Sort by
Sort by

Nová Nestlé Needs YOUth Academy

Skvělé pracovní příležitostí pro mladé
Nová Nestlé Needs YOUth Academy

Studujete a sbíráte své první kariérní zkušenosti? Seznamte se s naší novou akademií zvanou Nestlé needs YOUth Academy a přečtěte si krátké příběhy čtyř našich stážistů. Pevně věříme, že Vás budou inspirovat. Třeba se s některými z Vás osobně potkáme v našich kancelářích a přes NNY Academy Vám pomůžeme rozjet Vaši kariéru.

Nestlé needs YOUth Academy je náš nový ucelený trainee program, jehož cílem je nabídnout studentům vysokých škol nejen znalosti a dovednosti z vybraného oboru, ale zejména celoživotní zkušenost, která jim pomůže v úspěšné kariéře. Stanete se součástí týmu, budete získávat zkušenosti pod vedením top odborníků v daném odvětví, získáte nové přátele a také si rozšíříte oblast kontaktů. Představíme vám celou firmu od A do Z a nabídneme efektivní školící program pro celý rok. Nabídneme vám kariérní poradenství, poskytneme zpětnou vazbu. Součástí programu jsou aktivity jako 1 day in, stínování manažerů, snídaně se CEO, workshopy, školení, přednášky, tréninky a spolupráce na společných projektech. Dle okolností nabízíme i posun na další pozice v rámci firmy. A aby to nebylo jenom o práci, tak myslíme i na stmelování trainee komunity přes trainee srazy, exkurze, teambuildingy a sportovní aktivity.

Vojtěch Kubricht, Junior Brand Manažer značky KitKat

Foto - Vojtěch Kubricht.jpg

„Mimo komfortní zónu se člověk učí nejrychleji, což byl můj případ ve spojitosti s Nestlé Campus projektem. Pět mladých lidí s hotovým bakalářem, auta plná produktů a letní místa, kde jsme je měli prodat. Přímý prodej byl jedna z nejtěžších zkušeností, která na začátek mohla přijít. Tenkrát jsem ji proklínal, nyní jsem za ní strašně rád, protože z ní těžím pořád dál. Cesta z přímého prodeje v terénu mě po třech měsících dovedla na centrálu v Praze na trainee pozici v Sales. Taky to byl prodej, ale už ne po tyčinkách, ale po milionech. Úplně odlišná zkušenost ukončená po necelém půl roce přesunem na full-time pozici v trade marketingu. Realizace marketingových kampaní v rámci vnitřních prostor obchodu se tak na rok staly mým denním chlebem. Pořád jsem ale postrádal zahraniční zkušenost a chtěl ještě někam zmizet, tak jsem na rok odcestoval do Šanghaje mimo Nestlé. Když pro mě po roce v Číně začala být rýže už sprosté slovo, domluvil jsem se s Nestlé na návratu, tentokrát do marketingu na pozici Junior Brand Managera pro KitKat. Výhodou Nestlé, jako velké firmy je, že můžeš začít jako trainee na pozici, která tě buď bude bavit, nebo přijdeš na to, co jiného bys raději dělal a můžeš se posunout kýženým směrem a nabírat další zkušenosti.

Taaakže, lehárko a nuda? Ušetřím Ti tu práci a rovnou se poohlédni někde jinde. Pokud máš ale chuť nasávat vědomosti, zkušenosti, rychle se učit a jednat zodpovědně, tak pro Tebe Nestlé může být ta správná cesta. Trainee je super start, a to především ze dvou důvodů. Poznáš firmu a lidi v týmu, naučíš se něco nového a můžeš zhodnotit, zda je pro tebe daná pozice/obor relevantní a zajímavý. Druhou výhodou je, že budeš mít možnost ukázat, co v Tobě je. Pokud se osvědčíš, další posun a rozvoj ve firmě je prakticky neomezený,“ popisuje svoji zkušenost Vojtěch Kubricht.

Nikola Korychová, Marketing Trainee Infant Nutrition

foto - Nikola Korychová.jpeg

„Ahoj! Jmenuji se Nikola Korychová a jsem studentkou pátého ročníku ekonomiky a managementu na ČVUT. V Nestlé jsem začala pracovat na konci roku 2019 na pozici Digital Marketing Trainee v divizi Infant Nutrition. Kromě správy instagramového účtu Nestlebabyczsk mám na starost hlavně komunikaci a spolupráci s influencery, kteří nám pomáhají s propagací kojenecké výživy. Dále mám se starám např. o úpravy webových stránek Nestlebaby.cz.

Do Nestlé jsem šla s očekáváním, že se naučím nové věci a budu se podílet na přípravě kreativních kampaní na sociálních sítích. Všechno, co jsem od práce v Nestlé očekávala, se splnilo. Jako bonus jsem zjistila, že je tu skvělá a přátelská atmosféra i velmi příjemné prostředí. Jakožto studentka dost oceňuji, že si pracovní dobu mohu nastavit podle sebe a kolegové mi vyjdou vstříc, hlavně během zkouškového období. Na trainee programu je super to, že můžeš zažít s trainee partou plno skvělých věcí i mimo práci :),“ říká Nikola Korychová.

