Sort results by
Sort results by

Nestlé na cestě za udržitelností: Založilo Institut pro vývoj obalů

Zpět na Tiskové Zprávy
Praha,

Nestlé oznámilo vytvoření Institutu pro vývoj obalů (Institute of Packing Sciences) určeného ke zkoumání a vývoji funkčních, bezpečných a k přírodě šetrných obalů. Jedná se o další krok k dosažení závazku společnosti, že do roku 2025 bude 100 % jejich obalů recyklovatelných a opakovaně použitelných.

 „Chceme být lídry ve vývoji nejlépe udržitelných obalů všech našich potravinových i nápojových výrobků. Abychom toho dosáhli, posilujeme schopnosti našeho výzkumu pro vývoj obalových materiálů. Uvědomujeme si vzrůstající problém s obalovým odpadem, obzvlášť tím plastovým, proto se zaměřujeme na minimalizování našeho dopadu na životní prostředí. Zároveň chceme stále dodávat našim zákazníkům zdravější a chutnější produkty,“ říká Mark Schneider, generální ředitel koncernu Nestlé.

Institut pro vývoj obalů, který spadá pod globální výzkumnou organizaci Nestlé, bude situován v Lausanne ve Švýcarsku. S celkem 50 zaměstnanci, nejmodernějším laboratorním komplexem a vybavením pro rychlý výzkum, bude spolupracovat s globální sítí R&D. Na vývoji se budou podílet i akademici, dodavatelé a start-upy. Cílem bude vyhodnocení bezpečnosti a funkčnosti různých udržitelných obalových materiálů. Nová řešení budou následně testována v rámci různých kategorií výrobků, než budou zařazena do globálního portfolia společnosti Nestlé.

Nestlé tímto krokem pokračuje v cestě za svými závazky v udržitelnosti. V loňském roce společnost investovala do výzkumu a vývoje zhruba 1,7 miliardy CHF.

Kontakt pro média:
Robert Kičina, manažer pro korporátní komunikaci, [email protected], +420 724 420 148