Sort by
Sort by

Zaměstnanci Nestlé pomohou místním zařízením pro seniory

Charita pomoc seniorům
Zpět na Tiskové Zprávy
Praha

Nestlé se stalo ambasadorem veřejné sbírky Charity Česká republika na podporu poskytovatelů sociálních služeb. Ta pomůže zabezpečit nákup zdravotnického vybavení, prostředků a dalších pomůcek na zvýšení ochrany seniorů a jejich pečovatelů před nákazou koronavirem. Společnost se zavázala z vlastních zdrojů zdvojnásobit sumu dobrovolných příspěvků, které její zaměstnanci pro tento účel darují.

„Nacházíme se v nelehké době. Naši zaměstnanci v posledních týdnech vymýšlejí nové možnosti, jak pomoci těm, kteří to nyní opravdu potřebují. Na organizace poskytující neustálou péči seniorům se trochu zapomínalo. Jejich zaměstnanci přitom v posledních týdnech, často bez potřebných ochranných pomůcek, denně riskují své zdraví, aby seniorům zabezpečili nezbytnou ochranu a péči. Rozhodli jsme se jim pomoct, a to formou podpory veřejné sbírky Charity ČR. Věřím, že do sbírky přispějí i naši zaměstnanci, přičemž dar od každého z nich bude společností Nestlé zdvojnásoben. Tímto způsobem pomůžeme zajistit zdravotnické vybavení a další nezbytné prostředky, abychom ochránili zdraví pečovatelů a životy seniorů,“ říká Vratislav Janda, ředitel pro korporátní záležitosti Nestlé Česko a Slovensko.

Pro zajištění pomoci poskytovatelům sociálních služeb pro seniory se společnost Nestlé spojila s organizací Charita Česká republika. Na slovenském trhu pak spolupracuje se Slovenskou katolíckou charitou.

Kamiony potravin: Pomoc na všech frontách v první linii
Kromě dobrovolného daru pro pečovatele o seniory se zaměstnanci Nestlé postarali i o zdravotníky, hasiče, policisty a další. V minulých dnech byly do skladů příslušných složek IZS a nemocnic v Česku a na Slovensku rozvezeny tisíce kartonů cukrovinek, kávy a dalších potravin. Zboží v hodnotě více než 7 mil. Kč bylo distribuováno pro české i slovenské organizace, které jsou v první linii boje s COVID-19.

Nestlé pomáhá i ve světě
V reakci na aktuální situaci Nestlé spojilo síly s Mezinárodní federací společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce. Zavázalo se poskytnout potraviny, klinickou výživu a balenou vodu tam, kde je to nejvíce potřeba. Dále přispěje částkou 10 mil. CHF (27 mil. Kč) zemím, které jsou současnou situací nejvíce zasaženy.


Kontakt pro média:
Robert Kičina, manažer pro korporátní komunikaci, [email protected], +420 724 420 148


Nestlé je největším výrobcem potravin a nápojů na světě. Podniká v 189 zemích světa, zaměstnává 328 000 zaměstnanců. Posláním Nestlé je zvyšovat kvalitu života a přispívat ke zdravější budoucnosti. Nestlé nabízí široké portfolio výrobků a služeb pro lidi i jejich domácí mazlíčky. Jedná se o více než 2 000 značek, od globálních ikon jako je Nescafé nebo Nespresso až k místním značkám. Základem podnikání Nestlé je strategie rozvoje výživy, zdraví a vyváženého životního stylu. Společnost byla založena před více jak 150 lety ve švýcarském Vevey, kde dodnes sídlí. V Česku Nestlé vyrábí ve svých závodech ZORA Olomouc a SFINX Holešov cukrovinky pod značkami Orion, Kofila, Margot, BonPari, JOJO atd. a v závodě TIVALL Krupka chlazené a mražené vegetariánské pokrmy pod značkou Garden Gourmet. Na Slovensku v závodě Carpathia Prievidza vyrábí široký sortiment kulinářských výrobků pod značkami Maggi a Carpathia. Více na www.nestle.cz.

Zpět na začátek