Sort results by
Sort results by

Koronavirus mění režim doplňování potravin v obchodech

Zpět na Tiskové Zprávy
Praha,

Nestlé a další výrobci potravin se dohodli s obchodními řetězci na změně pracovního režimu obchodních zástupců a merchandiserů. Ti budou nově navštěvovat obchody mimo otevírací dobu. Cílem je zachovat úroveň zásobování a servisu, na kterou jsou obchodníci a spotřebitelé zvyklí, a zároveň nezvyšovat koncentraci lidí v obchodech v čase nakupování.

„Toto opatření má preventivní charakter a snižuje riziko šíření nemoci. Chráníme zdraví našich zaměstnanců při strategicky důležité činnosti, jakou je zásobování spotřebitelů potravinami. Naším cílem je zachovat plný chod potravinového systému,“ říká Vratislav Janda, ředitel pro korporátní záležitosti Nestlé Česko a Slovensko.

Fyzická přítomnost zástupců dodavatelů na prodejnách je důležitá z hlediska doplňování zboží a realizace prodejných a reklamních aktivit. Návštěvy mimo otevírací dobu umožní dodržovat doporučenou bezpečnou vzdálenost a je v souladu s vládním nařízením, které dále požaduje omezit pohyb na veřejných místech na nezbytně nutnou dobu, omezit kontakty s jinými osobami a minimalizovat kontakt se zákazníky. V kombinaci s ochrannými pomůckami tak rozhodnutí minimalizuje riziko nákazy zaměstnanců dodavatelů a řetězců, ale i nakupujících. Opatření přispívají k zachování funkčnosti potravinového systému, což je v nejvyšším zájmu všech zainteresovaných stran.


Kontakt pro média:
Robert Kičina, manažer pro korporátní komunikaci, [email protected], +420 724 420 148


Nestlé je největším výrobcem potravin a nápojů na světě. Podniká v 189 zemích světa, zaměstnává 328 000 zaměstnanců. Posláním Nestlé je zvyšovat kvalitu života a přispívat ke zdravější budoucnosti. Nestlé nabízí široké portfolio výrobků a služeb pro lidi i jejich domácí mazlíčky. Jedná se o více než 2 000 značek, od globálních ikon jako je Nescafé nebo Nespresso až k místním značkám. Základem podnikání Nestlé je strategie rozvoje výživy, zdraví a vyváženého životního stylu. Společnost byla založena před více jak 150 lety ve švýcarském Vevey, kde dodnes sídlí. V Česku Nestlé vyrábí ve svých závodech ZORA Olomouc a SFINX Holešov cukrovinky pod značkami Orion, Kofila, Margot, BonPari, JOJO atd. a v závodě Krupka chlazené a mražené vegetariánské pokrmy pod značkou Garden Gourmet. Na Slovensku v závodě Carpathia Prievidza vyrábí široký sortiment kulinářských výrobků pod značkami Maggi a Carpathia. Více na www.nestle.cz.