Sort by
Sort by

Jaké kroky podniká Nestlé proti odlesňování?

employees planting a tree

Lesy jsou klíčem k zachování biologické rozmanitosti, boji proti změně klimatu a naplnění našeho závazku dosáhnout do roku 2050 nulových čistých emisí. Poskytují také obživu milionům lidí na celém světě. Usilujeme o to, abychom nejpozději do konce roku 2025 vytvořili dodavatelské řetězce bez odlesňování v případě všech rizikových komodit, tedy palmového oleje, celulózy a papíru, masa, sóji, cukru, kakaa a kávy.

V posledním desetiletí používáme kombinaci nástrojů, jako je mapování dodavatelských řetězců, certifikace a satelitní monitoring, abychom posoudili a řešili rizika odlesňování v našich dodavatelských řetězcích. V prosinci 2022 bylo 99,1 % rizikových komodit, které nakupujeme (maso, palmový olej, celulóza a papír, sója a cukr), vyhodnoceno jako komodity bez rizika odlesňování. V souvislosti s naším závazkem bez odlesňování nadále spolupracujeme jak s drobnými zemědělci, tak s velkými dodavateli.

Zapojujeme se i do iniciativ na výsadbu stromů, například na Slovensku se zaměstnanci Nestlé již od roku 2020 zapojují do projektu Milion stromů pro Slovensko, který organizují Lesy Slovenské republiky, a společně s dalšími dobrovolníky dosud vysadili více než 60 000 stromů po celé zemi.

Zpět na začátek