Sort by
Sort by

Proč podporuje Nestlé kojení?

Věříme, že mateřské mléko je tou nejlepší výživou pro kojence a proto podporujeme doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) o výlučné výživě mateřským mlékem nejméně v prvních šesti měsících života.

Označení „kojení je to nejlepší pro vaše dítě“ používáme kdekoli a kdykoli je to možné a relevantní, např. na obalech dětské výživy a ve veškeré komunikaci. Výhody kojení popisujeme ve vzdělávacích materiálech, které připravujeme pro profesionály ve zdravotnictví i rodiče. Ve spolupráci s vládami a zdravotnickými institucemi organizujeme pro zdravotnickou komunitu kampaně a semináře o kojení.

Kojení je nejlepší

Pevně věříme, že mateřské mléko je ideální potravou pro novorozence a kojence. V souladu s doporučením Světové zdravotnické organizace propagujeme výživu výlučně mateřským mlékem nejméně v prvních šesti měsících života.

Prvních 1 000 dnů: klíčová příležitost

Aby děti zdravě rostly a rozvinuly veškerý svůj potenciál, je nezbytné, aby v prvních 1 000 dnech svého života dostávaly dobrou výživu – od okamžiku početí až po jejich druhé narozeniny. K dobrému zdraví a výživě matek a jejich dětí v průběhu tohoto klíčového období přispíváme prostřednictvím našeho vědeckého výzkumu, vysoce kvalitních výrobků, vzdělávacích programů a služeb pro zdravotnické profesionály. Nejdůležitější tipy o výživě miminka najdete na www.kojeneckavyziva.cz.

Výživné příkrmy jsou pro vaše dítě nezbytné

Pro zdravý růst je důležité od šesti měsíců věku přidávat do dětského jídelníčku výživné příkrmy. V některých částech světa je dětský jídelníček chudý na klíčové živiny. Díky našim expertním znalostem v obohacování potravin mikronutrienty jsme vyvinuli řadu dostupných obohacených dětských kaší, které přispívají k správné výživě dětí.

Podpora profesionálů ve zdravotnictví

Podporujeme zdravotnický personál, který rodičům poskytuje objektivní rady ohledně výživy kojenců a batolat. Nezávislý Nestlé výživový institut (Nestlé Nutrition Institute, NNI) nabízí vědecké workshopy a profesní vzdělávání. Jakožto největší světový vydavatel informací o výživě je také uznávaným zdrojem některých z nejnovějších poznatků o kojení a výživě matek, kojenců i batolat.

Podporujeme matky pracující v Nestlé, aby kojily

V naší společnosti podporujeme kojení. Poskytujeme k tomu matkám v práci vhodné podmínky, jako je mateřská dovolená, zdravotní poradci, pružná pracovní doba a 150 kojících místností v našich provozech po celém světě.

Striktní pravidla a postupy

V našem odvětví máme nejpřísnější pravidla a postupy, které zajišťují zodpovědný přístup k prodeji a propagaci náhradní kojenecké mléčné výživy. Patří sem globální politika marketingu, školení všech zaměstnanců pracujících s dětskou výživou, pravidelné interní i externí audity a implementace postupů pro reporting a etické podnikání. Zavázali jsme se neustále naše postupy v této oblasti zlepšovat. V současné době pracujeme na tom, abychom i našim distributorům a maloobchodním zákazníkům pomohli uvádět naše výrobky na trh zodpovědně, v souladu s našimi pravidly.

FTSE4Good: zodpovědné podnikání

Jsme hrdí na to, že jsme se stali prvním a zatím také jediným výrobcem dětské výživy, který byl zahrnut do FTSE4Good, jediného investičního indexu zodpovědného podnikání, který má definovaná jasná kritéria zodpovědného marketingu náhradní kojenecké mléčné výživy. Vidíme v tom potvrzení naší snahy a odhodlání zajistit zodpovědný prodej náhradní kojenecké mléčné výživy.