Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Celosvětově se do programu Nestlé Healthy Kids zapojilo více než 8 mil dětí z 84 zemí Afriky, Asie, Evropy a Ameriky. V současné době na programu spolupracuje téměř 300 partnerů z oblasti místních vládních organizací, vedoucích univerzit, vědeckých institucí a asociací dětské výživy.

Program Nestlé Healthy Kids byl zaveden v roce 2009 a podporuje vzdělávání dětí ve školách v oblasti výživy a zdraví. V České republice byl program uveden do škol v roce 2015 a na školách je realizován lektory společnosti ŠIK CZ.

Ve vzdělávací části projektu jsou vyvíjeny a nabízeny učitelům základních škol moderní pedagogické pomůcky podporující výuku o vyváženém životním stylu. Odpovídají výživovým doporučením Společnosti pro výživu, která je odborným partnerem projektu. Ve školním roce 2015/16 se do projektu zapojilo v České a Slovenské republice více než 22 000 dětí základních škol. Program i nadále rozvíjíme a pracujeme na digitalizaci materiálů tak, aby je bylo možné využívat v interaktivních učebnách. Název programu jsme převedli do češtiny jako Nestlé Pro Zdraví Dětí. V tomto školním roce program osloví více než 30 000 dětí. Pro ně je připravena kromě jiného i jednoduchá hra propagující vyšší spotřebu zeleniny (viz ukázka).