Sort results by
Sort results by

Granko

Příroda nám dává mnoho dobrého. Ochutnejte nové GRANKO a dopřejte si šálek nejoblíbenějšího kakaa v Čechách a na Slovensku v dosud nejpřírodnější formě 💚, užijte si spoustu zábavy v souladu s přírodou a zapojte se do GRANKO výzvy pod #GRANKOvprirode.

Více než kdy jindy si uvědomujeme, jak je důležité vyjít ven a načerpat dobrou energii 🌞. Všichni také víme, že se musíme naučit chovat k přírodě lépe, aby se stačila regenerovat a zůstala zelená a bohatá i pro další generace. Proto se GRANKO spojilo s vědci a odborníky a přináší 60 jednoduchých a zábavných tipů, jak si báječně užít volný čas, šetrně, a přitom bohatě využít to, co nám příroda nabízí a zároveň tak jednoduše pomoct prostředí 🌳, ve kterém žijeme. Vyberte si z tipů

  • pro rodiny s malými dětmi 👨‍👩‍👧‍👦
  • pro rodiny s většími dětmi 👫
  • pro dospělé bez dětí 🧍

Sledujte 👀 GRANKO na této stránce, Facebooku a Instagramu a nechte se každý měsíc inspirovat novými tipy pro volný čas s pozitivním dopadem na prostředí, které budou bavit celou rodinou.

Zvolte si svou oblíbenou variantu GRANKA a dopřejte si doušek lahodného kakaa přesně podle Vaších představ.

 

Tipy pro Vás a pro přírodu

 

Tipy pro vás připravili tito odborníci

Tereza

Tipy vznikly ve spolupráci se Vzdělávacím centrem TEREZA. Usilujeme o to, aby se děti učily o přírodě a skutečném světě vlastním prožitkem, bádáním a realizací svých projektů. Malé věci začínají od nejmenších. Zkuste to i Vy.

Mgr. Jitka Krbcová, metodička Vzdělávacího centra TEREZA a projektu jdeteven.cz

Mgr. Justina Danišová, metodička Vzdělávacího centra TEREZA a iniciativy Učíme se venku

S podporou:

Mgr. Jakub Kašpar, náměstek ředitele – vedoucí odboru vnějších vztahů Správy KRNAP

Mgr. Šárka Miková, dětská a rodinná psycholožka, lektorka Teorie typů a autorka úspěšných knih

 

Ambasadoři

 

Sandra Nováková


Sandra Nováková – herečka, zakladatelka hudebního a charitativního pořadu Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem, se kterým slaví úspěchy v Malostranské besedě už deset let a přispěla přes milion korun na charitu, a nově i scénáristka celovečerního filmu Matky, jenž je režijním debutem jejího partnera režiséra Vojtěcha Moravce.

„Považuji jako jednu z nejdůležitějších věcí ve výchově našeho syna, naučit ho vztahu, lásce a respektu k přírodě. Protože naše budoucnost je přímo závislá na tom, jak se k přírodě chováme.“

 

Barbara „Babsy“ Jagušák


Barbara „Babsy“ Jagušák – působí jako moderátorka společenských akcí a PR manažerka projektu Fashion Revolution Slovakia. Je autorkou a moderátorkou podcastů Nová doba udržitelná a Big Storiezz by Babsy. Zajímá se o udržitelnou módu a snaží se šířit myšlenku slow fashion.

„Vůni teplého Granka si spojuji s dětstvím. Pamatuji si, jak jsme se sestrou seděly zachumlané pod přikrývkou u babičky, sledovaly jsme večerníček a srkaly Granko. Občas jsme si do něj namáčely i makový loupáček. Ach, to byly krásné časy.“

 

Tamara Šimončíková Heribanová


Tamara Šimončíková Heribanová – autorka próz a knih pro děti je členkou Slovenského centra PEN a organizátorkou literárních workshopů a besed na školách. Je dlouholetou sběratelkou tradičních lidových oděvů, mámou Emilky, manželkou Braniho, dcerou Alenky a Jozefa, sestrou Babsy a vnučkou babičky Marie.

„Objevování krásy v jednoduchosti života, vytváření laskavých vzpomínek díky hravosti, spojení s přírodou – to vše pro mne představuje Granko. Provází mě od dob mých prvních kroků až dodnes, když ho po večerech s dcerkou popíjíme u zurčení potoka na chalupě a ztrácíme se pohledem v hvězdné obloze.“

 

Veronika Fojtů


Veronika Fojtů – lektorka výtvarných a jazykových kurzů. Je dcerou akademického malíře Karla Fojtů, který navrhl pro Granko první obal, na který použil fotku své dcery Veroniky. Bylo jí tehdy dva a čtvrt roku a tváří Granka zůstává Veronika dodnes. Má tři děti.

