Sort by
Sort by

Proč Nestlé podporuje Nutri-Score v Evropě?

Proč Nestlé podporuje nutriční hodnocení Nutri-Score v Evropě?

Věříme, že lidé by měli být při výběru potravin a nápojů schopni činit informovaná rozhodnutí. Naší odpovědností je poskytovat spotřebitelům transparentní a srozumitelné informace o našich výrobcích, a to včetně informací o jejich složení a nutričních hodnotách.

V červnu 2019 jsme představili Nutri-Score – systém označování nutriční hodnoty na přední straně obalu – jako námi preferovaný systém pro kontinentální Evropu. Od té doby jej zavádíme v maximálním povoleném rozsahu. Produkty, které zobrazují tento intuitivní systém, jsou nyní k dispozici v osmi evropských zemích: Belgii , Francii, Lucembursku, Německu, Portugalsku, Rakousku, Španělsku a Švýcarsku. Systém označování Nutri-Score nabízí holistické hodnocení potravin a nápojů tím, že na základě jejich nutriční hodnoty dává každému z produktů barevně odlišenou známku od A po E. Toto označení se již objevuje u několika obchodních značek společnosti Nestlé, včetně rostlinných produktů značky Garden Gourmet, pizzy Buitoni Piccolinis, kulinářských výrobků značky Maggi a snídaňových cereálií Nestlé Fitness a Chocapic nebo na omáčkách a kečupech Thomy a kávových kapslích Nescafé Dolce Gusto. Našim plánem je do roku 2022 zavést označení Nutri-Score u přibližně 7500 produktů.

Naše podpora pro Nutri-Score odráží náš závazek týkající se správné výživy a informovaných rozhodnutí. Lidé stále více touží vědět, co jejich potraviny a nápoje obsahují. Chceme jim poskytovat jasné informace o výživové hodnotě. Vědecké důkazy a podpora spotřebitelů ukazují, že hodnocení Nutri-Score je řešením, které v kontinentální Evropě funguje.

Marco Settembri
Marco Settembri generální ředitel Nestlé pro Evropu, Střední východ a severní Afriku (EMENA)