Společnost Nestlé podporuje úsilí Evropské unie o lepší výživu

Zpět na seznam Tiskových zprávBrusel,VI 21, 2016

  • Luis Cantarell, výkonný vice-prezident Nestlé, oceňuje úsilí nizozemského předsednictví vyvinout rámec motivující k investicím do výživy.
  • Společnost v nadcházejících měsících oznámí nové závazky v oblasti výživy a zdraví.
  • Nestlé renovuje stávající portfolio potravin a nápojů a vyvíjí personalizovaná výživová řešení, která lidem pomohou předcházet či zmirňovat průběh nemocí.

Společnost Nestlé dnes podpořila úsilí nizozemského předsednictví EU vyvinout celoevropskou výživovou politiku, která by motivovala potravinářský průmysl investovat do zdravějších produktů.

Luis Cantarell, výkonný vice-prezident Nestlé pro Evropu, střední východ a severní Afriku říká: „Nyní máme 28 různých národních řešení stejného problému. Záměna za jeden dlouhodobý evropský politický rámec vytvoří rovné podmínky a podpoří konkurenci, což povede k inovacím v oblasti výživy.“

Pan Cantarell promluvil na oslavách 150 let od založení společnosti Nestlé v Bruselu, kterých se zúčastnilo více než 300 osobností evropské politiky i občanské společnosti. Mluvilo se především o potravinách, udržitelnosti, budoucnosti výživy a také o závazcích Nestlé vůči společnosti.

Pan Cantarell také zdůraznil nutnost jednat nyní, firmy nemohou čekat na změny zákonů. „V situaci, kdy je 30 % evropské populace obézních, máme problém a měli bychom dělat více,.“ říká.

V posledních dvou letech společnost Nestlé odstranila ze svých výrobků 8 600 tun cukru, 260 tun sodíku a 440 tun nasycených tuků. Firma v nadcházejících měsících oznámí nové závazky v oblasti výživy a zdraví.

Řečníci na konferenci, která se konala u příležitosti oslav, vyzývali potravinářský průmysl k dalším inovacím a vývoji výrobků pro 21. století odrážející nové stravovací návyky a demografické změny.

Kromě renovací existujícího výrobkového portfolia Nestlé vyvíjí personalizovaná výživová řešení prostřednictvím podniku Nestlé Health Science, který byl založen v roce 2011.

V současné době firma zkoumá, jak genetické a další osobnostní faktory ovlivňují fungování výživy pro jednotlivce.

„Vědecký základ a personalizace – to je příští generace výživy, která bude hrát klíčovou roli v předcházení nemocem,“ řekl pan Cantarell.

 

Kontakt pro média:
Andrea Brožová, kontakt pro média, andrea.brozova@cz.nestle.com, +420 724 420 148
JUDr. Vratislav Janda, ředitel pro korporátní záležitosti, vratislav.janda@cz.nestle.com, +420 602 217 129

 

Tisková zpráva