Sort by
Sort by

Purina staví psí hřiště po celém Česku. Přihlaste do září i svou obec

Zpět na Tiskové Zprávy
Praha

Více než 40 % obyvatel České republiky má v rodině alespoň jednoho čtyřnohého přítele, který má rád a zároveň i potřebuje pravidelný pohyb. Značka krmiva pro psy a kočky Purina proto přišla s příležitostí pro města a obce, jak vyjít vstříc místním obyvatelům. Po Česku chce stavět psí hřiště a dát tak chlupáčům i jejich páníčkům prostor pro aktivně strávený čas. Psí hřiště je zároveň příznivé k životnímu prostředí, protože všechny překážky jsou vyrobeny z recyklátu. Tento projekt tak podporuje cirkulární ekonomiku. První psí hřiště tohoto druhu vzniklo v pražském Nedvězí, kde si ho místní starostka nemůže vynachválit. Další už čekají na své zájemce. Přihlásit se do konce září může i vaše obec na: www.purina.cz/nas-vliv/nase-zavazky/purina-psi-hriste.

Neustálé hledání nových míst, kam vyrazit na procházku, aby se nenudil pes ani páníček, bývá občas náročné. Důležité je také zvážit, kam psi smí a jestli je pro ně místo vhodné, jak z hlediska bezpečnosti, tak z hlediska rozvíjení schopností. Purina přišla s řešením v podobě inovativního psího hřiště, které nabízí hned několik benefitů:

  1. Překážky se vyrábí z recyklovaného materiálu, konkrétně plastu ze žlutých popelnic. Lisováním za vysokých teplot se z tohoto vstupního materiálu stává perfektní základ pro výrobu outdoorových překážek, které jsou bezpečné a odolné vůči rozmarům počasí. Oproti běžným materiálům jsou překážky také lehčí a déle vydrží.
  2. Díky efektivnímu využití nepotřebného materiálu byla ušetřena příroda. Důraz na ekologii je dnes všudypřítomný a místní obyvatelé jistě ocení tento extra benefit plusovými body pro svá zastupitelstva.
  3. Agility prospívá fyzické kondici psa i páníčka, upevňuje jejich vzájemný vztah a je dobrý také pro socializaci psa. Agility překážky byly navrženy pod vedením agility trenéra, k zajištění všech bezpečnostních požadavků a maximálního prožitku z pohybu pro všechny psí návštěvníky.

„Psí hřiště si místní získalo, a nejen je, od jeho počátku k nám jezdí i lidé z okolí. Dokonce i někteří z místních počátečních skeptiků hřiště se svými psy pravidelně využívají. Je to opravdu vydařený projekt, který naši obyvatelé velmi uvítali a chválí si ho,“ sdílí svou zkušenost Karolina Trnková, starostka městské části Praha-Nedvězí, kde stojí první Purina psí hřiště.

Purina se postará o výrobu i instalaci hřiště. K překážkám poskytne návod na údržbu i dvouletou záruku a pomůže také s propagací na místě i v okolí. Vlastníkem a organizátorem hřiště bude obec, její vedení tak má vše pod kontrolou.

Výhodou projektu je mimo jiné i to, že může být uskutečněn kdekoliv. Purina otevřela možnost pro všechny obce a z nich vybere několik, kde postaví psí hřiště, které bude pejskům i jejich páníčkům přinášet radost z pohybu, tréninku i vzájemného setkávání, stejně jako v Nedvězí. Svou obec může jakýkoliv zastupitel přihlásit do 30. 9. 2023 zde: www.purina.cz/nas-vliv/nase-zavazky/purina-psi-hriste..


Kontakt pro média:
Tereza Skrbková, manažerka korporátní komunikace, [email protected], +420 724 420 873


Nestlé je největším výrobcem potravin a nápojů na světě. Podniká ve 187 zemích světa, zaměstnává přes 270 000 zaměstnanců. Posláním Nestlé je přinášet sílu potravin pro zlepšení života nás i příštích generací. Nestlé nabízí široké portfolio výrobků a služeb pro lidi i jejich domácí mazlíčky. Jedná se o více než 2 000 značek, od globálních ikon, jako jsou Nescafé nebo Nespresso, až k místním značkám. Základem podnikání Nestlé je strategie rozvoje výživy, zdraví a vyváženého životního stylu. Společnost byla založena před 155 lety ve švýcarském Vevey, kde dodnes sídlí. V Česku Nestlé vyrábí ve svých závodech ZORA Olomouc a SFINX Holešov cukrovinky pod značkami Orion, Kofila, Margot, BonPari, JOJO atd. a v závodě Krupka chlazené a mražené vegetariánské pokrmy pod značkou Garden Gourmet. Na Slovensku v závodě Carpathia Prievidza vyrábí široký sortiment kulinářských výrobků pod značkami Maggi a Carpathia. Více na www.nestle.cz.

Zpět na začátek