Sort by
Sort by

Novým generálním ředitelem Nestlé Česko a Slovensko bude Michiel Kernkamp

Michiel Kernkamp
Zpět na Tiskové Zprávy
Praha

Michiel Kernkamp nastoupí na pozici generálního ředitele Nestlé Česko a Slovensko dne 1. října. Sídlit bude v Praze, odkud bude mít přímou odpovědnost nejen za Česko a Slovensko, ale od 1. ledna 2021 také za Maďarsko, Polsko a pobaltské státy. Michiel vystřídá ve funkci současného generálního ředitele Torbena Emborga, který řídil podnikání Nestlé na českém i slovenském trhu od roku 2010 až do současnosti.

„Těším se na spolupráci s českým a slovenským týmem, stejně jako na týmy z Maďarska, Polska a Pobaltí. Společně budeme objevovat a nabízet sílu ukrytou v potravinách pro zlepšení života našich spotřebitelů a komunit v těchto zemích,“ říká Michiel Kernkamp nastávající generální ředitel Nestlé Česko a Slovensko.

Michiel Kernkamp začal svoji kariéru v roce 1995 v Nestlé Malajsie, kde zastával různé pozice v oblasti prodeje a marketingu. V roce 1998 byl jmenován provozním ředitelem pro Čínu, Japonsko, Koreu a Oceánii se sídlem ve Švýcarsku. V roce 2001 se vrátil do Malajsie jako ředitel divize kávy a nápojů v Nestlé Malajsie/Singapur. Od roku 2005 do roku 2009 vedl japonské podnikání v oblasti kávy a nápojů jakožto divizní ředitel se sídlem v Kobe. Následně vstoupil do Nestlé Professional na pozici ředitele globálních značkových nápojů se sídlem ve Vevey. O sedm let později se Michiel přesunul na skandinávský trh jako tamní generální ředitel. Skrze své rozhodné vedení a neformální i pragmatický přístup v posledních pěti letech vedl transformaci podnikání Nestlé ve skandinávských zemích. Michiel za sebou zanechává prosperující nordický trh s rostoucí ziskovostí, lepší nákladovou strukturou a lepším vnímáním společnosti Nestlé.

Michiel se aktivně zajímá o spolupráci s dalšími subjekty v potravinářském řetězci při zlepšování udržitelnosti, inkluze a zdraví v potravinářském systému. Během svého působení v severských zemích pravidelně vystupoval na místních i mezinárodních fórech na téma lepšího využití potravin a snižování jejich plýtvání.

Současný generální ředitel České a Slovenské republiky, Torben Emborg, který na své pozici působil deset let, převezme roli generálního ředitele skandinávského trhu a vystřídá Michiela Kernkampa.


Kontakt pro média:
Robert Kičina, manažer pro korporátní komunikaci, [email protected], +420 724 420 148


Nestlé je největším výrobcem potravin a nápojů na světě. Podniká v 189 zemích světa, zaměstnává 328 000 zaměstnanců. Posláním Nestlé je zvyšovat kvalitu života a přispívat ke zdravější budoucnosti. Nestlé nabízí široké portfolio výrobků a služeb pro lidi i jejich domácí mazlíčky. Jedná se o více než 2 000 značek, od globálních ikon jako je Nescafé nebo Nespresso až k místním značkám. Základem podnikání Nestlé je strategie rozvoje výživy, zdraví a vyváženého životního stylu. Společnost byla založena před více jak 150 lety ve švýcarském Vevey, kde dodnes sídlí. V Česku Nestlé vyrábí ve svých závodech ZORA Olomouc a SFINX Holešov cukrovinky pod značkami Orion, Kofila, Margot, BonPari, JOJO atd. a v závodě Krupka chlazené a mražené vegetariánské pokrmy pod značkou Garden Gourmet. Na Slovensku v závodě Carpathia Prievidza vyrábí široký sortiment kulinářských výrobků pod značkami Maggi a Carpathia. Více na www.nestle.cz.

Zpět na začátek