Sort by
Sort by

Android KitKat

Späť na Tlačové Správy
Praha,

Google a Nestlé: zrodil se “Android KitKat” Na 50 milionů kusů speciální série KitKat bude k dispozici v řadě zemí

Vevey, Švýcarsko, 3.9.2013. Google ukončil měsíce onlinových spekulací na téma jaké bude jméno nejnovější verze operačního systému Android pro mobily. Odhalil, že bude nazván ‘Android KitKat’ podle této oblíbené tyčinky z portfolia Nestlé. Tvůrci nejpopulárnější mobilní platformy na světě se dali dohromady s největší světovou potravinářskou společností a nazvali nově uvedenou platformu ‘Android KitKat’.

Počínaje uvedením Android Cupcake v roce 2009 začali vývojáři při vývoji Androidu používat jména, spojená s tématikou sladkostí. Po Android Cupcake pokračovali v abecedním pořádku až k verzi Android Jelly Bean. Zpráva, že písmeno ‘K’ bude spojeno s názvem tyčinky Nestlé KitKat překvapilo řadu komentátorů z oboru technologií, kteří obecně sdíleli očekávání, že další verze se bude jmenovat ‘Android Key Lime Pie’.

“Nemohli jsme si představit lepší jméno pro naši platformu série Android K než to, které patří chutné čokoládové tyčince, oblíbené mezi členy týmu již od prvních dnů vývoje Androidu”, uvedl Marc Vanlerberghe, ředitel marketingu Androidu. "Jsme nadšeni z toho, že můžeme ohlásit naše partnerství s Androidem, nejoblíbenější mobilní platformou na světě, což nám umožní, aby si ještě více fanoušků KitKat vychutnalo svou pauzu“, uvedl Patrice Bula, šéf marketingu Nestlé’.

“KitKat je jednou z deseti nejrychleji se rozvíjejících značek spotřebního zboží v sociálních médiích, pokud jde o počet fanoušků a jejich zapojení“, pokračoval Bula. „Budeme pokračovat v budování silné přítomnosti KitKat v digitálním prostoru pomocí interaktivních a kreativních značkových kampaní“.

Na počest uvedení Android KitKat bude uvedeno na trh na 50 milionů speciálních tyčinek KiKat v 19 zemích, včetně Austrálie, Brazílie, Německa, Indie, Japonska, Dubaje, Ruska, Británie a USA*. Informace na výrobku nasměruje spotřebitele na webovou stránku android.com/kitkat, kde budou mít příležitost vyhrát ceny včetně omezeného počtu tabletů Google Nexus 7, a také kredity pro Google Play, online obchod Google pro aplikace, hry, hudbu, filmy, knihy a další. Omezené množství tyčinek KitKat ve tvaru „robota“ Android bude rovněž nabídnuto jako ceny do soutěží na vybraných trzích**.

Značkové partnerství Nestlé a Google je nejnovějším krokem Nestlé v ambici využít digitální technologie a online prostor pro přiblížení se ke spotřebitelům a k lepšímu poznání a vyhovění jejich preferencím.

Pracovní překlad originálu. Originál tiskové zprávy v angličtině: http://www.nestle.com/media/newsandfeatures/google-nestle-announce-android-kitkat
Odkaz: http://www.android.com/intl/en_uk/kitkat/

Tisková zpráva

Informace pro média:

Centrála Nestlé [email protected] nebo tel.: +41 21 924 2200. V ČR/SR: [email protected] +420 261 322 976

*)**) Netýká se trhu ČR a Slovenska