„Když mě v létě potkáte, bude to pravděpodobně na kole. K přírodě má naše celá rodina velmi kladný vztah. Pohyb, výlety a chalupa na horách jsou prostředí, na které se vždycky těšíme. Dcera si dokonce vybrala přírodovědu jako svůj studijní obor na VŠ. Samozřejmě vnímám stav životního prostředí a sama se snažím žít šetrněji. Jsem moc ráda, že se Granko spojilo s odborníky a věnuje kampaň oslavě přírody a přirozené pomoci prostředí, ve kterém žijeme. Navíc téma podává zábavnou formou a s výhodami jak pro nás tak pro přírodu. Bylo by skvělé, kdyby si lidé uvědomili, že i maličkost může v důsledku znamenat hodně.“

 

 

Co to je „přírodní kakao“?

Každý druh kakaa je produktem z přírody a rozdělení na „přírodní“ a „holandské“ (jinak také „alkalizované“) je dáno způsobem zpracovaní kakaových bobů. V Evropě se tradičně používá kakao holandského typu podle holandského procesu zpracování s upraveným pH, odstínem a jemnější chutí, někdy bývá označeno jako alkalizované. „Přírodní kakao“ alkalizací neprochází, má tedy zachované původní pH, přírodní odstín i přirozenou čokoládovou vůni.

Bylo prokázáno, že kakaové boby jsou bohaté na flavonoidy – velmi ceněné antioxidanty, které pomáhají chránit buňky proti volným radikálům. Kakao také podporuje dobrou náladu a má pozitivní vliv na relaxaci.

Více o kakau se dozvíte na stránkách ORION kakaa.

 

Portfolio

 

GRANKO Originál


GRANKO Originál

Tradiční GRANKO, jak ho máme rádi, se svojí typickou chutí a vůní a více než 40letou historií. Nyní přichází v novém obalu a je obohaceno o pečlivě vybrané vitamíny PRO DOBRÝ START pro všechno, co Vás během dne čeká. Ať jdete do práce a do školy, nebo se chystáte třeba na výlet nebo na brusle, GRANKO Vám dodá dobrou energii, abyste si užili každý den. Stačí jej, zalít teplým nebo studený mlékem a výborný kakaový nápoj je na světě.

 

GRANKO Exclusive


GRANKO Exclusive

U spotřebitelů se zvláště vytříbenou chutí roste v oblibě také varianta s více kakaa a méně sladkou chutí – GRANKO Exclusive, které je výborné také na pečení. Obsahuje o 50 % více kakaa než tradiční GRANKO, je tedy více aromatické a má plnější chuť. Vyzkoušejte recept na Granko dortík.

 

GRANKO S přírodním kakaem


GRANKO S přírodním kakaem

Ochutnejte o něco více z přírody a poznejte, že příroda nám dává mnoho dobrého, a proto je o ni potřeba pečovat. Několik užitečných typů, jak můžete s celou rodinou chránit naši přírodu najdete na plně recyklovatelném obale nového GRANKA a postupně také na tomto webu! GRANKO S přírodním kakaem má přirozeně světlou barvu, intenzivní vůni a jemnou chuť díky nižšímu pH přírodního (nealkalizovaného) kakaa. GRANKO S přírodním kakaem je od přírody dobré!

 

GRANKO Kakaové mléko


GRANKO Kakaové mléko s vitamínem D

Naše nejoblíbenější kakao má nyní nového malého brášku, kterého si můžete hodit do batůžku a vzít si ho s sebou jednoduše kamkoli. Kakaové mléko obsahuje vitamín D pro normální funkci imunitního systému a má lahodnou svěží chuť, je ideální na svačinku na cesty i do školy, na kroužky, nebo na výlety. Je ošetřeno UHT, můžete si ho tedy bez obav hodit do tašky a dát si ho později. Součástí obalu je i papírové brčko.

 

GRANKO Sirup


GRANKO Sirup

Nejkakaovější sirup na trhu. GRANKO Sirup umožňuje snadnou přípravu teplého nebo studeného kakaa navíc i možnost ozdobit svačinku či oblíbené dobrůtky – ovocné či zmrzlinové poháry, palačinky, dortíky, krupičnou či ovesnou kaši aj. Děti bude bavit si připravovat kakao šejkrováním a Vy budete mít radost, že pijí mléko s tolik potřebným vápníkem. GRANKO sirup lze také dobře použít pro přípravu čokoládových dortíků, náplní nebo i drinků.

 

NAKUPUJTE ONLINE