Program Nestlé pro zdraví dětí už druhým rokem vzdělává děti ve vyváženém životním stylu.

Zpět na seznam Tiskových zprávII 20, 2017

Průzkum Světové zdravotnické organizace odhalil, že české děti nedodržují správnou životosprávu. Často nesnídají a především dívky mají pokřivené vnímání své tělesné hmotnosti. Společnost Nestlé na tuto situaci reaguje programem „Nestlé pro zdraví dětí“, kterým již prošlo 48 000 dětí. Program nyní získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Za dva roky tři týmy lektorů navštívily více než 400 škol a pracovaly s téměř 48 000 dětí. Pro letošní je plán proškolit dalších 25 000 dětí. Program za 2 roky své existence navštívil a proškolil děti v 11 regionech České republiky. Téměř 60 % ze všech  proškolených dětí je ve věku 9-12 let. Tedy ve věku, kdy jsou ochotny tyto informace přijímat a můžeme tak podpořit správné návyky v celé rodině.

V loňském roce program získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. To je pro program důležitým milníkem. Program byl připraven tak, aby podporoval kroky ve školství vedoucí ke zlepšení stravovacích návyků dětí. Udělení záštity je potvrzením toho, že se to podařilo a školy mohou materiály využívat pro výchovu dětí ke zdraví.

„Záštity ministerstva si velice vážíme,“ říká Torben Emborg, generální ředitel Nestlé Česko. „Je důkazem, že jdeme správnou cestou a naše úsilí o propagaci vyváženého životního stylu mezi dětmi má smysl.“
Podle průzkumů WHO (Světová zdravotnická organizace) v České republice 80% patnáctiletých dětí nevečeří společně s rodiči a každé druhé dítě vůbec nesnídá. Podle stejného průzkumu je v tomto věku v ČR 12 % obézních dívek a 23 % obézních chlapců. Přitom 38 % dívek v tomto věku si myslí, že jsou příliš tlusté a dokonce 37 % nějakým způsobem snižuje svou váhu. Oproti tomu o sobě jako o tlustých uvažuje 21 % chlapců a hubnout se snaží 19 %. To jsou problémy, se kterými se společnost v celé Evropě potýká. Nestlé pro zdraví dětí se snaží tento trend zvrátit.

„Jsou to právě nesprávné stravovací návyky a pokřivené vnímání sebe sama, které často vedou k nesprávnému a někdy až nebezpečnému chování a životnímu stylu.“ říká Martina Šilhánová, manažerka CSR společnosti Nestlé Česko.

Vyvážený životní styl je prevencí před obezitou, nadváhou a dalšími civilizačními chorobami, které jsou s obezitou spojeny, např. cukrovka.

Kontakt pro média:
Andrea Brožová, kontakt pro média, andrea.brozova@cz.nestle.com, +420 724 420 148

Tisková zpráva