Sort by
Sort by

Alergie a alergeny

Proč používáte ingredience, které mohou způsobit alergii?

Není možné zcela vyloučit přítomnost alergenů . Cíleně je do výrobků nepřidáváme, jejich přítomnost ale nemůžeme vždy úplně vyloučit, a to z důvodu jejich výskytu v některých surovinách od dodavatelů nebo kvůli křížové kontaminaci. Našim cílem je ve výrobě a surovinách přítomnost jakýchkoli alergenů minimalizovat, pokud to není možné, je přítomnost vždy označená podle platné legislativy.

90 % problémů však způsobuje 14 specifických potravin (kravské mléko, arašídy, obiloviny obsahující lepek, vejce, sója, ryby, korýši, ořechy– např. mandle, lískové ořechy atd. celer, hořčice, sezamová semena, měkkýši, vlčí bob a také oxid siřičitý v potravinách).

Jak poznám, jestli je ve výrobku alergen?

Veškeré alergeny přítomné ve výrobcích Nestlé jsou na obalech uváděny tučně nebo velkými písmeny, případně podtržené, v souladu s platnou českou i evropskou legislativou. Je naprosto vyloučeno, že by případný alergen nebyl na obalu zmíněn. Spotřebitel najde informaci o přítomnosti alergenů přímo ve složení výrobku. Případný možný výskyt stop alergenu je uveden na konci složení.

Na našich obalech jsou to věty na konci složení výrobku "Může obsahovat...", popř. starší verzi "Může obsahovat stopy...". I v tomto případě je alergen uveden tučně.

Se všemi dotazy, které se týkají alergenů a složení našich výrobků, se spotřebitelé mohou obracet na bezplatnou linku 800 135 135 popř. písemně na [email protected].

Zpět na začátek