Sort by
Sort by

Závod Krupka

Společnost Tivall byla založena v roce 1986 v Izraeli. Jejími produkty jsou nutričně vyvážené vegetariánské a veganské potraviny. Zaměřuje se zejména na mražený a chlazený sortiment, se kterým prorazila nejen na domácím izraelském trhu, ale také v Evropě. Výrobky, které nahrazují maso, nechybí mezi nimi třeba vegetariánský hamburger nebo řízek, doplňují čistě zeleninové výrobky i speciální kombinované výrobky, v nichž najdete zeleninu, sýr, koření a další.

Od roku 2007 začala společnost Tivall provozovat výrobní závod i u nás v České republice v Krupce u Teplic. Výstavbu a zahájení výroby iniciovalo silné potravinářské uskupení Osem, s nímž se v průběhu doby Tivall spojoval. Osem je reprezentantem Nestlé v Izraeli a v jeho vedení jsou bratři Propperové mající kořeny v ČR. Investice do závodu dosáhla v první fázi výše 30 mil. USD a přinesla až 200 pracovních míst. Vegetariánské a veganské chlazené pokrmy z krupského podniku od té doby směřovaly na řadu evropských trhů, především pak do Francie, zemí Beneluxu, Skandinávie, ale také Itálie, Německa, Švýcarska nebo až do USA.

Tivall CZ se v roce 2018 stal oficiálně součástí rodiny Nestlé jako závod Nestlé Krupka. Společnost zde následně vynaložila velké investice na rozšíření výroby a navýšení počtu personálu. Z menší společnosti založené na rodinných principech se tak stala jedna z nejrychleji se rozvíjejících firem na Teplicku. Na podzim roku 2020 měl přes 500 zaměstnanců a v provozu již tři výrobní linky. V roce 2020 byly zahájeny přípravné práce pro rozsáhlé stavební úpravy v areálu firmy, které proběhnou v roce 2021 a přispějí ke vzniku modernějšího pracovního zázemí odpovídající úspěšné firmě.

Vegetariánské a veganské chlazené výrobky krupské továrny jsou v obchodech známé pod značkou Garden Gourmet. Inspirují se novou generací gurmánů a podporují alternativní přístup ke stravování. V duchu filosofie přinášet chutné recepty a jídla rostlinného původu s čistým svědomím oslovují zákazníky, jimž záleží na zdraví, morálních zásadách a ochraně přírody. Výrobky jsou dodávány do největších řetězců, jakými jsou například Tesco, Sainsbury, Morrisons, Asda, Albert Heijn a Delhaize. V mnoha evropských zemích se společnost stala lídrem na trhu a také klíčovým dodavatelem výrobků prodávaných pod vlastními značkami maloobchodů. Mezi významnými současnými zákazníky závodu Nestlé Krupka je také světový řetězec restaurací McDonald´s.

Od roku 2019 je značka Garden Gourmet dostupná také na českém trhu. Do slovenských řetězců vstoupila o rok později. Od té doby zde neustále rozšiřuje nabídku chlazených pokrmů, které jsou vhodné nejen pro vegetariány a vegany, ale také pro flexitariány. V České republice je najdete v prodejnách společnosti Ahold, Billa, Tesco a další. Na Slovensku zase v obchodní síti a supermarketech Kaufland nebo Labas Fresh.