ale na termopapír (účtenky), ten do modrého kontejneru nepatří. To samé platí i o mastném nebo jakkoliv znečištěném papíru.

 

Plast patří ke žluté

Žluté kontejnery jsou v zásadě určeny pro odpad z plastu. Vzhledem k tomu, že zabírá nejvíce objemu, je důležité, abyste jej před recyklací sešlápli nebo zmačkali. Takto zabráníte hromadění odpadků v okolí kontejneru. V některých případech se spolu s plastem třídí i nápojové kartony, ale je nutné sledovat značky na jednotlivých kontejnerech. Rozhodně sem ale nepatří znečištěné obaly od potravin nebo čisticích prostředků.

 

Nezapomeňte ani na sklo

Na recyklaci skla je určen zelený nebo bílý kontejner. Pokud máte k dispozici oba, můžete jej třídit podle barev. Díky jeho vlastnostem jde sklo recyklovat donekonečna, proto se jeho recyklace opravdu vyplatí. Nevyhazujte ale do kontejneru určeného k recyklaci skla keramiku, autosklonebo porcelán. Nepatří sem například ani zrcadla nebo sklokeramika.

 

Třídění a Nestlé

Recyklace patří mezi témata, o které se Nestlé dlouhodobě zajímá. Vzhledem k tomu, že vyznáváme hodnoty zodpovědného podnikání, zavázali jsme se k tomu, že do roku 2025 zajistíme recyklovatelnost nebo znovupoužitelnost veškerých svých obalů. Právě tímto ambiciózním plánem se snaží dostát svému slibu a naplňovat svou vizi – zvyšovat kvalitu života a přispívat ke zdravější budoucnosti.

Zpět na začátek