Sort by
Sort by

Děti v Holešově oslavily Dětský den novým hřištěm

Zpět na Tiskové Zprávy

Přes 60 dětí z holešovských mateřských škol po přestřihnutí slavnostní pásky doslova vběhlo na nové dětské hřiště. To nechalo vybudovat město Holešov díky příspěvku společnosti Nestlé, jejíž cukrovinková továrna Sfinx je hlavním zaměstnavatelem ve městě.

V úterý 28. května přivítalo nově vybudované dětské hřiště v holešovském zámeckém parku přes šest desítek dětí ze třech místních mateřských škol. Hřiště vzniklo díky podpoře Nestlé, které v Holešově má největší továrnu na bonbóny v Evropě. Dopoledne slavnostně zahájil starosta města Milan Fritz: „Továrna Sfinx společnosti Nestlé oslavila v loňském roce 160. výročí mimo jiné příspěvkem na výstavbu nového dětského hřiště. Je to hřiště, jaké jsme v Holešově ještě neměli. Navíc jeho krásné dřevěné prvky skvěle zapadají do zámeckého parku.“

Ředitelka továrny Nestlé Sfinx Nina Križanová popřála dětem hodně zábavy a zdůraznila důležitost propojení továrny s místními: „Chceme pomáhat Holešov rozvíjet nejen pro naše zaměstnance a jejich rodiny, ale také pro všechny obyvatele.“ Hřiště doplňuje dvojice laviček, které jsou vyrobeny z recyklovaných obalů od Nestlé výrobků. Bohatý dopolední program připravilo pro děti místní Centrum volného času TYMY.


Kontakt pro média:
Tereza Skrbková, manažerka korporátní komunikace, [email protected], +420 724 420 873


Nestlé je největším výrobcem potravin a nápojů na světě. Podniká ve 187 zemích světa, zaměstnává přes 270 000 zaměstnanců. Posláním Nestlé je přinášet sílu potravin pro zlepšení života nás i příštích generací. Nestlé nabízí široké portfolio výrobků a služeb pro lidi i jejich domácí mazlíčky. Jedná se o více než 2 000 značek, od globálních ikon, jako jsou Nescafé nebo Nespresso, až k místním značkám. Základem podnikání Nestlé je strategie rozvoje výživy, zdraví a vyváženého životního stylu. Společnost byla založena před 155 lety ve švýcarském Vevey, kde dodnes sídlí. V Česku Nestlé vyrábí ve svých závodech ZORA Olomouc a SFINX Holešov cukrovinky pod značkami Orion, Kofila, Margot, BonPari, JOJO atd. a v závodě Krupka chlazené a mražené vegetariánské pokrmy pod značkou Garden Gourmet. Na Slovensku v závodě Carpathia Prievidza vyrábí široký sortiment kulinářských výrobků pod značkami Maggi a Carpathia. Více na www.nestle.cz.

Zpět na začátek