Sort by
Sort by

Společnost Nestlé odhalila evropskou Alianci pro mladé

Späť na Tlačové Správy
Praha,

Nestlé navazuje na úspěch své iniciativy „Nestlé needs YOUth“, která pomáhá bojovat s nezaměstnaností mladých v Evropě, a spolu se svými obchodními partnery vytváří Alianci pro mladé („Alliance for YOUth“).

Iniciativa „Nestlé needs YOUth“ zatím v Evropě pomohla téměř 5 000 mladých lidí najít zaměstnání nebo stáž. V České republice a na Slovensku takto našlo uplatnění více než 100 mladých Čechů a Slováků, další téměř stovka vysokoškolských studentů prošla bezplatným Nestlé Kariérním poradenstvím.

„Alliance for YOUth“ pomůže mobilizovat firmy, které chtějí pomoci mladým v Evropě získat práci.

Prezident Evropské komise, José Manuel Barroso, spolu s představiteli portugalské vlády dnes spolu s Laurentem Freixem, výkonným viceprezidentem a ředitelem Nestlé pro Evropu, a s obchodními partnery Nestlé v Lisabonu podepsali Evropskou alianci pro učně („European Alliance for Apprenticeships“) pod záštitou Evropské komise.

„K alianci Nestlé „Alliance for YOUth“ se přidalo více než 150 firem z celé Evropy. Stala se tak prvním celoevropským hnutím, v rámci kterého se soukromé firmy zavazují zlepšit šance mladých lidí na obtížném trhu práce,“ komentoval podpis Freixe.

Prezident Evropské komise Barroso řekl: „Chválím tuto iniciativu podporující Evropskou Alianci pro učně Evropské komise. Významně tak podporuje profesní vzdělávání a nabízí příležitosti pro učně a stážisty po celé Evropě.“

Partneři Nestlé, společnosti Adecco, Axa, Cargill, CHEP, DS Smith, Ernst and Young (EY), Facebook, Firmenich, Google, Nielsen, Publicis Groupe, Salesforce.com, Twitter, a White&Case, při této příležitosti stvrdili svůj závazek podpisem.

V září tohoto roku budou oznámeni další partneři – mezi nimi 15 firem z České republiky a Slovenska, kteří se k „Alliance for YOUth“ přidají.

Závazek „Alliance for YOUth”

“Alliance for YOUth” vznikla spojením předních evropských společností, které si uvědomují, že nezaměstnanost mladých je významným sociálním i ekonomickým problémem našeho kontinentu a chtějí se stát součástí jeho řešení. „Alliance for YOUth“ se zavazuje:

  1. být aktivním členem Evropské Aliance pro učně podporující programy pro učně a stážisty a být aktivním ambasadorem tohoto přístupu v celé Evropě.
  2. rozvíjet množství společných iniciativ, které poskytují mladým lidem relevantní pracovní zkušenosti a stáže
  3. mobilizovat vlastní zaměstnance, aby pomáhali mladým lidem s přípravou na zaměstnání (příprava CV, poradenství k přijímacímu pohovoru).

Více informací o programu pro mladé v ČR a SR: http://www.karieravnestle.cz/nestle-pro-mlade/

Kontakty: [email protected], tel: +41 21 924 2200; [email protected], tel: +420 2 6132 2976

Tisková zpráva