Sort by
Sort by

Dej si pauzu, nově i rostlinně! Nestlé uvádí KitKat Vegan na český trh

KitKat Vegan

Vegani, lidé s laktózovou intolerancí nebo prostě kdokoliv, kdo rád zkouší novinky, se může těšit na KitKat Vegan. Receptura této čokoládové tyčinky neobsahuje živočišné složky, přidaná barviva ani konzervanty. K její výrobě se využívá 100% udržitelně získávané kakao, mléko nahrazuje alternativa na bázi rýže. KitKat Vegan je první cukrovinkou od Nestlé v Česku s certifikací Vegan Society. K dostání bude od konce března exkluzivně v internetovém obchodě Rohlik.cz.

Rozlámat na čtyři kousky, nebo se zakousnout do všech najednou? Veganskou tyčinku KitKat si vychutnáte v oblíbené variantě „4 Finger“, tedy tabulky tvořené čtyřmi odlomitelnými tyčinkami. Křehké oplatky jsou zalité v čokoládě vyráběné ze 100% udržitelně získávaného kakaa. Místo mléka ve složení najdete rýžový sirup. Tyčinka je tak kompletně bezlaktózová a veganská, což potvrzuje i certifikace Vegan Society.

KitKat chce být šetrnější k planetě

Uhlíková stopa nové tyčinky je o 18 % nižší než u klasické varianty. V roce 2021 se značka KitKat zavázala k dosažení uhlíkové neutrality do roku 2025. Zaměřuje se na snížení emisí, které vznikají při získávání surovin, výrobě produktu i jeho distribuci. Za posledních 20 let se také podařilo omezit spotřebu energie při výrobě tyčinek o více než 40 %.

Kromě veganských cukrovinek, kam patří i přirozeně veganské bonbony, například BON PARI, Hašlerky či vybrané želé JOJO, portfolio Nestlé zahrnuje také rostlinné alternativy masných výrobků. Pod značkou Garden Gourmet je vyrábí v severočeské Krupce u Teplic.

Novinka bude k dispozici od 27. března 2023 exkluzivně v e-shopu Rohlik.cz.
Doporučená maloobchodní cena za balení KitKat Vegan o hmotnosti 41,5 g je 34,90 Kč.


Kontakt pro média:
Tereza Skrbková, manažerka korporátní komunikace, [email protected], +420 724 420 873


Nestlé je největším výrobcem potravin a nápojů na světě. Podniká ve 187 zemích světa, zaměstnává přes 270 000 zaměstnanců. Posláním Nestlé je přinášet sílu potravin pro zlepšení života nás i příštích generací. Nestlé nabízí široké portfolio výrobků a služeb pro lidi i jejich domácí mazlíčky. Jedná se o více než 2 000 značek, od globálních ikon, jako jsou Nescafé nebo Nespresso, až k místním značkám. Základem podnikání Nestlé je strategie rozvoje výživy, zdraví a vyváženého životního stylu. Společnost byla založena před 155 lety ve švýcarském Vevey, kde dodnes sídlí. V Česku Nestlé vyrábí ve svých závodech ZORA Olomouc a SFINX Holešov cukrovinky pod značkami Orion, Kofila, Margot, BonPari, JOJO atd. a v závodě Krupka chlazené a mražené vegetariánské pokrmy pod značkou Garden Gourmet. Na Slovensku v závodě Carpathia Prievidza vyrábí široký sortiment kulinářských výrobků pod značkami Maggi a Carpathia. Více na www.nestle.cz.

Zpět na začátek