Vyvážený životní styl a naši lidé

Zaměstnanci jsou pro nás tím nejdůležitějším, a proto v Nestlé dbáme na jejich spokojenost a kvalitní pracovní prostředí.

Kromě množství zaměstnaneckých výhod, možnosti plánovat a rozvíjet kariéru či využívat flexibilních pracovních podmínek (více na www.karieravnestle.cz) jsme vyvinuli i ucelený interní program zaměřený na výživu, zdraví a zdravý životní styl.

Tento program zahrnuje :

  • podporu pohybu – pravidelné sportovní aktivity, sportovní turnaje,
  • vzdělávání – NQ školení (nutriční kvocient) – školení o základech výživy, poradenství s nutriční terapeutkou
  • podporu zdraví - pravidelné masáže, wellness dny – osvěta, diagnostika poradenství, kontrola správného nastavení pracovního prostředí, podpora dárců krve

Za tyto aktivity jsme získali několik ocenění:

  • Soutěž „Top odpovědná firma“: 2012 - 2. místo v kategorii „Pracoviště budoucnosti“
  • Titul ministerstva zdravotnictví ČR „Podnik podporující zdraví“ (2006-2015) 
  • Titul ministerstva zdravotnictví ČR „Podnik podporující zdraví“ (2015-2018)

Krokování – podporujeme pohybu a týmovou zábavu

KrokováníOd roku 2013 organizujeme pro naše zaměstnance týmovou soutěž, Krokování2, zaměřenou na podporu fyzické aktivity dle preferencí každého jednotlivce. Zaměstnanci všechny pohybové aktivity, které podnikají, zaznamenávají do interaktivní internetové aplikace. Zaznamenané aktivy (jako je chůze, běh, jízda na kole, jízda na in-line bruslích a další) se přepočítají na vydanou energii a týmy tak mezi sebou soutěží, kdo vydá více energie.

rok počet účastníků počet týmů celková vydaná energie (kcal)
2014 148 37 3 438 936
2015 208 52 5 146 560

V roce 2015 naši lidé vydali v této soutěži energii, která by průměrné dospělé osobě vystačila na dobu sedmi let! Konkrétně na 2 573 dní.