Sort by
Sort by

Nestlé vyhlásilo iniciativu pro podporu zaměstnanosti mládeže v Evropě

Späť na Tlačové Správy
Praha

Společnost Nestlé dnes oznámila své plány, jak v průběhu nadcházejících 3 let napomoci nejméně 20.000 mladých Evropanů ve věku do 30 let najít práci. Iniciativa pro podporu zaměstnanosti mládeže “Nestlé v Evropě” nabídne pracovní místa a vytvoří tisíce učňovských a absolventských pozic do r. 2016.

Jako součást této inciativy, jejíž další podrobnosti budou oznámeny v září 2013, bude Nestlé doporučovat i svým evropským dodavatelům, aby nabízeli mladým lidem pracovní místa, resp. učňovská či absolventská místa.

“Vlády samy o sobě nemohou vyřešit problém nezaměstnanosti mládeže v Evropě – firmy se musejí ujmout své role” uvedl Laurent Freixe, výkonný viceprezident a ředitel Nestlé pro Evropu. „Zavazujeme se nabídnout významnému počtu mladých lidí příležitost učit se a rozvíjet se v naší společnosti. Tyto nové příležitosti jsou přímým výsledkem našeho pokračujícího růstu a investic v Evropě“, dodal.

Bez ohledu na náročné hospodářské podmínky v Evropě, Nestlé na tomto kontinentu i nadále dosahuje růstu a investuje. Nedávné investice zahrnují například závod Nescafé Dolce Gusto ve městě Schwerin v Německu, rozšíření závodu divize Nestlé Professional Davigel v Noyal-Pontivy ve Francii, nové výrobní linky na Nescafé Dolce Gusto v závodě Girona ve Španělsku, které povedou ke zdvojnásobení výroby kávových kapslí.

Pozice, které budou nabídnuty v rámci této iniciativy, se budou týkat všech rozmanitých oblastí byznysu a všech úrovní v rámci firmy – od dělníků ve výrobních závodech přes pozice podpory prodeje až po pozice v řízení byznysu. Nestlé hledá nadané mladé lidi s dovednostmi a vzděláním z učňovských oborů a rovněž absolventy, kteří usilují o své první zaměstnání po skončení vysoké školy. V Nestlé samozřejmě i nadále nacházejí uplatnění pracovníci s dlouholetými zkušenostmi.

V rámci této iniciativy pro zaměstnanost mládeže bude nově najatým pracovnicím a pracovníkům nabídnuto vzdělávání a kariérní poradenství a také koučink a mentoring ze strany kolegů v rámci Nestlé, aby byli lépe připraveni uspět na trhu. “Chceme aby se tato pracovní a učňovská místa stala první příčkou na pracovním žebříčku ve firmě, která vždy uznávala energii, nadání i nasazení mladší generace,” uvedl p. Freixe. K

Bližší informace v angličtině na: http://www.nestle.com/
Kontakt: [email protected] + 420 261 322 976

Tisková zpráva

Späť na začiatok