Sort results by
Sort results by

Unikátní papírová balící linka tyčinek YES! má za sebou první rok fungování

Zpět na Tiskové Zprávy
Praha,

Přesně před rokem představila společnost Nestlé první plně recyklovatelný papírový obal ve vysokorychlostní výrobě, do kterého začala balit oblíbené ořechové tyčinky YES!. Během uplynulého roku se jich na český trh dostalo více než 400,000 kusů. Nově se jejich výroba v červenci přesouvá z Velké Británie do České republiky. Na podzim navíc značka YES! plánuje představit dva nové výrobky, které jsou inspirovány současnými trendy ve vyváženém snackingu.

“Značka YES! v loňském roce vstoupila na trh velice úspěšně. Dle čísel prodejnosti na vybraných zákaznících můžeme potvrdit, že ve vybraných měsících roku 2019 se YES! tyčinky staly nejprodávanějšími ořechovými tyčinkami na trhu. Před rokem se nám navíc úspěšně povedlo nahradit plastový obal papírovým a snížit tím environmentální stopu tyčinek. Takové výsledky nás těší a motivují. Navíc bedlivě sledujeme aktuální trendy ve snackingu. Proto již dnes můžeme prozradit, že v druhé polovině roku uvedeme na trh nové varianty, které zde zatím nemají konkurenci,“ říká Martin Jiruška, Senior Brand Manažer značky YES!.

Za uplynulý rok se v České republice prodalo více než 400,000 kusů YES! tyčinek balených do papírového obalu. Výsledky vycházejí z prodejních čísel, které značka eviduje. Úspěšný přechod z plastových obalů na papírové je jedním z kroků společnosti Nestlé, která tím plní své závazky směrem k vizi o budoucnosti bez odpadů. Pro tento rok se společnost především zaměřila na úsporu užitých plastů v obalech produktů na českém i slovenském trhu. Dochází k odstranění plastových folií či redukci kombinovaných obalů. Svými kroky Nestlé plánuje ve svých závodech u nás a na Slovensku ušetřit až 20 tun plastů za rok.

Kombinace mandlí, soli a hořké čokolády vítězí

Portfolio značky YES! aktuálně na českém trhu čítá tři druhy ořechových a jeden druh ovocných tyčinek. Mezi ořechovými jednoznačně vítězí YES! tyčinka s mandlemi, mořskou solí a hořkou čokoládou. Zdatně jí sekunduje YES! tyčinka s pekanovými ořechy, banánem a hořkou čokoládou, která byla před nedávnem uvedena na náš trh. Značka oslavuje rozmanitost přírody, která jí dává možnost vybírat ze širokého spektra chutí a barev rozličných ingrediencí, jež jsou ideální pro chutný snack. Na podzim tohoto roku plánuje uvést dvě nové varianty, které zatím nemají na našem trhu konkurenci.

Přesun výroby tyčinek YES! do ČR

Jednou ze zajímavých událostí roku 2020 se pro společnost Nestlé stává přesun výroby YES! tyčinek z Velké Británie do České republiky. V těchto dnech nabíhá první vysokorychlostní výroba s balením do papíru u nás a oblíbené tyčinky tak z Olomouce poputují do celého světa. Spolu s již existujícími příchutěmi vyrobí v Olomouci i avizované novinky pod značkou YES!


Kontakt pro média:
Robert Kičina, manažer pro korporátní komunikaci, [email protected], +420 724 420 148


Nestlé je největším výrobcem potravin a nápojů na světě. Podniká v 189 zemích světa, zaměstnává 328 000 zaměstnanců. Posláním Nestlé je zvyšovat kvalitu života a přispívat ke zdravější budoucnosti. Nestlé nabízí široké portfolio výrobků a služeb pro lidi i jejich domácí mazlíčky. Jedná se o více než 2 000 značek, od globálních ikon jako je Nescafé nebo Nespresso až k místním značkám. Základem podnikání Nestlé je strategie rozvoje výživy, zdraví a vyváženého životního stylu. Společnost byla založena před více jak 150 lety ve švýcarském Vevey, kde dodnes sídlí. V Česku Nestlé vyrábí ve svých závodech ZORA Olomouc a SFINX Holešov cukrovinky pod značkami Orion, Kofila, Margot, BonPari, JOJO atd. a v závodě Krupka chlazené a mražené vegetariánské pokrmy pod značkou Garden Gourmet. Na Slovensku v závodě Carpathia Prievidza vyrábí široký sortiment kulinářských výrobků pod značkami Maggi a Carpathia. Více na www.nestle.cz.