Sort by
Sort by

Proč Nestlé podporuje Nutri-Score v Evropě?

Proč Nestlé podporuje nutriční hodnocení Nutri-Score v Evropě?

Proč Nestlé podporuje Nutri-Score v Evropě?

Věříme, že by naši spotřebitelé měli být při výběru potravin a nápojů schopni činit informovaná rozhodnutí. Naše odpovědnost je poskytovat spotřebitelům transparentní a srozumitelné informace o našich výrobcích, a to včetně jejich složení a nutričních hodnot.

V červnu 2019 jsme představili Nutri-Score – systém označovaní nutričních hodnot na přední straně obalu – jako námi preferovaný systém pro kontinentální Evropu. Od té doby jej zavádíme v maximálním povoleném rozsahu. Produkty, které zobrazují tento intuitivní systém, jsou nyní k dispozici v osmi evropských zemích: Belgii, Francii, Lucembursku, Německu, Portugalsku, Rakousku, Španělsku a Švýcarsku. Systém označování Nutri-Score nabízí hodnocení potravin a nápojů tím, že na základě jejich nutriční hodnoty dává každému z produktů barevně odlišenou známku od A po E.

Více informací na www.nestle.cz/nutriscore

Naše podpora pro Nutri-Score odráží náš závazek týkající se správné výživy a informovaných rozhodnutí. Lidé stále více touží vědět, co jejich potraviny a nápoje obsahují. Chceme jim poskytovat jasné informace o výživové hodnotě. Vědecké důkazy a podpora spotřebitelů ukazují, že hodnocení Nutri-Score je řešením, které v kontinentální Evropě funguje.

Marco Settembri
Marco Settembri generální ředitel Nestlé pro Evropu, Střední východ a severní Afriku (EMENA)

Zpět na začátek