Lucie Lázinková, Marketing Trainee NESCAFÉ Mainstream & Mixes

 

Lucie-Lazinkova.jpg

“V Nestlé jsem na stáži skoro dva roky a pořád mě to nepřestalo bavit. O stážích jsem se dozvěděla díky spolužákovi ze školy, který Nestlé hrozně vychvalovat, tak jsem si řekla, že to taky zkusím. A vzali mě!

Začínala jsem na pozici trainee na HR v oblasti personální administrativy a mzdového účetnictví. Pochopila jsem, že HR není vůbec žádná nuda! Podílela jsem se na organizaci programů pro nováčky, implementaci nového HR systému nebo vedla agendu pro stážisty. Pak přišla nabídka stáže na marketingu, která nešla odmítnout. Možnost sbírat nové zkušenosti v jiném odvětví a učit se od profíků, to je jeden z důvodů, proč je Nestlé super volba pro rozjezd kariéry. V současné době jsem na stáži na marketingu kávy pro značku NESCAFÉ. Podílím se na tvorbě kampaní a soutěží, natáčíme reklamy nebo inovujeme receptury produktů.

Stáž v Nestlé je jedna velká jízda, při které se rozhodně nudit nebudeš! Nečekej žádný zastaralý korporát, ale dynamické prostředí, přátelskou atmosféru a super partu stážistů,“ s úsměvem popisuje Lucie Lázinková.

Daniel Kaplan, Accounting Trainee

Daniel-Kaplan.jpg

„Jmenuji se Daniel Kaplan a jsem studentem navazujícího magisterského studia Vysoké školy ekonomické, obor účetnictví a finanční řízení podniku. Do Nestlé jsem nastoupil koncem roku 2019 na pozici accounting trainee. Náplní mé práce je například zpracovávání přijatých faktur a statistických výkazů. Převážná část mé agendy probíhá v systému SAP. Díky trainee programu Nestlé se tak dále vzdělávám ve studovaném oboru.

Na trainee pozici jsem se dostal na doporučení spolužačky, která v Nestlé stážovala na HR. Neuběhl ani týden a já už seděl na pohovoru ve velmi příjemné budově. Tehdy jsem ještě nebyl na 100 % rozhodnutý, zda chci měnit své předchozí zaměstnání, ale při seznámení se s pracovním prostředím a přátelským kolektivem jsem měl jasno. Největší výhodou tohoto programu je pro mě rozhodně časová flexibilita. Vzhledem k tomu, že stále studuji, tak je pro mě klíčové přizpůsobovat pracovní dobu svému rozvrhu. Další výhoda spočívá v naší jídelně, kde máme dotované obědy za pár kaček, a to chceš! Díky trainee programu jsem také poznal řadu skvělých lidí, se kterými neustále něco podnikáme.

Za necelý rok v Nestlé jsem se naučil mnoho věcí, poznal nové kolegy, seznámil se také s výrobou, a to není zdaleka vše. Velice rychle jsem se stal součástí týmu, ve kterém mohu prosazovat své nápady a vyzkoušet si také různé činnosti,“ upřímně tvrdí Daniel Kaplan.

Chloé Foucaud, HR Intern

Chloe_trainee-01-cut for web.png

„Moje zkušenost v Nestlé začala oficiálně v srpnu 2020, ale měla jsem pocit, že jsem součástí společnosti dávno předtím, než jsem nastoupila. Prošla jsem si velmi příjemným výběrovým řízení a mohla tak nastoupit jako stážistka ke kolegům na HR oddělení. Po 3,5 letech v oblasti poradentství jsem se potřebovala posunout dál, a jelikož jsem se ten samý rok do ČR odstěhovala, byla to skvělá příležitost. Všichni kolegové mě velmi vřele přivítali a každý si na mě udělal čas, aby mi ukázal, co má v Nestlé na starost. Kromě toho jsem jako Francouzka v Česku byla velmi překvapená, že mi všichni pomohli porozumět českému trhu práce a jejich každodennímu životu, i když byli velmi zaneprázdněni prací a situací spojenou s Covid-19. Za svou kariérní cestu už jsem měla možnost nahlédnout do několika firemních kultur a musím říct, že to, jak Nestlé podporuje své zaměstnance a jak tu funguje týmová práce, mě velmi mile překvapilo

Pokud jde o mé úkoly, měla jsem příležitost pracovat na spoustě projektů a dozvědět se něco více o procesu získávání talentů a rozvoje dovedností. Například jsem pomáhala připravit školení na pohovory pro manažery a naučila jsem se, jak vyhledávat ty nejlepší talenty na trhu, což jsem nikdy předtím nedělala. Určitě bych doporučila práci v Nestlé všem mladým lidem (a nejen mladým)! V Nestlé vám všichni pomůžou rozvíjet se v tom, co vám jde, a vždycky vás podrží i v situacích, kdy si nevíte rady.Děkuji za tuhle skvělou životní zkušenost,“ říka Chloé Foucaud.

Pokud Vás program NNY Academy zaujal a chcete se o něm dozvědět více, zúčastněte se Dne otevřených dveří, na kterém zjistíte, jak to u nás vypadá. Seznámíte se nejen s naší firemní kulturou, ale vyzkoušíte si také spolupráci na menším společném projektu. Navíc Vám poskytneme kariérní poradenství (CV Clinic,) při kterém zjistíte, zda by náš trainee program byl zajímavý právě pro Vás. Všechny potřebné informace najdete na www.karieravnestle.cz v sekce Nestlé pro mladé.